Skocz do zawartości

[Standard] Gloster Javelin ZTS Plastyk


Fallstart

Rekomendowane odpowiedzi

O dziwo po raz pierwszy takie cuda się u mnie dzieją. Nie byłbym tak zdziwiony, gdybym po raz pierwszy tak malował model, ale kilka poprzednich robiłem dokładnie tak samo i nic się nie działo. Przed konkursem skończyłem Su-7 firmy Wojar (wypraski Plasticarda) i cały model był malowany metalizerem Gunze, pędzlem, a na to sidolux - i nic. Fw-190 też malowałem sidoluxem i też nic... A tu takie cuda.

Dzisiaj nawet nie zdziwiło mnie za bardzo, że mat z Gunze zaczął oczywiście ten sidolux na Javelinie rozpuszczać Dobrze, że przezornie spróbowałem najpierw na małym fragmencie... Musiałem przeprosić się z matem z Pactry, za którym niespecjalnie przepadam, bo lubi zostawiać delikatny biały osad. Na szczęście tym razem chyba mój limit pecha przy tym modelu się już wyczerpał, bo obyło się bez dalszych niespodzianek. Ostatnia wpadka wynikała tylko i wyłącznie z mojej nieudolności - próby pomalowania pocisków Firestreak na biało zarówno Pactrą, jak i Gunze akrylem i celulozową zakończyły się spotkaniem ze zmywaczem Wamodu Nadal nie potrafię malować pędzlem białą farbą... Sytuację uratował biały lakier samochodowy w sprayu.

 

Po przyklejeniu jeszcze lekko wilgotnych pocisków mogę ogłosić koniec prac i napisać UFFF

 

Kilka fotek na roboczo...

 

javelin41.jpg

 

javelin42.jpg

 

javelin43.jpg

 

javelin44.jpg

 

javelin45.jpg

 

javelin46.jpg

 

javelin47.jpg

 

javelin48.jpg

 

javelin49.jpg

 

Jutro jak pogoda dopisze (mało prawdopodobne, ale trzeba mieć nadzieję) zrobię galerię końcową.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię tego Twojego Javelina, mimo że ma te swoje mankamenty wynikające wg mnie z dwóch rzeczy: po pierwsze duszisz się już w starej technologii (mam na myśli co najmniej konieczność zmiany podstawowej techniki malowania i ograniczania tradycyjnej szpachli na rzecz plastiku i CA), po drugie z presji czasowej finiszu, która jak się okazało, dała już niezły wycisk kilku uczestnikom.

W kategorii Standard Oszczep się broni i sądzę, że będzie się liczył w grze o pudło .

 

Co nie zmienia faktu, że Lightingowi i Hunterowi na zwykłym warsztacie postawimy uzasadnione i wysokie oczekiwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co Mikołaj, faktycznie tym konkursem chyba dojrzałem do zmian w moim modelarstwie, skąd inąd traktowanym bardzo relaksacyjnie - jako forma odstresowania się po pracy w szkole. Na pewno jedną z tych zmian będzie próba zrobienia modelu na wyższym poziomie. Kandydat już do mnie jedzie...

http://allegro.pl/e-e-lightning-f6-novo-i2149744660.html

Nie wiem jeszcze kiedy się za niego zabiorę, ale nie ukrywam, że będę liczył na pomoc i wsparcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.