Skocz do zawartości

Austin Healey 100-six, Revell 1:25


Marti_nez

Rekomendowane odpowiedzi

zrobiłem sobie klosze lamp . W modelu były odlane z białego plastiku i pochromowane.

 

Najpierw trzeba było zrobić wnętrze lamp (odbłyśniki, dobrze mówię?) z folii alu:

IMG_2087.jpg

IMG_2089.jpg

IMG_2088.jpg

 

Tak prezentują się z wytłoczonymi wcześniej kloszami:

IMG_2091.jpg

IMG_2092.jpg

 

Robienie dziurek w modelu:

IMG_2090.jpg

 

I zamontowanie lamp:

IMG_2094.jpg

IMG_2095.jpg

Po tym etapie wypolerowałem folię ze zmarszczek. Trzeba przy tym bardzo uważać, bo można ją przerwać.

 

Następnie musiałem wsadzić w szpary powstałe przy łączeniu z modelem kawałki drucika, zalać je CA, pomalować i dodać klosze. W środek każdej z lamp wkleiłem też kawałeczek cyny lutowniczej, żeby udawała żarówkę. Oto efekt:

IMG_2102.jpg

IMG_2101.jpg

IMG_2100.jpg

IMG_2098.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koła jak na samoróbkę są fajne, ale te światła, nie są dobre. Brakuje im wzoru na szkle, a zawinięta folia rzuca się w oczy. W takim modelu wszystko ma być perfekt gładkie, błyszczące, dokładne, a nie jest. Chromy, deska rozdzielcza, grill, krzywa rama szyby, nie wiem jakie doświadczenie masz, może Ciebie efekt zadowala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem pojęcia, jak zrobić wzorek . Nałożyć na kopyto kawałek pończochy? Roztopiłby się i mogłoby to wyglądać jak bezkształtna masa. Już kilka razy sam plastik barwił mi folię i trzeba było tłoczyć od nowa.

 

Rama jest krzywa i taka niestety zostanie. Normalnie gruba szyba nadałaby jej kształt, ale cienka folia nie jest w stanie.

 

Lakier i chromy nie są doskonałe, ale to drugi model psikany z puszki i czasem porobiły się jakieś bąbelki, czasem zacieki, jeden bok musiałem malować od nowa. Chrom kładziony z aero wyglądał bardzo dobrze, ale był nietrwały, a poprawki pędzelkiem nie dały lepszego efektu.

 

Wiem, że jeszcze sporo mi brakuje, ale traktuję modelarstwo jako hobby, które często przegrywa z brakiem czasu czy zmęczeniem. I tak wyrabiam sobie przy tym cierpliwość, z kolejnymi modelami będzie jej więcej;). Moje modele podobają mi się i sprawiają wiele frajdy , ale oczywiście zgadzam się z krytyką i nie obrażam się .

 

Dodam też, ze model jest już skończony i czeka na chwilę czasu na sesje zdjęciową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety muszę się przyłączyć do opinii kolegi Copycat, bo światła mocno odstają od całości. Z kołami odstawiłeś kawał świetnej, modelarskiej roboty, ale na chromy i polerkę lakieru można by poświęcić więcej czasu. Tak ładny i rzadko spotykany model stanowczo na to zasługuje.

 

Jednym słowem pasji to koledze na pewno nie brakuje, ale ale ostatnia prosta stanowczo zbyt szybko i po łebkach.

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Nowe klosze:

IMG_2103.jpg

IMG_2104.jpg

 

Fakturę słabo widać, jak porobię lepsze foty do galerii, to może będzie się inaczej prezentować. Zrobiłem to tak, że na formę, z której robiłem wytłoczki, przykleiłem kawałek wstążki(?), który wygląda jak drobna siatka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.