Skocz do zawartości

Panzer III Ausf.L - Revell - 1:72 + dioramka


Maciek92

Rekomendowane odpowiedzi

Moje nowe dzieło jak i debiut wśród pancerniaków

Robiłem go chyba 2 miesiące jak nie dłużej. Jest to także moja pierwsza dioramka jak i brudzenie modelu (chyba trochę z tym przegiąłem, ale mi się podoba bo człog trochę przeszedł chybionych strzałów, oceńcie sami )

Trochę o czołgu:

Nie było z nim większych problemów, wypraski dobrej jakości, instrukcja jasna i przejrzysta. Malowany oczywiście pędzlem i tym razem Humbrolami, a na to nałożony bezbarwny akrylowy mat Pactry Malowanie pochodzi ze Stalingrdu z 3 Dywizji Pancernej.

Trochę o dioramce:

Zrobiłem ją ze styropianu przyciętego i uformowanego na odpowiedni kształt. Później okleiłem go folią i posypałem sodą oczyszczoną i polakierowałem lakierem do włosów ( taki patent wymyślony na poczekaniu , ale pewnie już używany przez innych ). Dodałem krzaczek z pędzla. Całą ją okleiłem okleiną do mebli, a nie wsadziłem w ramke

Trochę się rozpisałem a teraz:

 

Fotki Panzera:

fa44a1aaba7b90b2m.jpg 0c8375777e9d6dfam.jpg 5812644c96395f80m.jpg

9e901d3c82c3f54bm.jpg 83f0c104d6a086a1m.jpg 01893e6099e118d9m.jpg

d2c2fd3067fb89c9m.jpg d9173a4888fd16d9m.jpg 4f223698ac9d48b7m.jpg

 

Fotki Dioramki (podstawki):

d96c8c2ac758726am.jpg 9744ef44029b5258m.jpg f44666a243bd216cm.jpg

3473dd29ed6b419fm.jpg a4b869a1d6b97926m.jpg a8bf5cda51983c5am.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dodam 2 zdjątka

64538f11103c6aefm.jpg

Ta robiona na wieczór

40bbcff953a87a09m.jpg

No panowie zapraszam do komentowania

 

 

PS. No co jest koledzy, panzer jest tak idealny, że nic mu nie brakuje??!! Komentować, komentować hehe!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to gdybym tak potrafił to bym się chwalił. Model jest super ale troche jednolity. Zapasowe gąski mają chyba kolor pancerza. Widać że kalki się wyróżniają. Ten pojazd sprawia wrażenie bardzo wyeksplatowanego co bardzo mi się podoba po prostu widać że był używany. Ostatnie fotki jak powiedział KosteK nadawały by się na tapete do kompa.

Taka jest moja wypowiedz, oceniał nie będę bo nie mam prawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No panowie zapraszam do komentowania

To komentujemy....

 

Widze, ze kolor podstawowy to dungelgelb.....błąd - prawdziwa zimowa 111 była panzergrau.

DBauer kalki sie wyróżniają bo mają sie wyróżniać, tak samo j.w., oznaczenia miała namalowane czarną farbą na białym kamuflażu.

 

Trochę sie operniczałeś przez te dwa miechy bo ani liny ani km nie pomalowane są na właściwiy kolor....

 

Reszta ok, jak na debiut nieźle. Podstawka mi się podoba. Zdjęcia kiepskawe, ale widać że model raczej czysto sklejony

 

A to moja zimowa 111:

th_fotomont_PzIII.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thanks for komments

DBauer wystarczy trochę posiedzieć i zaryzykować użyć nowych sposobów. Ten model, był jednak taką zaprawką jak i 2 następne (Panzer I i Nashorn) przed IV Dragona

matejson kolor podstawowy to Panzer Schwartzgrau no. 67 Humbrol, a na to bity pionowo pędzlem White no. 34 Humbrol

O gąskach, km'ie i linie zupełnie zapomniałem Dzięki za przypomnienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matejson kolor podstawowy to Panzer Schwartzgrau no. 67 Humbrol, a na to bity pionowo pędzlem White no. 34 Humbrol

Aha czyli to coś naciapane na żółto to brudzenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matejson kolor podstawowy to Panzer Schwartzgrau no. 67 Humbrol, a na to bity pionowo pędzlem White no. 34 Humbrol

Aha czyli to coś naciapane na żółto to brudzenie...

 

Tak dokładnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Maćku nie będę krytykował ani łajał, ani komentował. Widzę że to forum pomogło Ci w doskonaleniu warsztatu modelarskiego, czegoś się nauczyłeś i to wykorzystałeś z dobrym skutkiem. Debiut bardzo udany, chociaż mogą znaleźć się i tacy, co zakwestionują moją opinię i wypowiedzą się na ten temat na innym forum. Tak trzymaj!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.