Skocz do zawartości

Nieuport 11 Eduard 1/48


jarosz92

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzieś musi tkwić błąd, stawiałbym na zwichrowane (odkształcone) płaty. Skoro wszystkie wymiary zgodne są z planami dorabianie dłuższych zastrzałów mija się z celem. Łatwiej będzie nieco skrócić zastrzały skrzydłowe. W Ni-17 trzeba było jedynie pogłębić nieco gniazda pod ich mocowanie. Ewentualnie możesz użyć nieco siły podczas klejenia i docisnąć płat do zastrzałów. Jeśli będziesz wykonywał naciągi z żyłki, a nie z elastycznej nici EZ, to całość zostanie wzmocniona. Osobiście proponuję połączenie obu tych metod : nieco poprawić zastrzały skrzydłowe i lekko docisnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • Odpowiedzi 59
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Żeby nie było, że nic nie robie

fa6c1082c3684809med.jpg

ce382c457a15e13bmed.jpg

7620cd35c38221a8med.jpg

Co do linek to żyłka wg mnie jest za sztywna. Doskonałym rozwiązaniem była by plecionka wędkarska, tylko ciężko mi dostac 0,08 w rozsądnej cenie. Z żyłki wychodzą zbyt duże pętelki przy śrubach, ponieważ jest zbyt sztywna. Oczywiście śruby i linki będą jeszcze pomalowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Na znak, że żyję i coś tam dłubię, zamieszczam parę zdjęc. Dźwignie wychylające lotki zrobiłem od nowa, bo tamte jakoś mi nie odpowiadały. Trochę się namęczyłem bo próbowałem lutowac a wprawy w tym nie mam. Dźwignie względem ramion są ruchome (jak w oryginale). Ma to na celu ułatwienie ich montażu, co czuję, że będzie trudne.

ff48ca02ac4c3e62med.jpg

075c11bbf2c4f94cmed.jpg

d7a1c201929b068fmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Prace mają się już ku końcowi. Wykonałem imitację śrub z mosiężnych rurek 0.3 i 0.4 mm i drucików. Do naciągów wykorzystuję żyłkę wędkarską 0.08mm. Jej minus to sztywność. Pętelki wychodzą stanowczo za duże. Dzisiaj 2 zdjęcia robione na szybko. Jutro postaram się dać więcej. Podwozie jest już gotowe i czeka, żeby je przykleić. Do dorobienia pozostaje celownik oraz system montowania karabinu.

654c385c10802d26med.jpg

b83b745a616b969dmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miało być wczoraj ale niestety internet nie chciał współpracować.

Zdjęcia kilku detali przed doklejeniem. Dzisiaj może uda mi się dokończyć podwozie i dokleić celownik i będę mógł się zabrać za km.

fc5ac654047cb9d8med.jpg

6b6f7aaabaf8ea92med.jpg

bdc90ec46a6d859bmed.jpg

19616bdc17ada256med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

To już ostatnie zdjęcie, następne w galerii. Karabin Lewis zapożyczony z zestawu Rodena i nieco podrasowany. Te upały niestety opóźniają prace ale może w tym tygodniu już skończę.

e4ebf99f26b48e80med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gotowy. Jutro zdjęcia w galerii.

613c62951dc6dae1med.jpg

Śmigło spróbowałem wykonać z drewna. Może nie jest jeszcze idealne ale jako tako.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.