Skocz do zawartości

Sokoły w 1:72


SKAYRAIDER

Rekomendowane odpowiedzi

A jak będzie się Wam podobał nowy Sokół w skali 1:72,

w paru wersjach z kalkomaniami ???

 

Marku dla mnie bardzo sie podoba ,dzisiaj rano Pani listonosz przyniosła przesyłke od Tomka /jeszcze raz wielkie dzięki za suwenir / poniżej zawartość pudełka jestem pod wrażeniem odlewów,piękny i ostry detal, brakuje mi kilku szczegółów ale o tym w warsztacie,fotki słabe ale widać co nieco.

Warsztat oczywiście będzie na MW.

 

dsc07737g.jpg

dsc07739.jpg

dsc07740ae.jpg

dsc07742wh.jpg

dsc07743l.jpg

dsc07745i.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżony, i poprawiony, zobaczymy co dalej z dodatkami.

14 lat temu, 140, to były już takie pieniądze?

Powinien zmieścić się w tej cenie, nie więcej.

Ja intensywnie pracuję w wolnych chwilach nad Dromaderem turbo.

 

115ih.jpg

1574918.jpg

 

A z Tomkiem prowadzę pojedynek, kto lepszy....

 

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądząc po zdjęciu zawartści pudełka to jest produkt Top Gun Salon Modelarski, obecnie BILMODEL MAKERS. Ja nabyłem wersję W-3 Anakonda/Sokół z kalkami do Anakond 0505, 0513, oraz Sokoła 0411. Na nowym pudełku jest stary rys. czeskiego Sokoła(?). Obecna wersja różni się od tej wydanej bodaj w 1997 roku tym, że kadłub jest przystosowany do znakomitych blaszek PART - 3 zestawy. wszsystkie okna, drzwi są wycięte, przód jest z żywicy, a nie z przezroczystego vacu formowanego tworzywa i zniknęły wszelkie wzmocnienia z kadłuba, wzierniki itp, czyli to co jest na blaszkach Parta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli żeby mieć wypasionego Sokoła w 1:72 trzeba wydać 300zł...

 

Bez przesady

 

 

Panowie jesli ktoś dysponuje planami ,rzutami bocznymi Sokoła to można by było z weryfikowac informację Wojtka ,to ,że nie ma wzmocnień to fakt ale czy naklejenie ich z blaszek Parta to dobre wyjście ,myslę że słabo to będzie wyglądać ,blaszka ma swoją grubość a w oryginale te wzmocnienia są ledwo widoczne ,drzwi nie ma potrzeby wstawiać z blaszek bo one są na wytłoczce z vacu

Naprawdę nie widzę sensu kupowania Parta do Sokoła z TG ,jedynie to te wzmocnienia ale jest coś takiego za 6 zł

http://www.ksmodel.pl/product_info.php?products_id=1704&osCsid=8b8655a52ab2c617877cda10c75cacd5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ,że post pod postem

 

Zrobiłem kilka fotek k-ba Sokoła z TG i naprawdę nie widzę celowości w stosowaniu blaszek parta ,zbędny wydatek ,brak wzmocnień ale te z Parta tak jak napisałem nic nie dadzą a jedynie zepsują wygląd modelu są za grube ,wszystkie elementy jakie daje Part są na odlewie z Top Gun i nic tam nie trzeba doklejać ,brakuje jeszcze elementów pod spodem /pomiędzy podłużnymi wzmocnieniami ,zaznaczyłem na zdjęciu oryginału/ale do ich wykonania wcale nie trzeba całego zestawu kupować wydaje mi się ,że wykonanie własnoręcznie nie sprawi kłopotu.

dsc07747zo.jpg

dsc07748j.jpg

dsc07749r.jpg

dsc07750yi.jpg

9578s.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co tyle wrogości, każdy kupi co zechce.

Najpierw źle że nie ma Sokoła,

Jak się pojawił Vacu to e Vacu

Zywica Top-Gun ooo.... ale droga, be do bani , zła

a czym to sklejać , e bez kalkomanii.

Potem pojawił się klon mojego W-3 piratowany przez Pana Petera Muzikanta Legato,

Pojawił się AJ model UUUUUUU ale fajnie super , a ile będzie kosztował?

I spekulacje .... tyle ile będzie , jest jaki jest i tak wszyscy kupują .

Pojawiły się Blaszki Part do AJ model OOOO ,EEEE ale za nie trzeba zapłacić

aj do bani.

Pojawił się czeski zestaw z piękną blaszkę , dodatkami żywicznymi i co tylko

westchnienia.

A i można kupić dodatki żywica do wnętrza + blaszka oryginalne Czeskie, nie kopie .

Ale co dalej jest pełno uzupełniaczy ale opakowanie do nich nie pasuje jakością .

 

Każdy robi jak umie i co ma ochotę .

Pod jednym warunkiem zachowania zdrowego rozsądku.

 

Konkurencja jest wtedy kiedy podmioty gospodarcze działają na równych zasadach .

 

Cała ta wrzawa to efekt chęci wypromowania własnych produktów kolejnych uzupełnień.

Adam i Zarząd „firmy” Grupa Adam Sky robi wszystko aby zaistnieć .

Cenię Adama jako kolekcjonera , jego zapał i miłość do W-3 Sokóła tylko niech nie zapomina ,

że miłość jest ślepa.

Poproszę o zbliżenia maszynek taki 1:1 w obiektywie.

Postanowiłem nabyć W-3 AJ ale jak już mam wydać pieniądze to wolę kupić czeskiego bo zestaw, żywica , blaszka, maski szwy już mnie wyręczyli, takie proste-genialne prawda ,

Jak zdobędę to wszystko , no zapomniałem o Adam-Sky, to przedstawię całość z jednego oka , bez zciemy.

Pozwólcie że blaszek Part nie muszę przedstawiać. To jest górna półka co do jakości.

Są doskonałe i wszyscy je znają i kochają.

 

 

Panie Wojtku

To już tyle lat minęło od wydania W-3 !!!!

Poproszę o parę zdjęć z Pańskiego W-3 bo już mogłem zapomnieć jakiego miałem wcześniej.

Blaszki to dodatek do AJ bo nikt przy zdrowych zmysłach jako zewnętrzna firma nie robi uzupełnień pod niszowy produkt.

Model Top-Gun był zanim ukazały się blaszki.

 

 

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Tomaszu - model wersji czeskiej to zestaw ( model AJM, zestwy zywiczne i blaszki oraz bogate kalki) wiec nie bardzo rozumiem gdzie tu kopie, - co do maszynek w skali 1:1 mam zrobic zdjecie drukarni która drukowal kalki, czy komputera co zrobil projekt blaszek - a to chyba wolno robic, ( kalki sa mojego autorstw i drukowane w drukarni, blaszki sa tez zrobione autorsko, jezeli ma Pan takie zyczenie wysle Panu jeden komplet blaszek i poszuka Pan plagiatu) skoro uwaza Pan Panie Tomaszu za plagiat bardzo prosze skierowac sprawe do sądu- nie zapomni Pan tylko o - Firmie Legato, Firmie Model Cz , Firmie AJM oraz sklep KS Model który sprzedaje Czeskiego Sokoła no i o mnie. Nadal uwazam , ze nie czyta Pan tego co tu napisane , nie jestem zadnym producentem tylko robie dla siebie tania alternatywe- nie musi Pan nic zdobywac poprosze tylko o e-mail co Pan potrzebuje zeby porównac to chętnie Panu wyśle. Poraz setny napisze Pąński model jest fajny ale nie dokonca poniewaz nie można z niego FAR-a zrobic i wojaka , zabójcza ma cene.....Panie Tomaszu może i moja miłośc jest ślepa, ale ja znam znaczenie słowa PLAGIAT - czego nie moge powiedziec o Panu- odsyłam do naszej populanej Wikipedii. Pozdrawiam

 

Panie Adamie ma pan problemy ze zrozumieniem prostego tekstu,

Proszę przeczytać jeszcze raz.

i jeszcze i jeszcze.

 

Prosty tekst

Już inaczej i naprawdę bez uprzedzeń się nie da.

Czy aż tyle czasu potrzebował pan na tą odpowiedź ,

Czy posiedzenie rady nadzorczej nic nie uradziło.

Proszę niech Pan dwa razy pomyśli bo sam strzela Pan sobie w stopę.

Latasz Jak Gołąb

 

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę Tomaszu, że zadawałeś się z nie uczciwymi kontrahentami,

stąd taka wrzawa, jedno wiem na pewno, podrobić Ciebie to dla mnie nie problem,

sam widzisz efekty, ale inni to inna bajka, niestety trzeba mieć fundusze

aby zrobić coś co by było konkurencyjne do Twoich wyrobów.

Może to być cokolwiek, ale jedno jest dla mnie pewne, wzorują się na

Twoich odlewach i dorabiają dodatki żeby cokolwiek zmienić.

To oczywiście moje osobiste zdanie, nie wiem czy słuszne, ale wielce prawdopodobne.

Nie ma co dyskutować z ludźmi którzy niewiele rozumieją co się do nich pisze.

Robić swoje, nie oglądać się za siebie bo to spowalnia machinę.

Ktokolwiek będzie chciał to sobie kupi co mu pasuje, jedni mają mniej, drudzy więcej.

 

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.