Jump to content

Jarekk

Members
 • Content Count

  2,624
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Jarekk last won the day on March 24

Jarekk had the most liked content!

Community Reputation

52 Excellent

Personal Information

 • Location
  EPWA

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Pan Adam Jońca wydał jeszcze takie dwa zestawy kalek do 1/72. Może się jeszcze gdzieś uchowały po sklepach, lub autor ma zapasy? Mam oba zestawy. Jeśli ktoś chce, mogą odstąpić . W każdym brakuje po jednym malowaniu.
 2. Z tego co się orientuję to niskonakładowy wydawniczy projekt prywatny. Poniżej chyba wyczerpująca odpowiedź na pytania z FB:
 3. A już taki ładny był, "siemianowicki" i znów "obróbka skrawaniem.". Dla sceptyków, ten fragment zasłania wyciągarka.
 4. Wash poczeka. Zabrałem się ma malowania pokładu startowego. Maskowanie, maskowanie. Udało się i farba z taśmą nie zeszła.
 5. Cyclon ma swój urok. Fajny model. Myślę, że trochę przeeksperymentowałeś z malowaniem. Modulacja (szczególnie szarym na górze) jest za mocna. Górny szary był ciemniejszy od tego na dole a na modelu tego nie widać.
 6. Z armatką to byłbym ostrożny. Budowa ramy PF 508 nie dawał możliwości prostego montażu haka. Z hakiem to bardziej bym się słaniał do furgonu 508/518.
 7. Miałem na myśli jedno a zapytałem o coś innego. Butanon (Methyl ethyl ketone - MEK). Bardzo powszechny rozpuszczalnik. Agresywnie rozpuszcza polistyren i żywice akrylowe. Ma dość intensywny zapach. Dość tani. Paruje w miarę szybko (80 st. C)
 8. A jak ze "smrodkiem" tej IPY? Nie dostanę nakazu eksmisji z kuchni?
 9. A jak z malowaniem tych drucików?
 10. Super temat. Zapasy chemii wykonane. Jeden preparat nie był jeszcze omawiamy. Płyny do odtłuszczania powierzchni. Jakieś propozycje?
 11. Przykro mi, że nie spełniłem Twoich oczekiwań. Dlaczego miałbym to robić i udostępniać swoje materiały publicznie? To co wiem w sprawie skrzynek podał w formie opisowej. Prywatne rysunki opublikowane na forum staję się publiczne bez zgody właściciela. To chyba każdy wie?
 12. Pudło. Ani wodnik, aby przybornik. Nie przesadzajcie, że nie widzicie wielkości bocznego zatrzasku? Jest dużo mniejszy niż w skrzynce amunicyjnej. To jest numer rysunku z mojego prywatnego archiwum. Udostępniony MI do celów budowy modelu (na bazie Mirage :P). Ponownie polecam analizę rysunków rzutów wieży dwubroniowej.
 13. Mogę. Rysunek nr 656-20A / 7-8-0. Tyle mogę. Nie napisałem wprost, że skrzynka TKS była identyczna do 7TP tylko, że bardziej przypominała tę czołgową. Miała prawie identyczną szerokość. Musiała być zatem wyższa. O ile? Nie wiem. Jędrzej się nie myli. Była inna, pancerna. Pewnie też nie dotarł ile miała wysokości. Twoją ostatnią deklarację pozostawiam otwartą.
 14. Nietrafiony, gdyż nie jest to skrzynka na amunicję. Polecam lekturę o wyposażeniu ckm wz. 30.
 15. Pierwszy zeszyt 120 a drugi prawie 100.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.