Jump to content

Jarekk

Members
 • Content Count

  2,533
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

8 Neutral

Personal Information

 • Location
  EPWA

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jarekk

  Gąsienice

  To ja mam pomysł z innej półki. Sprawdzony i skuteczny. Cienki grot lutownicy. Pęknie się topi i łączy.
 2. Jarekk

  OT-64 SKOT 2AP

  W Skotach często malowano całe wydechy srebrną żaroodporną farbą.
 3. Jarekk

  OT-64 SKOT 2AP

  Fajnie zrobiony model. Dla mnie SKOT-2AP w niebieskich beretach to nowość. Można poprosić o jakieś szczegóły?
 4. Koronkowa robota. Będę aktywnie kibicował. Pośpiech nie wskazany.
 5. Ił-28A mieliśmy? A co to za wersja? Czytałem o Ił-28N ale to zdecydowanie nie nasza bajka.
 6. Szkoda. W modelu masz prawie gotowe ładne wnętrze. Otwarte drzwi boczne dużo dodają modelowi. Wentylatory i deflektor będą i tak bardzo mało widoczne. Już to przerabiałem w Żbiku.
 7. Jeśli to ma być berdek z wnętrzem to będę kibicował z pierwszego rzędu.
 8. Te płaskowniki wygięte w U, na obu burtach, to oparcia dwóch siedzeń.
 9. A nie fajniej byłoby zrobić drugą polską Bellankę? "Santa Rosa Maria" Stanisława Husnera? Litewska Bellanca idealnie się nadaje. Co do naszych autorów i publikacji (LzS) to są one na bardzo przeciętnym poziomie. Jest lepsza i dużo bardziej wiarygodna literatura. Informacja, że Bellanka została ewakuowana do Rumuni jest niewiarygodna w świetle istniejących zdjęć. O dalszych losach na Krymie nie wspomnę. Znane są dwa zdjęcia spalonego kadłuba Bellanki w Małaszewiczach i nazwisko pilota, który ją tam ewakuował.
 10. Spójrz na to patriotycznie. Ta Bellanca lecąc do Dani była w barwach narodowych Danii (biało-czerwona). Następnie została odsprzedania na przelot do Grecji i dostała barwy narodowe Grecji (biało-niebieskie). Adamowiczowie odkupili ją w „greckich barwach” i też chcieli pomalować patriotycznie. Dodali nowe napisy. Skrzydła zostały jasne (błękitne?). Wszystko wskazuje na to, że silnik i przód kadłuba dostały nową barwę (zakładamy, że czerwoną). Taki sam ciemniejszy odcień dostał statecznik poziomy. I mamy samolot prawie w barwach narodowych. 🤩
 11. Niech za mój komentarz będzie to zdjęcie oryginału a nie modelu. O drugiej krzywiźnie nie wspominam, bo byłaby w 72 bardzo mała. To jednak antena aperturowa.
 12. Również widziałem model w realu na Babarybie i zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie detalami. To co rzuciło mi się jednak w oczy to za mało wygięte w poziomie anteny. Powinny być więcej powyginane.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.