Jump to content

Jarekk

Members
 • Content Count

  2,533
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Jarekk

 1. Jarekk

  Gąsienice

  To ja mam pomysł z innej półki. Sprawdzony i skuteczny. Cienki grot lutownicy. Pęknie się topi i łączy.
 2. Jarekk

  OT-64 SKOT 2AP

  W Skotach często malowano całe wydechy srebrną żaroodporną farbą.
 3. Jarekk

  OT-64 SKOT 2AP

  Fajnie zrobiony model. Dla mnie SKOT-2AP w niebieskich beretach to nowość. Można poprosić o jakieś szczegóły?
 4. Koronkowa robota. Będę aktywnie kibicował. Pośpiech nie wskazany.
 5. Ił-28A mieliśmy? A co to za wersja? Czytałem o Ił-28N ale to zdecydowanie nie nasza bajka.
 6. Szkoda. W modelu masz prawie gotowe ładne wnętrze. Otwarte drzwi boczne dużo dodają modelowi. Wentylatory i deflektor będą i tak bardzo mało widoczne. Już to przerabiałem w Żbiku.
 7. Jeśli to ma być berdek z wnętrzem to będę kibicował z pierwszego rzędu.
 8. Te płaskowniki wygięte w U, na obu burtach, to oparcia dwóch siedzeń.
 9. A nie fajniej byłoby zrobić drugą polską Bellankę? "Santa Rosa Maria" Stanisława Husnera? Litewska Bellanca idealnie się nadaje. Co do naszych autorów i publikacji (LzS) to są one na bardzo przeciętnym poziomie. Jest lepsza i dużo bardziej wiarygodna literatura. Informacja, że Bellanka została ewakuowana do Rumuni jest niewiarygodna w świetle istniejących zdjęć. O dalszych losach na Krymie nie wspomnę. Znane są dwa zdjęcia spalonego kadłuba Bellanki w Małaszewiczach i nazwisko pilota, który ją tam ewakuował.
 10. Spójrz na to patriotycznie. Ta Bellanca lecąc do Dani była w barwach narodowych Danii (biało-czerwona). Następnie została odsprzedania na przelot do Grecji i dostała barwy narodowe Grecji (biało-niebieskie). Adamowiczowie odkupili ją w „greckich barwach” i też chcieli pomalować patriotycznie. Dodali nowe napisy. Skrzydła zostały jasne (błękitne?). Wszystko wskazuje na to, że silnik i przód kadłuba dostały nową barwę (zakładamy, że czerwoną). Taki sam ciemniejszy odcień dostał statecznik poziomy. I mamy samolot prawie w barwach narodowych. 🤩
 11. Niech za mój komentarz będzie to zdjęcie oryginału a nie modelu. O drugiej krzywiźnie nie wspominam, bo byłaby w 72 bardzo mała. To jednak antena aperturowa.
 12. Również widziałem model w realu na Babarybie i zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie detalami. To co rzuciło mi się jednak w oczy to za mało wygięte w poziomie anteny. Powinny być więcej powyginane.
 13. Jarekk

  Rosomak IBG 1/35

  Napiszę poemat pochwalny o tym modelu, jeśli zobaczę w realu zdemontowaną płytę za włazem kierowcy. 🤩
 14. Instrukcja poszła do druku chyba znacznie wcześniej i "nie dało" się jej wydrukować jeszcze raz. Statecznik poziomy na okładce został poprawiony w stosunku do pierwotnego projektu. Co do kwitów to nie muszą się znajdować. One są. Trzeba zagłębić się we wcześniejszą historię samolotu i artykuły prasowe z epoki. Przy zakupie samolot był biało-błękitny. Czerwone elementy pojawiły się już w pierwszym malowaniu Adamowiczów. Popatrz na to zdjęcie od spodu. Statecznik poziomy i spód skrzydła nie są w tym samym kolorze. A u Ciebie oba elementy są ciemnoniebieskie.
 15. Sorry, że tak późno. Długi weekend ma swoje prawa. Malowanie z LzSz jest nieprawidłowe. Szkoda, że przyjąłeś takie tempo. To z instrukcji DW zawiera trzy błędy (tylny statecznik poziomy na być czerwony, statecznik pionowy błękitny, podwozie i felgi czerwone). Prawidłowe malowanie jest na okładce pudełka. Bellanki były kryte płótnem i taki powinien być kolor wnętrza. 😞
 16. Jeśli chodzi o konwersję Żbika to problemem może być kosz wieży. Myślę, że bez blaszki się nie obejdzie a tej materii Huzar chyba nie robi. Andrzej próbował lutowania drucików, ale nie wiem jak to się skończyło.
 17. Na zdjęciu masz otwarty do przodu luk wejściowy do przedziału pasażerskiego ze zbiornikiem. Nie spotkałem zdjęć wnętrza rekordowych Bellanek. Z opisów wynika, że był tam jeden lub dwa zbiorniki paliwa. Dostępne zdjęcia ukazuję, że rekordowe Bellanki nie miały pojedynczych siedzeń z przodu. Albo podwójne siedzenie ze wspólnymi plecami, albo tylko siedzenie.
 18. Może ktoś podpowiedzieć co to za elementy zaznaczone strzałkami?
 19. Bardzo podoba mi się Twój video warsztat. Jest on fajną zabawą ale i wyzwaniem. Piszesz, że nie trafiłeś na te zdjęcia, tylko, że one wyskakują na pierwszych pozycjach w Googlach. Obawiam się, że jedziesz prosto z instrukcji i popełniasz błędy w modelu które widać na dostępnych zdjęciach. Twój wybór. - Ten kominek na górze powinien być na środku. - Zetnij na grze ten występ nad kabiną pilotów. Był on potrzebny ale we wcześniejszej litewskiej Bellance. - Oparcie siedzeń pilotów nie było brązowa i jedno. Była to goła blacha z pojedynczymi oparciami pleców.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.