Skocz do zawartości

Sokoły w 1:72


SKAYRAIDER

Rekomendowane odpowiedzi

Z coraz większym zażenowaniem czytam tą dyskusję. I zastanawiam się dlaczego autor nawet najlepszego modelu sugeruje, ze reszta może być co najwyżej jego podróbką. Jak tak dalej pójdzie, to zaraz się dowiemy, że i WSK Świdnik też skopiował model. Panowie, więcej luzu. Jak zwykle rynek zdecyduje, a jak ktoś ma podejrzenia o plagiat, to droga do sądu stoi otworem. To oczywiście potrwa, ale jest szansa na pozytywny efekt.

PS. nie mam żadnego związku z którymkolwiek z oponentów. Na półce mam sklejonego Broplana, Top Guna kleiłem na zamówienie lata temu, a w pudełku czeka AJ model. To jedyny związek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Tomaszu,

Nie mam zbudowanego Pana modelu z 1997 roku ( ani nowego). Przesyłam zdjęcie porównawcze połowek kadłuba, stary model na górze zdjęcia. Dodatkowo w nowym modelu sa inne części przezroczyste i kalki.

Wiem, że blaszki PART są do AJ-Model, ale to w niczym nie przeszkadza aby je użyć do Pana modelu. Niestety da się z nich wykonać tylko wczesną wersję T, ze względu na panel instrumentów pokładowych, oraz wyposażenie przedziały transportowego. A wzmocnienia są bardzo dobrze wytrawione do cienkości, która przy dobrym ułożeniu na kadłubie da pożądany efekt - -wcale nie są za grube.

Panie Tomku! Czekam na Bryzę w skali 1/72 - KONIECZNIE!

 

Pozdrawiam,

Wojciech Butrycz

 

 

 

 

 

 

 

 

e7e6a0abd22075ecmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Wojtku

dolny to mój ale góra już nie moje opracowanie mojego kadłuba,

takie mocowanie odlewnicze elementów jest mi obce ale kiedyś Intech miał plany może to miało być protoplastą .

Dziękuję za zdjęcie

M-28 no tak materiał do kalkomanii wszystkich wersji jest , druk i papier też , dokumentacja też ,

ale czasu nie za wiele, no i w jakiej jakości .

W HD jest 1/48 ale 1/72'ka może nie potrzebuje takiej jakości , wszystko ma potem przełożenie na cenę

Zawsze masz jedną (kaleczki z dawnych czasów - pamiętam ) sztukę .

 

Bardzo mi przykro że dochody naszych hobbystów są niesatysfakcjonujące,

powodują wiele frustracji.

Jadąc do mechanika z autem nie oczekujemy free serwisu.

Modelarstwo to moja legalna praca, nie dorywcze zajęcie,

Moja praca ma za zadanie generować dochód.

Więc muszę dokonywać racjonalnych analiz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wzmocnienia są bardzo dobrze wytrawione do cienkości, która przy dobrym ułożeniu na kadłubie da pożądany efekt - -wcale nie są za grube.

 

Wojtku nie wiem czy widziałes warsztat Roberta na starym PWM, ze zdjęć wyraznie widać ,że nie mają te wzmocnienia nic wspólnego z oryginałem ,jesli masz foto ,że można to zrobic lepiej chetnie zobaczę /mozna pobawić sie lutownica i w topić je w plastik ale na żywicy ten numer nie przejdzie/

 

Warsztat

http://www.forum.modelarstwo.org.pl/viewtopic.php?f=88&t=43851&hilit=anakonda&start=60

 

 

 

Anakonda13003-kopia.jpg

 

Anakonda13005-kopia.jpg

 

Tak ten element wyglada na prawdziwym smigłowcu ,różnica ogromna

 

77869.jpg

 

topr45.jpg

topr136.jpg

 

zdjęcia ze strony Adama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, wzmocnienia wyglądają okropnie.

Blaszka za gruba, gdyby ją wytrawić z 0,10 to może byłoby

lepiej, ale wycięte laserem z folii samoprzylepnej..........

i potem odlanie kadłuba z żywicy to mogło by być to.

 

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.