Jump to content

Jarekk

Members
 • Content Count

  2,556
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

20 Excellent

Personal Information

 • Location
  EPWA

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Mikołaju, kolejny bardzo ciekawy i jeszcze ładniejszy model. Gratulacje.
 2. A nie jest jeszcze 0,5 cm za wysoki? Przy innych modelach może być to nie widoczne tak, bo na nienaturalnie ugięte wahacze.
 3. Zdjęcia obu modeli zacne, ale zawsze problem tkwi w szczegółach. Czy sprawdzałeś wysokość i długość kadłubów obu modeli? Na zdjęciach tego nie widać, ale coś jest tam chyba nie tak u Lee.
 4. Podpisuję się obydwoma rączkami. Tylko z sentymentu zaglądam na forum. Żeby za tymi uwagami szły wystrzałowe warsztaty poprawiające błędy. ?
 5. Pewnym rozwiązaniem może być utwardzenie tej balsy, np. Kaponem lub jakimś lakierem Nitro i szlif. Kłaki znikną. Testowałem ten pomysł na sztachetach do płotu i wyszło OK.
 6. No, no. Super już wygląda.
 7. Siedzenie w domu obowiązkowe, więc "Iwonka" przyśpiesza. Drobnymi detalami, wciąż do przodu.
 8. W Instrukcji T-55A już tych taśm nie ma, jest za to "skrzynka z pompą do napełniania układów". Taśmy są tylko w instrukcja T-54A.
 9. Skoro zagadka nie została rozwiązana do tej poty to stawiam swój typ a właściwie pewniak. Te elementy to rozłożone taśmy do mocowania beczek z paliwem.
 10. Instrukcja T-54A z 1971 roku już te siatki z osłonami przeprawowymi zawiera (str 37). Jednak na ogólnym rysunku kadłuba na początku jeszcze nie. Niekonsekwencja związana z aktualizacją starej rosyjskiej instrukcji z nowymi wersjami krajowymi T-54?
 11. Z instrukcji wygląda, że siatki nie miały otworów, gdy nie było jeszcze klap zamykających. Potem już były. Z drugiej strony cześć rysunków z instrukcji to rosyjskie oryginały nie poprawiane. Reszta to nasze aktualne rysunki.
 12. Obawiam się, że tylko papier w bibliotekach wojskowych.
 13. 1:144 - AZ-Model 14402 Fokker F.VIIB 3m Military 1:72 - Valom 72037 Fokker F.VIIb/3m - pasażer do poprawki. 1:72 MS-14 Broplan Fokker F.VII/3m - wersja bombowa ( dla porządku).
 14. Otwór w kadłubie 550 mm x 800 mm.
 15. Nie zapomnij o półce na szczotkę ryżową do wycierania butów. Najpierw spody butów o szczotkę a potem do góry. ?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.