Jump to content

Challenger 2 Trumpeter 1:35


patrix94
 Share

Recommended Posts

Witam!

Jako iż nastały ferie (woj. łódzkie) postanowiłem zmierzyć się z tym bydlakiem. Dodam, że jestem chory i nie mogłem ruszyć z pracami tak szybko jak planowałem, ale jakoś idzie. Mam jeszcze sporo czasu więc myślę, że skończę go przez te niecałe 2 tygodnie. Do rzeczy: do tej pory złożyłem podwozie. Przyznam, że jestem trochę rozczarowany, gdyż zestaw składa się topornie. Praktycznie nie ma części gdzie nie byłoby nadlewki/śladu po wypychaczach. Mam zastrzeżenia co do czytelności instrukcji, no ale nic. Myślę, że przy waszej pomocy wszystko będzie cacy. Zdjęcia fonem na razie, gdyż baterie w aparacie padły.

20120201005506227.jpg

20120201005543499.jpg

20120201005605661.jpg

20120201005641538.jpg

201202010057217.jpg

20120201005746344.jpg

20120201005807695.jpg

Link to comment
Share on other sites

z tego co widzę, wykonanie pozostawia wiele do życzenia, no ale życze cierpliwości i jako, że właśnie skończyłem Abramsa z trumpka, to z przyjemnością przyjrzę się relacji z Challengera! Powodzenia

Link to comment
Share on other sites

No idzie idzie, w dobrym kierunku, może jednak da radę z tego spartolonego zestawu trumpka zrobić cokolwiek wytrwałości, ale co do zdjęć, to faktycznie fatalne, nawet nie wiem jaki to jest kolor :o Ja tu widzę, raz piaskowy, raz zielony (pistacjowy), jakieś plamy? Jeżeli tak faktycznie jest, to jeszcze jedna warstwa nieodłączna.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za rady, paćkając starałem się uzyskać efekt piasku pustynnego przy pomocy zestawu tamiya'i weathering master a. Co do lufy i beczek racja, pamiętam o tym. Washa nie mam na razie czym zrobić, gdyż nie za bardzo wiem co najlepiej nadaje się do tego i nie mogę ruszyć się z domu, gdyż chory jestem.

Link to comment
Share on other sites

popraw niedoskonałości i zrób wash, najpierw robi się washa a potem brudzenia i zadrapania, (a tak jeszcze uszczególniając: warstwa sidoluxu, 2, albo i 3 cienkie, (między 2 a 3 najlepiej położyć kalki) dopiero wash, mat, dalsze brudzenie.

Link to comment
Share on other sites

W końcu się postarałeś Wash poprawnie wykonany, widzisz teraz, że Challenger nabrał kształtów? Wydaję się być bardziej masywny, a nie jak zabawka za 5zł. Dodatkowo, imituję zabrudzenia. Rób tak dalej, ale nie śpiesz się, uwydatniaj każdą linię podziału, a zobaczysz, że jak skończysz będziesz bardziej zadowolony. Model, a szczególnie taki, to nie wyścig, im więcej czasu w niego włożysz będzie lepszy, nawet najwięksi sztukmistrze modelarstwa nie zrobią czegoś ładnego w przeciągu paru dni.

 

PS: Sam zrobiłem dotychczas 4 modele, a udzielam podpowiedzi - kpina

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.