Skocz do zawartości

Fi 156 C "ZKR" Tamiya 1:48


RH

Rekomendowane odpowiedzi

Storch w barwach okazjonalnych z cyklu "Proletariusze wszystkich krajów łączcie sie "

Dla nie których będących w tamtych czasach członkami parti , w jedynym słusznym malowaniu ,dla innych przekleństwo tamtych czasów i upokorzenie .A dla młodych nie pamiętających IMPERIUM ZŁA to tylko historia .No ale była taka jaka była i samoloty też wtedy były .

W powojennej Polsce zostalo wiele sprzętu poniemieckiego i co dało sie odremontować służyło w lotnictwie LWP,Ten akurat egzemplarz zostal odremontowany i otrzymał nazwę "Zjednoczona Klasa Robotnicza"

Maszyna byla wyremontowana ponad plan dla uczczenia Kongresu zjednoczeniowego PPR i PPS w 15XII 1948.

Wspomnę jeszcze o jednej ciekawostce związanej z tym samolotem (szkoda że takie przygody nie przydarzają sie teraz )Zaczerpnąłem ja z książki Pana A. Morgały

A mianowicie w 1947 r żołnierze odkryli we wsi Chrostowo rozebrany kompletny samolot wraz z częściami zamiennymi ukryty w stodole gospodarza ,a we wsi Jarszewo 17 silników lotniczych i skrzynie z częściami płatowców

P3150035.JPG

P3150035%252520-%252520Kopia.JPG

P3150037.JPG

P3150038.JPG

P3150032.JPG

P3150033.JPG

P3150034.JPG

P3150039.JPG

P3150040.JPG

P3150041.JPG

P3150042.JPG

P3150043.JPG

P3150044.JPG

P3150045.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maszyna byla wyremontowana ponad plan dla uczczenia Kongresu zjednoczeniowego PPR i PPS w 15XII 1948.

 

... w wyniku którego powstała PZPR (zatem zjad założycielski, a nie "któryś tam") - to dopelnienie informacji dla młodszych modelarzy

 

malowanie górnych powierzchni przypomina nieco przedwojenne polskie khaki. To zamierzone, czy kwestia ustawień aparatu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maszyna byla wyremontowana ponad plan dla uczczenia Kongresu zjednoczeniowego PPR i PPS w 15XII 1948.

 

... w wyniku którego powstała PZPR (zatem zjad założycielski, a nie "któryś tam") - to dopelnienie informacji dla młodszych modelarzy

 

malowanie górnych powierzchni przypomina nieco przedwojenne polskie khaki. To zamierzone, czy kwestia ustawień aparatu?

Istnieje tylko jedno zdjęcie tego samolotu(przynajmniej ja takie mam ) i do tego czarno białe ,

A poza tym nic o tym nie wiem .(Najwięcej o malowaniu tego samolotu powiedzieli by ludzie ,którzy przy tym byli , ale najprawdopodobniej już ich nie ma ,niestety .Tak że mi pozostało zrobić według instrukcji malowania z Techmodu ,a tam podany był kolor Fs 30118 czyli taki polski khaki .

Jeżeli jacyś koledzy mają o malowaniu tego samolotu większą wiedzę opartą na autopsji to nie widzę przeciwwskazań do zaprezentowania jej tutaj.Ale wiem ze to raczej nierealne ,wiec niech pozostanie taki jak jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jacyś koledzy mają o malowaniu tego samolotu większą wiedzę opartą na autopsji to nie widzę przeciwwskazań do zaprezentowania jej tutaj.

 

 

To jakieś nieporozumienie. Po prostu spytałem z ciekawości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jacyś koledzy mają o malowaniu tego samolotu większą wiedzę opartą na autopsji to nie widzę przeciwwskazań do zaprezentowania jej tutaj.

 

 

To jakieś nieporozumienie. Po prostu spytałem z ciekawości.

Wiem o tym ,po prostu rozbudowałem troszkę moją odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.