Skocz do zawartości

M1A1 Abrams Trumpeter


matek38

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Będe zamieszczał tu postępy z mojej pracy nad M1A1 abrams. Jest to moj pierwszy temat w w tym dziale.

Co do modelu, bardzo bym prosił o rożne porady podczas robienia tego modelu.

sam0031a.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

sam0032n.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

sam0037x.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

sam0039l.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No powodzenia A jak zamierzasz odtworzyć powlokę antypoślizgową z tyłu w miejscach szpachli ? Widziałem kiedyś taką powłokę w "szpreju" ktoś chyba nawet jej używał bodajże na Merkavie I dlaczego on taki porysany przy przednich wizjerach ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tyłu powłoka sie kończy przed końcem szpalchli (ale jak coś to kolego podpowiedziąl zeby zrobic z szpachli wamodu). A z przodu musiałem bo były wytryski no i jakoś tak to wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robie bez niczego. z pudelka, bez trałów czy "łyżki"(nie wiem jak to sie nazywa). Bede pewnie jakąś podstawke robił do niego więc troche mi nie pasują dodatki typu trał , bo niewiele tego typu czołgów było wykorzystanych podczas wojny. W sobote wieczorem powinny byc nowe zdjęcia

i tu pojawia sie pytanie. Sklejać juz wanne z tą częścią górną? sam nie wiem bo błotnki beda póżniej przeszkadzać przy zakładaniu "kół". z drugiej strony potem okaże sie ze będą ubytki i problem:). Co mi polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poskładaj napierw wannę w całość, łącznie z kołami i gąsienicami, potem to pomaluj a dopiero na końcu przyklejaj górny pancerz

Zawsze sobie obiecuje ,że tak zrobię i zawsze robie odwrotnie...ale kiedys spróbuję.

Ty lepiej zrób jak radzi Gecon29

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poskładaj napierw wannę w całość, łącznie z kołami i gąsienicami, potem to pomaluj a dopiero na końcu przyklejaj górny pancerz

 

 

Oczywiście, zapomniałem dodać żebyś koła pomalował osobno, przed ich założeniem, to ułatwia życie. Czekam na dalsze postępy z prac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wersji Abramsa w Iraku to zależy czy bedziesz budował czołg Korpusu Marines, czy czołg armii lądowej, obie wersje były w Iraku. Różnic między nimi jest kilka, np. różnią się wyrzutnikami granatów dymnych i koszem montowanym z tyłu wieży. Jak znajdę chwilke to wrzucę Ci fotki czołgu US Marines Corps.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto fotki obu wersji M1A1 Abrams:

 

US Marine Corps:

 

DM-SD-04-11399.jpg

 

DM-SD-04-10929.jpg

Tu fajnie widać kosz stosowany przez tą formację>

 

 

2994929573_62da68a89b.jpg

 

M1A1_Abrams_Tank_in_Camp_Fallujah.jpg

 

 

Armia Lądowa:

 

untitled.jpg

 

 

US_Army_M1A1_Abrams_main_battle_tank.jpg

 

 

 

Tak jak pisałem, zwróć uwagę na wyrzutniki granatów dymnych. Na tych fotkach widać też że malowanie czołgów, nie zawsze było pustynne. Tych różnic, jest pewnie więcej ale to już podpowie Ci ktoś, kto się lepiej zna. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bandaże zostały pomalowane. Jak narazie poszukuje zdjęcia już trochę znalazłem ale wciąż szukam. jutro całą wanne pomaluje tylko jeszcze trzeba będzie użyć maskola a nigdy tego nie lubiem.

sam0043h.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

sam0044s.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

sam0045bx.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

sam0047r.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

sam0048c.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie łatwiej malować koła przed przyklejeniem do wanny?

 

 

Właśnie!! Pisałem o tym kilka postów wyżej . Teraz jak bedziesz psikał aerkiem wannę, zamalujesz koła i zaś cała robota z kołami od nowa. Ogólnie powinieneś zrobić to tak: Posklejac wannę, czyli wkleić wachacze, przykleić tylną ściane kadłuba, zamontować rolki nośne gąsienic i to wszystko pomalować na kolor bazowy. Kołami powinieneś zająć sie osobno. Pomalować je równiez na kolor bazowy, potem, pedzelkiem zrobić bandaże kół ( widzę że użyłeś koloru czarnego, a to niezbyt dobrze. Do malowania elementów, które w oryginale są gumowe, mogłes użyc farby np. Dark Grey, lub nawet Nato Black, bardziej przypominają naturalny kolor gumy ). Dopiero na samym końcu przyklejać koła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako iż mam 16 lat to środki mam ograniczone poza tym i tak bede jeszcze cos z nimi robil. A co do kolejności wykonywania to uzylem maskola i teraz poprostu psiknę kolorem bazowym calą wanne. co do malowania bandaży pędzlem to mam złe wspomnienia a teraz tylko jak będą jakieś problemy to uzyje malego pędzla do poprawy.

Czy na te bandarze może byc kolor Vallejo (157 chyba) german cam black brown ? wydaje sie tez taki ciemny.

zobaczymy jak wyjdzie efekt końcowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.