Jump to content

Ogrodzenie


Recommended Posts

Witam.

Przygtowuję się do zropbienia makiety "kawałka" lotniska wojskowego z lat sześciedzisiątych. No i mam problem z wykonaniem ogrodzenia. Skala makiety 1/72. Zastanawiam z czego wykonać słupy betonowe (które w górnej częśći były opuszczone) służące do mocowania drutu kolczastego. Nigdzie nie moge dostać prętów plastykowych 2,5x2,5mm które ułatwiłyby wykonanie detali.

Drut kolczasty zostanie wykonany z nici skręcanych stylonowych. Po pomalowaniu powinny być w miarę dobre. Ale czy to dobry pomysł?. Nigdy nie robiłem takich makiet. Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Tu masz Kolego idealne patyczki forju (2,6 x 2,6mm http://www.martola.com.pl/pl144/produkty29439/quadrate_profile_square

 

A za drut kolczasty proponuję którąś z poniższych blaszek, nitka kompletnie się do tego nie nadaje:

http://www.jadarhobby.pl/part-x052-drut-kolczasty-172-p-2043.html

http://www.jadarhobby.pl/plus-model-268-drut-kolczasty-wspolczesny-typ-135-p-5773.html

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za szybką podpowiedź.

Co do proponownych plastykowych prętów mam pytanie: czy dają się obrobić tak aby zagiąć końce pręcika (słupa) słupa na zgodny z pierwowzorem uzywanym przez LWP.. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem z opisu przedmiotu , że jest to wtrysk czyli żywica. Z żywica nigdy nie robiłem.Stąd moje pytania laika.

Element fototrawiony na kształt drutu kolczaste jest fajny. Czy przy modelowaniu ogrodzenia należy go delikatnie skręcać tak aby nabrał kształtu trówymiarowego? Może koledzy mają jakies linki do wykonanych modeli z użyciem ww. drutu?

Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

Link to comment
Share on other sites

Jak jest wtrysk, to jest z plastiku. Można go podgrzać i wyginać jak się chce, tylko trzeba uważać, żeby go nie stopić. Co prawda, nie używałem jeszcze kwadratowych pręcików, ale ja bym się obawiał, że w miejscu wygięcia przestaną być kwadratowe.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.