Skocz do zawartości

Kociak z Normadii - Tiger I E - Revell 1:72


R_Mazzi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

kolejny mój kotek, tym razem poźna wersja, maszyna z drugiej kompanii 102 sPzAbt z okresu działań w Normandii. Dostał full wypas dodatków: blachy, liny, zimmerit, lufa i kalki. Wyszedł jak wyszedł to już zostawiam waszej ocenie... Ja z efektu jestem zadowolony, po pierwszych ciapach farby myślałem, że bedzie dużo dużo gorzej

 

Zapraszam do komentowania, wszelkie uwagi bardzo mile widziane:

 

ba0fdcacb621973bm.jpg 9007cb800b2195f2m.jpg 6b606842e3d6166cm.jpg 6f5a2ed6cacb7235m.jpg 18716a196abaa56am.jpg 0b110b601731ecedm.jpg

 

Modelik jak na revella przystało składał się fajne (i jak na mnie dość szybko

 

*************************************

Dodane dnia 19.07.2008

*************************************

 

Nowa wersja podstawki

 

1_1.jpg

 

1_2.jpg

 

2_1.jpg

 

3_1.jpg

 

4_1.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie wykonany model zimmerit i brudzenie wyglądają bardzo realistycznie jak na tą skalę model wygląda super.

 

A przy okazji chciałem się ze wszystkimi przywitać.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie bomba biorąc pod uwagę ta skalę to po prostu wyszło SUPER.

Mam tylko jedno ale a mianowicie brak śladów gąsek na glebie,wygląda jak by spadł z nieba

Ale po za tym wrażenie robi niezłe prznajmniej na mnie

 

 

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już chyba nie moge :( . Wszyscy robią wspaniałe modele a ja nie potrafie. Mój tygrys w 1/35 nie zrobi połowy tego efektu co twój. Te szelki z tyłu czy jak to się nazywa są pomalowane na zielono a chyba powinny być czarne, mam racje czy znowu nie? Mogę tylko pogratulować wspaniałego Tygrysa. Do prawdy nie wiem co mam pisać bo pisze tylko że modele są wspaniałe i nic więcej ( nie licząc tego tygrysa z filtrami do góry nogami). Jedyne modele na które moge przeważnie pozrzędzić to są te moje :( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka, cieszę się, że się podoba ;)

 

Mam tylko jedno ale a mianowicie brak śladów gąsek na glebie,wygląda jak by spadł z nieba

 

ano prawda, ale miałem problem z gipsem z podstawki, jak był jeszcze mokry to sie przykleił do gąsiennic i zamiast odciśniętych śladów zrobiła sie kaszanka, a póżniej się zagapiłem na bitwę o midway w tv i podstawka zaschłą na amen

 

Te szelki z tyłu czy jak to się nazywa są pomalowane na zielono a chyba powinny być czarne, mam racje czy znowu nie?

 

pewnie masz rację, poszedłem na łatwiznę, a właściwie to zapomniałem jedyne wytłumaczenie może być takie, że chłopcy polecieli z kamuflarzem bez zdejmowania osprzętu

 

co do kosztów to .... :/

najdroższy był zimmerit, 34 zeta, liny 10, reszta tzn sam model, blachy, lufa i kalki to "okazje" z allegro, generalnie kolo 100 zeta za wszystko... brrr drogo dobrze, że Żoncia jest na etapie, że wszystkie czołgutki kosztuja jak w tesco po 31 zeta za sztukę ;)

ale z drugiej strony jak robie dwa trzy na rok to da się przeżyć takie wydatki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będę płakać! Buchuchu! Taki mały i taki ładny! Buchuchu! Ja nie wiem czym wy te modele malujecie, że farba nie robi wam bagna na modelu tak jak mi kiedy nie rozcięczę humbra i, że wam się nie błyszczą tak jak mi kiedy humbrola rozcieńczę! A do MM i Pactr nie mam dostępu. Buchuchu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będę płakać! Buchuchu! Taki mały i taki ładny! Buchuchu! Ja nie wiem czym wy te modele malujecie, że farba nie robi wam bagna na modelu tak jak mi kiedy nie rozcięczę humbra i, że wam się nie błyszczą tak jak mi kiedy humbrola rozcieńczę! A do MM i Pactr nie mam dostępu. Buchuchu!

 

 

użyj szukajki na forum tam znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będę płakać! Buchuchu! Taki mały i taki ładny! Buchuchu! Ja nie wiem czym wy te modele malujecie, że farba nie robi wam bagna na modelu tak jak mi kiedy nie rozcięczę humbra i, że wam się nie błyszczą tak jak mi kiedy humbrola rozcieńczę! A do MM i Pactr nie mam dostępu. Buchuchu!

 

e tam nie ma co się mazać tylko pędzel w dloń i działać

a tak serio to po pierwszych warstwach farby myślałem, że będzie porażka, bo kamo strasznie pstrokate było. Malowałem humbrolami, najpierw "żółty" dwie warstwy, bo jakoś słabo krył, na to jeszcze raz ten sam kolor suchym pędzlem uderzając pionowo z góry. Później kamo, bardziej suchym niż mokrym pędzlem i malutko farby. Suchy pędzel "żółtym", kalki, i znów mocno suchy żółtym.

Póżniej zrobiłem eksperyment z washem, mocno rozcieńczoną pactre ciemno granatową (bo nie mam czarnej) zmieszaną z brazową poleciałem po zakamarkach modelu i po liniach podziałowych i zrobiłem trochę zacieków. Następny etap - obicia - ołówek. Następnie rdza - rozpuszona w spirycie starta ruda pastela. Mieszanka szarych i brazowych pasteli ze spirytem jako kolejna warstwa brudu i zacieki, na sam koniec ta sama mieszanka ale sucha do przykurzenia całości

 

nooo ale się rozpisałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Spodobał mi sie twój koteczek. Ja właśnie kleje już drugiego takiegi i poraz kolejny mam problem z gąsieniecami w tym modelu. Szczególnmie w kwesti zembów koła napędowego, dla których nie przewidziano dziurek w gaskach.

Też miałes taki broblem z tym modelem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... i poraz kolejny mam problem z gąsieniecami w tym modelu. Szczególnmie w kwesti zembów koła napędowego, dla których nie przewidziano dziurek w gaskach.

Też miałes taki broblem z tym modelem?

 

miałem miałem, po prostu sciąłem zęby w tej części koła która styka się z gąsiennicą, innego sposobu na ładnie ułożoną gąskę chyba nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.