Skocz do zawartości

Tuning Citroena Xsary z Hellera 1:24


Wojtek91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dawno temu znalazłem model Citroena Xsary WRC z Hellera. Model ten nie jest najlepszej jakości i wiele części w nim brakuje. Z tego modelu raczej wg mnie nie dało się zrobić porządnego modelu samochodu więc postanowiłem zrobić coś nietypowygo, a mianowicie przerobić zwykły samochód WRC na uliczny tuningowany samochód miejski! Trochę prac już wykonałem są to m. in.: zmodyfikowany przedni i tylni zderzak, boczne "fartuchy" (czy jak się to tam nazywa. ang: Side skirts) oraz przeróbka wnętrza i wnętrza drzwi. Oczywiście jeszcze dużo pracy przede mną. Na razie daje kilka fotek modelu w warsztacie. Oceniajcie, doradzajcie itp. Mam nadzieję, że ten projekt wam się spodoba!

7e544a2145683e9cm.jpg21aa4a252cff8348m.jpg66ef8f699957c084m.jpg867fe1a1c0f187b6m.jpg28ed7f85fc1cb12am.jpgee55049b55270092m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Witam na forum. Zapraszam do przywitania się w dziale "Tutaj się witamy i przedstawiamy".

 

Te "fartuchy" to nic innego jak tzw. progi.

 

Mam nadzieję, że uda Ci się wykrzesać coś ciekawego z tego kawałka plastiku.

 

 

Pozdrawiam,

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

No robótka pojawiła się superancka

Na obecnym etapie prac powiem tylko tyle, że przedni i tylni zderzak pasują do tego francuskiego wozidełka

 

 

Nie pozostaje mi nic innego jak tylko trzymać kciuki i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok robota z autkiem idzie pełną parą. Posyłam na razie zdjęcia kół i dokładne zdjęcie progów. Jedno jest z pudełka (białe) a drugie po modyfikacji (szare), które według Was jest lepsze? Na razie daje tylko te foty bo na razie szczególnych zmian nie ma. W tym modelu jest bardzo dużo szpachlowania i robota posuwa się z tego względu powoli, ale za niedługo postaram się dać zdjęcia tablicy rozdzielczej.

ccb2aaa41462bbd3m.jpg64612a5c17b6a8a5m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie wszystko spoko, wszystko si. Deska rozdzielcza jak najbardziej ok. Zastanawiam się co się da wykrzesać z Hellera. Zasiadam na widowni i będę bacznie się przyglądał tej relacji. Życzę powodzenia

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za posty!

Maciek92: Zegary są trochę krzywe no bo przy przyklejaniu "kropelką" miałem problem i się pogięły. :/

ale raczej nie będzie to aż tak widoczne(mam nadzieje ). Z tymi czarnymi felgami z czerwonym rantem to może być dobry pomysł. Pomaluje tak felgi i zobacze jak będą pasowały, a co do malowania samego auta to mam już plan jak go pomalować ale pokaże to później jak model będzie gotowy do malowania.

Pszczółka: Jest taki mały zbieg okoliczności no bo właśnie jak zobaczyłem twój model (chyba w Bielsku na konkursie) przyszło mi do głowy aby zrobić coś podobnego, bo ten model bardzo mi się spodobał.

Można powiedzieć, że bez tego modelu nie byłoby teraz mojego modelu.

Wielkie dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sorry, że tak post za postem... ale przejdźmy do konkretów częściowo złożyłem citroena do kupy i efekty są na zdjęciach. Powoli zaczyna juz jakoś wyglądać . Zmieniłem mocowanie spojlera i oczywiście szpachlowałem co z resztą widać na zdjęciach. Komentarze mile widziane.

1aa97784066d76f6m.jpg 6fc4ebd7146dad53m.jpg

Pozdrawiam Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no samochód jest jednym słowem odpicowany na maxxa jeśli był takim gratem jak mówiłeś . Zainspirowałeś mnie żebym zrobił coś podobnego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto nowa dostawa zdjęć, a w nich następująco:

-fotele (pasy robione od podstaw). Jedno gotowe drugie w polowie.

-gotowa deska rozdzielcza.

-przymiarka części wnętrza.

-fotki wewn. części drzwi (w robocie).

Stare pasy (odlane z plastiku) zeszlifowałem i dorobiłem nowe z blaszek i kawałków gąsienic z king tigera ( najpierw miały być z pogiętego drutu, ale nie mogłem zrobić takich samych bo co następne to były inne ). Na tablicy rozdzielczej dorobiłem radio, a do kierownicy dorobiłem guzik z Nitro . Wnętrze to ciągła szpachla, ale już to wygląda lepiej i nic nie wystaje. Miłego oglądania. Jak zwykle proszę o komentarze.

2054a07b079989b1m.jpg 01e07f7d9593ffd1m.jpg 5cf5eb3db2634460m.jpg c4397287caaac473m.jpg f287cc89c57991aem.jpg

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super bajer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po dłuższej pracy skończyłem budowę wnętrza Citroena. Co do deski rozdz. to jeszcze z nią popracowałem, ale zegary zostały bez zmian. Jest to mój pierwszy model tego typu, więc nie spodziewałem się, że wszystko pójdzie i będzie wyglądać elegancko. Oprócz wnętrza są jeszcze koła. (Jeszcze tylko poprawić srebrne obręcze i będą ok). A co do reszty to napisze później, bo nic się nie zmieniło tylko ilość farby podkładowej aby odkryć nowe zadziory w karoserii.

Mam pytanie czy jest jakiś sposób aby zrobić wycieraczki na przedniej szybie? Daje zdjęcie abyście mogli zobaczyć jak to wygląda. Mam pomysł aby jedną usunąć i zrobić jedną większą, ale nie wiem czy to będzie dobre. Proszę o pomoc w tej sprawie

19888d475472e179m.jpg b96771b3276a5bf6m.jpg 925c7593f0777e4bm.jpg e0328473938a3747m.jpg 91c214c6a325e3dam.jpg 43c2d583d81ce134m.jpg de856796045e172am.jpg

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej skali dostepne są wycieraczki z blaszki fototrawionej, niekiedy bywają na allegro, niestety nie pamiętam producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Prace wreszcie ruszyły (ponownie) . Wreszcie skończylem szpachlowanie, więc przyszedł czas na malowanie . Testowo pomalowałem model jedną z farb, które kupiłem i wyszło jeszcze troche rys itp ale to już nic w porównaniu do tego co było. Chwilka i bedzie wszystko ok . Tak nawiasem to dostałem małą nauczkę za mój pośpiech, za szybko wymieszałem farbkę i podczas pierwszego malowania farbka była jak woda i praktycznie zalała model. Ruszyłem ze zmywaczem a on oprócz farby rozpuślił szpachle i klej w niektórych miejscach . Trzeba było zaczynać od nowa, ale teraz już wszystko jest ok błędy naprawione i mam nadzieje, że już nic takiego się nie powtórzy. Zdjęć nie robiłem aby się jeszcze bardziej nie skompromitować. Mniejsza oto daje zdjęcia farb, którymi będę malować, zdjęcie samochodu po testowym malowaniu (zdjęcie z lampą błyskową) i szblony jakimi będę się posługiwał ( nie są w 100% kompletne ).

a8b0cf294637615am.jpg c97dbe56204f0839m.jpg 7c8926bf466d8c9em.jpg

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na Hellera to idzie tobie w miarę dobrze. Kolor kasty, nie powiem, jest oryginalny.

A co do wycieraczek, to wiem że fototrawione robi Mr. Model. A pomysł z jedną wycieraczką nie uważam za dobry, lepiej zrób dwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W modelu zaszły małe zmiany a więc po kolei:

-zmieniłem kolorystykę auta odpadła farba Scorpy green i zmieniony został model master na lepszy odcien zielonego.

-nowe koncówki wydechu gdyż stare byłu źle wykonane.

-nowe lusterka (tylko brakuje samych luster).

-a co do wycieraczek zostaje wersja z jedną dlatego, że już zdążyłem usunąć doszczętnie jedna z wycieraczek.

Model został już pokryty szablonami i za niedługo dam fotki gotowego modelu.

Oto zdjęcia wydechu i lusterek.

50df36e43760a868m.jpg 93554fbdf4a44c8am.jpg

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam!

Informuje, że model Citroena został ukończony! Jak już wiele razy wspominałem jest to model testowy, a za razem pierwszy model samochodu osobowego, więc model nie jest rewelacyjny. Oto zdjęcia. Komentarze mile widziane.

2318b812541755d3m.jpg db49ec60b5666c55m.jpg 9cebee3685c66c85m.jpg 86e52980627c8138m.jpg

Pozdrawiam

P.S. Sorry, że post pod postem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.