Skocz do zawartości

Brenderup - laweta 1:24, scratch


MartiniOCP

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 106
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Szybki up.

 

Dzięki wielkiej uprzejmości Krzycha126, który wysłał mi felgi od vw t3, jestem w stanie rozpocząć pracę nad kołami i zawieszeniem lawety. Volkswagenowskie felgi przypominają trochę te od przyczepy, choć mają wyższy rant. Nie będę jednak marudził bo i tak mam szczęście, że oponki od ferrari 365 idealnie na nie wchodzą. Będę musiał je tylko podciąć/ przytrzeć do rozmiaru 195 w 1:24.

 

Przerabianie felg zacząłem od wycięcia kapselków z logiem VW.

 

104_4333.jpg

 

Następnie podkleiłem je od spodu polistyrenem, który dodatkowo delikatnie wypchnąłem na zew., żeby powstało uwypuklenie. Śrubki to jakiś żywiczny zestaw do pancerki (skala 1:35), ale świetnie się nadają do moich celów. Trzpień w środku to przekrojony "pops" do uszu, wypełniony green stuff'em (wykałaczką wypchnąłem zielone świństwo, żeby nie było zupełnie płasko).

 

104_4341.jpg

 

A tak wygląda to z oponą.

 

104_4342.jpg

 

104_4344.jpg

 

Muszę jeszcze przewiercić otwory w feldze, no i wszystko x 4.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Mark;]

 

Kolejny weekend i kolejna porcja tego co udało się zrobić. Podłubałem trochę przy zawieszeniu, dorobiłem wahacze - na zdjęciu jeszcze wersja nieoszlifowana, tyle, żeby dało się przymierzyć i dopasować. Poza tym, zacząłem robić oświetlenie i jego mocowanie. Długo to wszystko trwa, już mnie ciągnie, żeby położyć łapska na Toyocie, no ale trzeba dojechać do końca z projektem.

 

104_4352.jpg

 

104_4354.jpg

 

104_4357.jpg

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no narazie to tych świateł dużo nie widać, poczekam aż je złożysz i pomalujesz,

a wracając do tych kół - czy mi się wydaje, czy one się stykają oponami?

czy one będą się kręcić, czy też przykleisz je na stałe?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do malowania jeszcze sporo czasu. chciałem bardziej zaprezentować stelaż pod klosze i trójkąty. Co do kół, opony od ferrari były szlifowane do wymaganego rozmiaru 195, a felgi od vw są jeszcze cieńsze, więc nie będę już darł opon bo zejdę do 175. W konsekwencji wahacz jest bardzo blisko opony. Postaram się zrobić zawieszenie schludnie, ale primo uno jest, żeby było równo i na odpowiedniej wysokości. Koła kleje na stałe.

 

P.S. Przyjrzałem się jeszcze tym wahaczom i po zeszlifowaniu (teraz są prostokątne, docelowo będzie lekki trójkąt) powinien pojawić się wyraźny prześwit między wahaczem a oponą.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spasowałem zawieszenie tak jak będzie zamontowane na stałe. Koła stoją trochę koślawo, ale temu łatwo zaradzić - póki co są zaklinowane taśma izolacyjną. Bardziej interesowało mnie, żeby uzyskać odległość osi pierwszego koła - 140cm od przodu najazdów, a więc 5,8 cm w skali. Wyszło dokładnie 5,8 więc jestem zadowolony. Od spodu nie będzie fajerwerków - mniej więcej to co w oryginale + jakieś kable od instalacji/ hamulców. Rama wystająca poza tylne koła lawety zostanie ucięta zaraz za nimi, i dorobiony zostanie zawias, żeby podnosić najazd.

 

104_4364.jpg

 

104_4366.jpg

 

 

104_4367.jpg

 

104_4368.jpg

 

104_4369.jpg

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Up.

 

Powoli do przodu. Udało się zamocować wahacze na stałe oraz dorobić zawias łączący najazdy z podwoziem. Na razie, góra i dół połączone są kawałkiem taśmy, ale to wystarczy do przeprowadzenia symulacji - wygląda, że będzie. Poza tym, wziąłem się za rzeźbienie ręcznego i zaczepu na hak. Wszystko zostanie wzbogacone o śruby i inne pierdoły.

 

104_4374.jpg

 

104_4371.jpg

 

104_4370.jpg

 

104_4378.jpg

 

104_4384.jpg

 

104_4380.jpg

 

104_4379.jpg

 

104_4381.jpg

 

104_4387.jpg

 

104_4386.jpg

 

104_4385.jpg

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podoba, zazdroszczę umiejętności

 

Dzięki wielkie Krzychu. Najważniejsze to sobie na spokojnie zwymiarować to co się chcę odtworzyć. Proporcję czynią cuda:] A, sprawdzaj skrzynkę pocztową.

 

a z czego bd robił zawias?

 

Zawias jest już zrobiony - to ta ostatnia belka do której najazdy są przytwierdzone, chwilowo, taśmą klejącą. Mniej więcej tak to wygląda na prawdziwej lawecie - bardzo proste rozwiązanie. Na koniec to mało widoczne miejsce dostanie zaślepki w stylu śrub, ale to już po wszystkich poważniejszych pracach.

 

Podziękował.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieknie to wszystko wyglada, nie ma to jak budowa od podstaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tomek.

 

Trochę wolnego czasu i można "pocisnąć." Postanowiłem wziąć się za siłownik unoszący najazdy. Trochę się bałem, że na tym etapie prac wyjdą i zemszczą się na mnie bezlitośnie wszystkie niedociągnięcia. Nie taki diabeł straszny. Ewentualnie powiększę jeszcze skok tłoka bo jest na granicy wypadnięcia z prowadnicy. Z drugiej strony, najazdy dostaną metalowe końcówki, które minimalnie zmniejszą kąt unoszenia i skok siłownika, więc może będzie w sam raz.

 

104_4392.jpg

 

104_4391.jpg

 

104_4395.jpg

 

104_4396.jpg

 

104_4399.jpg

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że się podoba Mark.

 

Siłownik zrobiony jest z ramki po Alfie - akurat były dwa rodzaje walcowatych profili, które (prawie) idealnie odpowiadały rozmiarami/ 24 częściom 1:1. Potem przewierciłem toto wzdłuż osi i włożyłem igłę. Igła jest wygodna bo w oczko mogę włożyć poprzecznie jakiś bolec, który zablokuję ją w zawiasie. Poza tym, ma fajny metaliczny wygląd.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.