Skocz do zawartości

[OPEN] Plastyk, RWD-5/5BIS


Krzysiek866

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Kupując RWD-6 w księgarni zakupiłem także model RWD-5/5BIS i postanowiłem, że nim także wystartuje oczywiście zakupiłem także blaszki firmy Part S-72027 plus własna inwencja. Czyli dwa modele w konkursie oba klasa OPEN zobaczymy może dam radę.

 

1003641i.jpg

1003640d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne wyzwanie, niedawno sklejałem ten samolocik mam wiele sentymentu do tego modelu ponieważ właśnie ta maszynę skleiłem jako pierwszą w życiu w 1986 roku - to szmat czasu - życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam trochę czasu minęło od kiedy tu zaglądałem, ale do rzeczy ruszyłem trochę z piątką i tak oto pierwsze zdjęcia. Jak czas pozwoli napewno po świętach pracę ruszą pełną parą.

1003644md.jpg

1003648h.jpg

1003657o.jpg

1003659j.jpg

1003660k.jpg

1003663h.jpg

1003661g.jpg

Dla wyjaśnienia te sklejone elementy ramki będą obrabiane w celu stworzenia repliki silnika zobaczymy co mi z tego wyjdzie(Fotka nr. 5), dodatkowo jeszcze wytnę drugą osłonę silnika, na zdjęciu nr 5 widać także wycięty wlot powietrza charakterystyczny dla silników chłodzonych powietrzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć e'mail na PW, podeślę plan który otrzymałem od KayFranz, jest on co prawda do 5-ki Skarżyńskiego, ale jest tam rzut boczny kratownicy, pomierzysz i wszystko będzie jasne. Osobiście uważam, że nie można ściśle trzymać się skali w 72-ce, gdyż np zrobienie kratownicy w skali wymusi zastosowanie na poszycie papieru japońskiego, a nie zestawowych wyprasek. Reasumując, pewne rzeczy są umowne i trzeba uważać by nie zapętlić się w dążeniu do doskonałości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

materiał o którym myślałem to cienki spinacz ale wydawał mi się za gruby

Możesz mieć kłopot z polutowaniem, jeżeli już, to może drut z przewodu obdarty z izolacji, są różne średnice, zwane kwadratami np. 0,5mm2. Może jednak coś bardziej przyjaznego, pręciki wyciągniętej nad świecą ramki wlewowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Kolejne zdjęcia przy okazji prac przy RWD-6 zmobilizowałem się i także coś powstało przy RWD-5. Pomalutku do przodu do końca lutego dam radę.Dodałem jedno zdjęci silnika (który ma docelowo wyglądać jak PZInż. Junior zobaczymy co z tego wyjdzie heeh), cylindry muszę przerobić i zrobię coś podobnego jak w szóstce (znaczy cylindry).

 

1003673x.jpg

1003678.jpg

1003679e.jpg

1003683x.jpg

1003687x.jpg

1003688e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema czy który z kolegów mógł by mi podpowiedzieć w sprawie farby jaką pomalować wnętrze kabiny pytanie takie ponieważ według instrukcji pisze humbrol 110 natural wood ale wydaje mi się ze to za ciemny kolor i oglądając na internecie inne modele widzę że ludzie malują na srebno!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Srebrny wewnątrz jest na pewno dobrym kolorem, kolor drewna raczej nie, bo jedyne drewno, jakie tam mogło się znaleźć, było w formie listw napinających i listewek na wewnętrznej stronie drzwi trzymających tapicerkę z kieszenią. Łoże skrzydła mogło być ze sklejki i to chyba całe drewno, które tam występowało i mogło mieć naturalny kolor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe postępy przy budowie piątki trochę nie dociągnięć wychwycił aparat ale to jeszcze się poprawi ogólnie zdjęcia przed sklejeniem kadłuba w całość. Silnik wstępnie pomalowany jeszcze muszę góry cylindrów pomalować na czarno. Dodatkowo fotele wzbogacę o pasy bezpieczeństwa. Zdecydowałem się na pomalowanie kabiny na kolor 110 czyli naturalne drewno ze względu że samolot był przecież z drewna a klatka(o rurowanie) wiadomego koloru srebnego , starałem się zrobić smugi aby wyglądało realistycznie na kadłubie jeszcze to poprawie może to lepiej wyjdzie. Póki co to na tyle.

1003707d.jpg

1003710.jpg

1003711.jpg

1003712o.jpg

1003713o.jpg

1003714s.jpg

1003715h.jpg

1003716h.jpg

Ostatnie zdjęcie przymiarka silnika do kadłuba .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam po długiej a nawet bym powiedział że bardzo długiej przerwie spowodowanej pracami na budowie udało mi się zakończyć prace nad RWD-5 odrazu wrzucam fotki

 

fwkf.jpg

1f7g.jpg

s0q4.jpg

tkj0.jpg

6xjx.jpg

vl7e.jpg

5qjc.jpg

9cvj.jpg

w6k4.jpg

7gy4.jpg

xtf.JPG

[imghttp://img838.imageshack.us/img838/705/chjt.jpg][/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.