Skocz do zawartości

Baux de Provence


bonhart

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chciałbym pokazać rozpoczętą jakiś czas temu dioramę. Prace nad nią trwają i mam nadzieję, że w miarę szybko uda mi się skończyć.

 

W chwili obecnej wygląda ona tak

 

ZDJ_5311.jpg

 

ZDJ_5313.jpg

 

ZDJ_5315.jpg

 

ZDJ_5318.jpg

 

ZDJ_5337.jpg

 

ZDJ_5352.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda i zapowiada się na naprawdę fajną dioramę. Ale mógłbys zdradzić więcej szczegółów na przykład skala ( wnioskuje 1/35 ), co ma przedstawiać ( ci na dole to Niemcy, a na górze Amerykanie?)

 

Ten domek murki i reszta zabudowy to samoróbka ( z korka? ), czy kupna? Wygląda bardzo realistycznie.

Siadam i oglądam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda i zapowiada się na naprawdę fajną dioramę. Ale mógłbys zdradzić więcej szczegółów na przykład skala ( wnioskuje 1/35 ), co ma przedstawiać ( ci na dole to Niemcy, a na górze Amerykanie?) Ten domek murki i reszta zabudowy to samoróbka ( z korka? ), czy kupna?

 

Jest dokładnie tak jak piszesz. Moje niedopatrzenie. Skala to oczywiście 1:35, wszystko poza figurkami to samoróbka. Jest to wstępna faza więc ściany zmienią jeszcze wygląd.

 

Scena ma przedstawiać wyzwolenie francuskiej miejscowości Baux de Provence, a dokładniej jej średniowiecznej części. Z góry schodzą Amerykanie, ostrożnie przeczesując teren, a z dołu idzie niemiecka obsługa ciężkiego karabinu. Pośrodku, na placyku przed drzwiami mam zamiar umieścić działko przeciwlotnicze. Scenka, początkowo miała być nieco inna ale z racji tego, że muszę ograniczyć się do posiadanych figurek będzie tak jak widać.

 

Wprawdzie na daszku widać że dachówka nie siadła równo

 

Pierwszy raz robiłem dach tym sposobem i jak widać nie obyło się bez błędów. Następnym razem będzie dokładniej

 

Gdyby kogoś interesował przebieg prac od początku, to może sprawdzić tutaj -> http://makiety.blogspot.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dachówki jak zrobiłeś, bo na bolgu nie bardzo się doczytałem?

 

Jak tylko zrobię SBSa to wrzucę link do niego.

 

 

 

Tymczasem zrobiłem mały kroczek do przodu. Powstała ostatnia z przewidzianych ścian.

 

ZDJ_5353.jpg

 

ZDJ_5359.jpg

 

ZDJ_5367.jpg

 

Teraz pozostało dorobić brakujące okna i drzwi i zacznie się wykańczanie i malowanie. Dachy oczywiście jeszcze też się pojawią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooooo, zapowiada się naprawdę fajnie. Jak dla mnie jednak za duże są szpary w budynkach miedzy cegłami/kamieniami. Ja bym ewentualnie wypełnił te szpary np gipsem, tak żeby te szpary nie były takie wklęsłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się dioramka póki co. Jak powiedział poprzednik - ze szparami między cegłami mógłbyś coś zrobić. Tak w ogóle, to nie jestem wtajemniczony, co diorama ma przedstawiać... Tytuł, to w jakim języku jest?

 

EDIT: Nie wiem jakim cudem nie przeczytałem postu wyjaśniającego ideę dioramy... W takim razie odpowiedź już znam, więc pozostaje usiąść i pokibicować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie ściany są OK .

Te kamienice we Fracji tak budowali, że gdy tam byłem a zjechałem do samej Bretanii to wiele domów szczególnie w północnej części (Normandia) wyłożone jest kamieniami, że w szpary można było dłon włożyć co najwyżej zrób nieregularne krawędzie...

Ale według mnie jest za spokojnie, jeżeli miasto jest atakowane co wnioskuje po zniszczonej PLOT-ce to niemcy pomykaliby zająć stanowiska obronne.

I jeszcze takie pytanie: ile zajęła ci budowa tej ostatniej ściany, a ile reszta ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie.

 

Co do szpar między kamieniami to oczywiście będę ja zaklejał. Czekam z tym do momentu kiedy się uporam ze wszystkimi drzwiami i oknami. Wtedy całe ściany pociągnę specyfikiem, który teoretycznie powinien zrobić ładne fugi między kamieniami.

 

I jeszcze takie pytanie: ile zajęła ci budowa tej ostatniej ściany, a ile reszta ??

 

Ostatnia ściana to może dwie godziny pracy. Biorąc pod uwagę, że dioramę robię tylko wtedy kiedy mam czas to ciężko mi powiedzieć ile czasu zajęło robienie całości. Napiszę też, że z korkiem pracuję pierwszy raz to też powoduje wydłużenie czasu pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Prawie na całości mam już kolor, a właściwie odcienie szarości. Później przeciągnę jeszcze suchym pędzlem bardzo jasny szary lub nawet biały, żeby jeszcze trochę całość rozjaśnić.

 

ZDJ_5807.jpg

 

ZDJ_5801.jpg

 

ZDJ_5811.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to kolor trochę za niebieski, ale poza tym robi wrażenie (szczególnie faktura ścian, które wygląda jak prawdziwa)

Fugi fugami tylko taka uwaga że przy budowie kamiennej często kolor ścian nie jest jednolity.

2009-07-13-Obraz006-Wartburg.JPG

co prawda tu jest czerwień ale mi chodzi o fakt..

Mógłbyś też puścić po ścianie winorość dla urozmaicenia..

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sofa, dzięki za uwagi. Przed malowaniem na szaro chciałem kamienie przemalować różnymi kolorami ale zrezygnowałem z tego gdyż nigdy wcześniej tego nie robiłem i bałem się o efekt końcowy. Przy następnym kamiennym murze spróbuję tak zrobić. Teraz pozostało mi kombinowanie na już pomalowanych ścianach.

Kolor może wydawać się niebieski ale do malowania użyłem białej farby z czarnym pigmentem. Może gdybym pomieszał to jeszcze z jakimś brązem to wyszedłby lepszy odcień, teraz niestety jest już za późno na eksperymenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zdjęcia z postępu prac:

 

ZDJ_5855.jpg

 

ZDJ_5849.jpg

 

ZDJ_5862.jpg

 

ZDJ_5864.jpg

 

I dachówki z bliska. Przyznam, że efekt końcowy mi się podoba, biorąc pod uwagę, to że robiłem je po raz pierwszy.

Tym samym chyba znalazłem sposób na robienie dobrych dachówek

 

ZDJ_5828.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.