Skocz do zawartości

Polski Sherman w Normandi


EDI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przedstawiam swoją ostatnio ukończoną dioramke. Przedstawia ona polskiego Shermana M4A1(Latającą krowę ) gdzieś w Normandi. Od razu nadmienię, że wiem iż karabin pokładowy powinien być inny(taka moja abstrakcja ). Materiały wykorzystane do budowy to: budynki i figurki załogi –firma Mini Art., tubylcy –firma MB i jakaś niemiecka nazwy nie pamiętam wszystko pomalowane farbami firmy Gunze. Zapraszam do oglądania i konstruktywnej krytyki.

bd7a1674941743cem.jpg

41c7618abfab0e06m.jpg

41498b04de6d91a0m.jpg

77a9a55d1bc84789m.jpg

2fc7689f448098cfm.jpg

204dc17e616494ccm.jpg

fd70c4e3d2f820b5m.jpg

c6898b89bd6ad3dfm.jpg

62756c5939259f45m.jpg

4e875676967e8bf2m.jpg

e6ba6b1077bcd1c8m.jpg

adfa52cc1f4313aam.jpg

c8add30362bb8fbem.jpg

3b0b263b11840b9dm.jpg

f96bd2c075d5236am.jpg

eef18014848108fem.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna diorama.

Musisz jednak odrobić pracę domową ze szlaku bojowego 1 DPanc. W tę wersję Shermanów przezbrojono dywizję dopiero na przełomie 1944 i 45 roku. Normandia była wtedy daleko za nimi.

 

PS. Zmiana tytuły wskazana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No o tym nie pomyślałem , ale dzięki na pewno warto . Jest to moja pierwsza produkcja przedstawiająca tych ,,dobrych” (taka odskocznia) dlatego nie zagłębiałem się w historie . Z reguły preferuję niemieckie pojazdy no i tam moje zainteresowania wykraczają poza sam model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.Duzy plus za tematyke.Ze zgodnoscia historyczna zawsze mozna podmienic pojazd na inny Podstawka juz jest.

Tak troche sie czepie krowy-kolo zapasowe montowane bylo na osi ktora to byla na srodku blotnika-jesli nie, to powinno byc czyms przewiazane.Zapasowe ogniwa-w sumie nie ma zdjec krowy z nimi-co do koloru to roznie czarny lub bazowy ale raczej nie powinny byc wytarte.

Jest to ciezki model merytorycznie do zbudowania gdyz nie ma wiele zdjec.

Nie wiem kto jest producentem zestawu ale kalka na lufie upodabniajaca M4A1 do Firefly jest skopana i lepiej byloby ja zedrzec i pomalowac samemu,a jak juz bedziesz malowal to pomaluj i lampy.

Nie bierz moich uwag jako czepialstwo.Kazdy model polskiego pojazdu jest klopotliwy w budowie bo wiecej czasu spedza sie na studiowaniu materialow niz na budowie.Ale za cieszy oko jak malo ktory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.Duzy plus za tematyke.Ze zgodnoscia historyczna zawsze mozna podmienic pojazd na inny

A tam zaraz podmieniać model wystarczy podmienić nazwę na np. "Polacy we francuskim miasteczku"

 

Model mi się podoba a scenka jest bardzo fajna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.Duzy plus za tematyke.Ze zgodnoscia historyczna zawsze mozna podmienic pojazd na inny Podstawka juz jest.

Tak troche sie czepie krowy-kolo zapasowe montowane bylo na osi ktora to byla na srodku blotnika-jesli nie, to powinno byc czyms przewiazane.Zapasowe ogniwa-w sumie nie ma zdjec krowy z nimi-co do koloru to roznie czarny lub bazowy ale raczej nie powinny byc wytarte.

Jest to ciezki model merytorycznie do zbudowania gdyz nie ma wiele zdjec.

Nie wiem kto jest producentem zestawu ale kalka na lufie upodabniajaca M4A1 do Firefly jest skopana i lepiej byloby ja zedrzec i pomalowac samemu,a jak juz bedziesz malowal to pomaluj i lampy.

Nie bierz moich uwag jako czepialstwo.Kazdy model polskiego pojazdu jest klopotliwy w budowie bo wiecej czasu spedza sie na studiowaniu materialow niz na budowie.Ale za cieszy oko jak malo ktory.

Wczoraj trochę poszperałem w necie no i zrozumiałem swoje niedociągnięcia odnośnie umiejscowienia w historii itp. Co do kamo na lufie to farba, zrobiłem zgodnie z instrukcją. Od początku mi kolor nie grał, ale jak wspomniałem ci ,,dobrzy” to dla mnie nowość . Coś pokombinuje i doprowadzę to do ładu. Dzięki za sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro zdecydowałeś się na drobne korekty, masz tu zdjęcie tej lufy:

 

skan063.jpg

 

Co do koloru środkowego na lufie nie wypowiadam się. Amerykańska Olive Drab ( farba Shermana) była bardzo podobna do brytyjskiej SCC15. Kontrast jest zbyt duży aby stwierdzić, że brytyjską farbą zamalowano falki. Mix OD i białej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.