Skocz do zawartości

Space Marines: WH 40K: Patrol w fabryce


arkady

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

projekt ma na celu zbudowanie dioramki przedstawiającej kilku Space Marines podczas patrolu w starej fabryce. W roli głównej:

IMG_1958.JPG

 

Panowie dostają podkład:

IMG_1915.JPG

 

Z drugiej strony wziąłem się za dioramkę:

Trochę narzędzi z innej skali:

IMG_2032.JPG

 

Scena składa się z podłogi i kawałka ściany z otworem na okno: użyłem 2 klocki z drewna (10x10 cm)...

IMG_2036.JPG

 

Ściana ma być nie-pierwszej świeżości: wydłubałem dziury i zalepiłem je masą modelarską w której wyrzeźbiłem fakturę cegieł. W zamierzeniu ma to być obity tynk.

IMG_2133.JPG

 

IMG_2136.JPG

 

Na razie tyle:)

Pozdrawiam,

A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że wziąłeś pudełko z figurkami, których nie można zmodyfikować. Lepiej kupić droższe pudło z 10cioma, ale z nimi można zrobić wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dzięki za komentarze. Figurki kupiłem na próbę - nie chciałem za dużo inwestować. Być może dorwę jakieś ciekawsze w międzyczasie... A na samą grę raczej się nie skuszę (na modelarstwo mam niewiele czasu, a Młody preferuje klocki).

 

Postępy: ściana potrzebowała faktury. Nałożyłem na nią rozwodniony wikol z piaskiem, po pomalowaniu powinno wyglądać trochę bardziej naturalnie. Dodałem parapet i obrobiłem okno. Dodałem również u-kształtki w które wsadzę szyby (lub ich resztki).

 

IMG_2148.JPG

 

A co do podłogi: z ramki od figurek (podklejonej 1mm plastykiem) wstawiłem ramę, na której oprę podłogę. Wykonałem podcięcia i otwory pod infrastrukturę w podłodze.

IMG_2144.JPG

Pozdrawiam,

A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...cysorscy marynsi pewnikiem odnajdą tajną, zapomnianą superbroń z czasów Tysiącletniej Rzeszy Śledzę rozwój wypadków z zainteresowaniem!

 

Szkoda, że wziąłeś pudełko z figurkami, których nie można zmodyfikować. Lepiej kupić droższe pudło z 10cioma, ale z nimi można zrobić wszystko.

Można i piątkę tych wieloczęściowych dostać... mnie w każdym bądź razie się udało, ale faktycznie, już jakiś czas temu. Swoją drogą, nigdy nawet nie myślałem o zagraniu w WFB czy WH40K, a figurantów nazbierało mi się od groma. W dodatku tuż przed Wilią trafiła się okazja i znów ok.30 sztuk przybyło. Do śmierci tego nie pomaluję...

No ale dość gadulstwa, wracam do milczącej kontemplacji wątku warsztatowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam kilka pomysłów na scenerię hali fabryki, ale jeszcze myślę nad szczegółami.

Długi weekend okazał się trochę krótki, ale udało mi się zacząć malowanie marinsów.

(vmc: vallejo model color, vgc: vallejo game color)

Po podkładzie (surfacer 1000) położyłem black matt (vmc 950) + imperial blue (vgc 72.020) w stosunku 1:2.

IMG_2156.JPG

IMG_2158.JPG

Później kombinacja imperial blue oraz ultramarine blue (vgc 72.022 - ok. 2:1) na zbroję.

IMG_2159.JPG

IMG_2161.JPG

Potem już zabawa złotem (vgc 72.056: glorious gold) podkreślanym srebrem (vgc 72.052, silver)

IMG_2191.JPG

IMG_2193.JPG

I oczęta: vgc scarled red (72.012), vgc hot orange w kącikach soczewek (72.009).

IMG_2196.JPG

 

Błąd jaki popełniłem to zbyt szybkie przyklejenie 'plecaka' - trudno było pomalować lamówki naramienników.

A teraz pytania: pod łokciami, na pasie przytroczone są dodatkowe 'kieszenie' (?) - jak można je pomalować? Myślałem o czymś szarym, wolf grey?

A jakieś pomysły na buty?

 

Dzięki,

Pozdrawiam,

A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jeżeli chodzi o kieszenie na pasie, to zdecydowałem się na vmc German Camouflage Medium Brown (826) - szary wyglądał źle. Później trochę im rozjaśnię krawędzie, żeby wyglądały na bardziej używane. Buty zrobiłem w kolorze zbroi.

 

Jeżeli chodzi o karabin:

- rozwierciłem lufę (wiertło najpierw 0.7, później 1.2 - również z boków)

- wstępnie pomalowałem tył (po przyklejeniu nie będzi dostępny: vmc black+vgc imperial blue 3:1 (czarne) i vgc gunmetal metal na części metalowe.

- przykleiłem w odpowiednie miejsce

- wash z czarnego na części srebrne,

- podkreślenie krawędzi vgc silver

- suchy pędzel z vgc silver na część czarną.

 

IMG_2214.JPG

 

Niestety zdjęcia robię wieczorem i z lampą. W rzeczywistości zbroja jest bardziej granatowa. Dalsze poprawki wkrótce.

 

Pozdrawiam,

A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam,

po dłuższej przerwie: drużyna w komplecie:

IMG_2282.JPG

 

Wiele zdrowia kosztowało mnie położenie kalek na naramiennikach. Naramienniki są półokrągłe i większe kalkomanie po prostu nie dają się położyć. Użyłem skalpela, aby usunąć jak najwięcej błonki i dopiero wtedy nakładałem - czasami w kilku częściach. W przypadku gościa ze znakami crimson fists - pięść i obramowanie wyciąłem osobno, osobno nałożyłem na model. Do tego wiele płynu pod kalki i zmiękczacza. Jest trochę zabawy:)

 

Pozdrawiam,

A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.