Skocz do zawartości

Revell 1/48 Lockheed® PV-1 Ventura


macotra21

Rekomendowane odpowiedzi

Skala, musiala to byc chyba inna skala, a nie 1 48. To jest jedyny znany mi model Ventury w 1 48 wykonany nie jako short run lub vacuform. Ale moge sie mylic w tej kwestia.

A wracajac do tematu, dotarl do mnie w koncu nowy airbrush. Teraz musz tylko nauczyc sie go uzywac. mam nadzieje ze juz niedlugo bedzie nastepny update z budowy Ventury:

IMGP3066.jpg

IMGP3067.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert,

przepraszam za kalanie jezyka polskiego makaronizmami.

Postaram sie nie robic juz tego wiecej. Jako usprawiedliwienie (choc marne to usprawiedliwienie), dodam, ze mieszkam juz 15 lat poza granicami Polski i czasami po prostu uzywa sie wtretow jezykowych, nie z jakis dziwnych "szpanerskich" powodow, tylko po prostu jezyk, w moim przypadku angielski, przechodzi do jezyka potocznego.

Ale glowa juz posypana popiolem i postanowienie poprawy jest.

P.S. Zaraz zmienie posta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

W koncu zapraszam na powrot do relacji. Zaczalem od malowania bialym kolorem spodu i boku kadluba, skrzydel itd. Miejscami jeszcze preshading przebija przez bialy kolor i chyba bede musial to poprawic. Zdjecia moga nie oddawac tego jak wyglada model, ale w sumie podoba mi sie efekt. I teraz pare zdjec:

 

IMGP3250.jpg

 

IMGP3251.jpg

 

IMGP3253.jpg

 

IMGP3256.jpg

 

IMGP3254.jpg

 

Jak zwykle zapraszam do komentarzy pozytywnych i negatywnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Cos z moim dotrzymywaniem terminow nie jest najlepiej, ale nie bede sie tlumaczyl. W kazdym razie nastepuje kolejna odslona serialu Ventury. I to juz ostatnia. Nastepna czesci pojawi sie w galerii. Model juz prawie skonczony. Jeszcze posklejac go do kupy, dodac troche ubrudzen, poprzeciagac antenki i bedzie koniec. I jeszcze pare zdjec i prosba o pokazanie co moge zmienic. Najwiekszy problem mam z gorna czescia skrzydel i kadluba, wyglada bardzo ale to monotonnie, mimo moich prob modulacji kolorow. A oto i zdjecia:

 

skrzydla przed bawieniem sie:

IMGP3272.jpg

i po zabawie, wyglada o wiele lepiej:

IMGP3281.jpg

gorna czesc skrzydla, strasznie monotona:

IMGP3283.jpg

i kadlub przed i po:

IMGP3266.jpg

kalkomanie nie byly wczale proste do nalozenia...

IMGP3293.jpg

widok na spod kadluba i komore bombowa

IMGP3287.jpg

i model w calosci, na razie zlozony a nie sklejony, od gory i dolu:

IMGP3296.jpg

IMGP3299.jpg

 

w trakcie prac nad ty modelem strasznie spodobal mi sie trojkolorowe malowanie i jestem w trakcie budowy dwoch nastepnych trojkolorowych modeli. Takze moze uda mi sie niedlugo skonczyc wszystkie trzy. Wildcat, Corsair i Ventura obok siebie beda ladnie wygladac.

Pozdrawiam i jak zwykle prosze o uwagi.

I oby deszcze znow nie padal. Wczoraj deszcz nas zlal, dzisiaj boje sie ze Anglicy... Ale wiara umiera ostatnia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ;)

Bardzo to ciekawie wygląda. Ja mam rozgrzebanego Classic Airframes i od pięciu lat nie mogę go skończyć. No może nieco inna wersja, bo Hudson (w sumie to L-14), i to w dodatku w cywilnym malowaniu (Continental Airlines), ale bryła płatowca podobna. Szkoda, że Revell zrobił tylko Venturę. Niemniej nawet w takiej konfiguracji (bojowej) lubię ten samolot i z niecierpliwością śledzę Twój warsztat czekając na galerię ukończonego modelu.

Powodzienia

LimaOscar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może to kwestia wyczyszczenia aerografu

 

Ja wprawdzie nie jestem specjalistą, ale osobiście używam Harder&Steenbeck Ultra. Tani, a bardzo dobry, firma, z tego, co mi wiadomo, z tych lepszych, więc polecam.

Ja Cię bardzo przepraszam ale ten aerograf kosztuje 300,00 zł, możesz mi podać przykład drogiego aerografu?

Z ciekawości sprawdziłem bo ja używam takiego za 30,00zł, ale chciałem może kupić coś z metalowym zbiorniczkiem u góry bo słoik na dole trochę mnie denerwuje, zwłaszcza jak kolor trzeba mieszać z dwóch innych a gotowego koloru nie potrzeba za wiele, to wtedy albo mieszam więcej niż potrzebuje albo się gimnastykuje tak żeby wężyk ciągnął farbę z dna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości sprawdziłem bo ja używam takiego za 30,00zł, ale chciałem może kupić coś z metalowym zbiorniczkiem u góry

 

Ja używam takiego:

http://www.fine-art.com.pl/aerograf-s-brush-fineline.html

 

Ja Cię bardzo przepraszam ale ten aerograf kosztuje 300,00 zł, możesz mi podać przykład drogiego aerografu?

 

Przykład drogiego:

http://www.fine-art.com.pl/hp-b-plus-high-performance-airbrush-0-2mm.html

 

I bardzo drogiego:

http://www.fine-art.com.pl/cm-c-plus-custom-micron-airbrush-0-18mm-in-roter-box.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.