Skocz do zawartości

Lehký tank vz. 35 - Attack Hobby 1/72


plastikk

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znalazłem tej wieży ,ale widze że jest już oky.

Dziękuje za chęć pomocy...niby jest oki - myślę ,że po łoszach nie będzie kiszki.

I tyle na wczoraj:

IMG_3001-1.jpg

I kwietniowa trójka ''klasowa'':

IMG_3005.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Co do gąsek, moim skromnym zadaniem temat jest do przełknięcia.

1. Gąsienice powinny wejść za talerze zewnętrzne (patrz zdjęcia poniżej). Spiłuj środki (gąska i tak jest gruba) zyskasz brakujące milimetry.

 

1.jpg

800px-Panzer-35.jpg

 

2.Czy aby koło poniżej napędowego nie jest za bardzo wysunięte do przodu? Przy tej grubości gąski robi się prawie pion

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu wy robicie układ jezdny na prawie gotowym modelu, a nie przed jego złożeniem czyli oddzielnie?

Nie generalizuj, pisząc "wy". Ja przecież napisałem pod zdjęciem modelu:

Oczywiście góra kadłuba nie jest przymocowana do jego dolnej części z uwagi na zaplanowany wcześniejszy montaż gąsienic, który muszę gruntownie przemyśleć.

Bo inaczej wychodzi z tego naprawdę zakała. Dziwię się trochę, że tak doświadczony gość, jak kolega plastikk tak zbagatelizował problem.

 

Co do gąsienic umieszczonych w zestawie - wyglądają po prostu koszmarnie i zarazem śmiesznie. Ja w swoim modelu zastosowałem dedykowany temu modelowi zestaw Attacka. Mimo, że wykonaniem przystaje bardzo dokładnie do poziomu wykonania modelu, po dwudniowych mękach nad ich założeniem mogę z całą stanowczością stwierdzić, że model z nimi wygląda o wiele lepiej.

 

pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś czuje, że kwestię gąsek zostawię na maj...

Zakończę na górze tanka a z podwoziem poczekamy.

A to trochę szkoda... Wiem, że pośpiech jest wskazany jedynie przy łapaniu pcheł (inna wersja - przy jedzeniu ze wspólnej miski), ale myślałem, że będę porównywał sobie swoje postępy w lepieniu tego modelu z postępami kogoś innego...

 

pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grześ ''depnął mię na ambicyję''...

Tytuł dzisiejszego odcinka - ""Triumph Der Willens''

Spasowałem górny bieg gąsienic - nawet nie ''magikowałem'' zbytnio.

Wkleiłem tylko półtora ogniwka w tylnym górnym biegu.Resztę kryją talerze chroniące koła napędowo/naciągowe.

IMG_3013.jpg.

Jak na razie jedna strona...części mi śmigały po dywanie i dałem sobie spokój do wieczora...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamknięty obwód gąsek po jednej stronie:

IMG_3016.jpg

IMG_3015.jpg

Z dolnego dłuższego biegu trzeba sporo odjąć ogniw [jakieś 6/7]. Zagiąć trochę przodu i tyłu [dwa ogniwa na tyle i trzy na przodzie].

Jednak każdy powinien samemu pasować i doginać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, patrząc na komicznie wyglądające w ramkach gąsienice myślałem, że wszystko to będzie wyglądać znacznie gorzej. A tu jest, ho, ho... no, nieźle oczko.gif . Ja chyba miałem więcej kłopotów z żywicznymi gąsienicami niż Ty z tymi. Też trzeba je było dopasowywać długością (niestety, nie zawsze były za długie...). Fajnie, naprawdę fajnie, Kolego plastikk.

 

pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Producent, tknięty chyba jakimś przeczuciem, do zestawu, złożonego z części dolnego, górnego oraz tylnego i przedniego biegu gąsienicy dołożył po krótkim kawałku prostego odcinka na każdą ze stron. Przy odrobinie szczęścia dało się odciąć od tego potrzebny kawałek. Oczywiście - pękało to wszystko w trakcie prób. Dodatkowo - zawsze brakowało ileś tam plus pół ogniwa. W sumie wyszło to tak (przepraszam, że znowu ładuję tu swoje zdjęcia, ale to przecież warsztat, można chyba pewne stwierdzenia unaoczniać...):

 

Pzkpfw%252035t_004.jpg

 

Pzkpfw%252035t_005.jpg

 

pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no - spoko - w końcu to ten sam pojazd...

Jednak żywiczne gąski są cieńsze i bardziej ''rzeczywiste''.I prawie tyle samo kombinowania z nimi miałeś co ja - tu dodać, tam załatać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pokazywałem te gąski, ale na wszelki wypadek zapodam zdjęcie jeszcze raz. Gąski wycina się żyletką i praktycznie są gotowe do montażu (na 95%), no i to co już napisaliście, model prezentuje się o niebo lepiej.

 

Co do długości, to po ścienieniu kół zębatych, wchodzą idealnie. Proszę abyście pamiętali, że to są stare modele Attacka, nowe to zupełnie inna bajka.

 

track-for-pzkpfw-35t-attack-re-72344.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, nie wiem, co masz na myśli pisząc:

Co do długości, to po ścienieniu kół zębatych, wchodzą idealnie.

Co ma ścienienie kół zębatych do długości gąsienicy... Jeśli już, to zmniejszenie ich średnicy i - najbezpieczniej - pozbycie się po jednym zębie. Ale problem jest (był u mnie) nieco inny. Po pierwsze - choć tego nie widać na pierwszy rzut oka, to albo długości gąsek po obu stronach kadłuba były różne, albo model był niesymetryczny, gdyż z jednej strony paski były za krótkie o jedno ogniwo, z drugiej aż o trzy. Po drugie zaś, należy (tzn. ja musiałem to zrobić) zdjąć trochę materiału, ale nie z kół, tylko z tarcz osłaniających koła zębate. Na przekroju wygląda to mniej więcej tak:

 

Pzkpfw%252035t_006.jpg

 

Po prostu należało wykonać taki "schodek" na obwodzie. Inaczej gąsienica nie mieściła się pomiędzy bok kadłuba a wewnętrzną powierzchnię tychże tarcz osłaniających.

 

pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wjechałem tam pilnikiem soczewkowym i gazu, gąski dopasowały się idealnie, swoją stroną, ząbki zostały też wycięte po dopasowaniu do koła. A tak btw, to nie jest źle, nie można tylko na wariata lecieć, a trochę po pasować na sucho i gitara, a nie sklejać części zgodnie z instrukcją i nagle .. ooooo, coś nie pasuje?!!

Przykład płyta jarzma w wieży, nawet tygrys nie miał takiego pancerze, powinna ona być przymierzona, spiłowana i dopiero przyklejona. Trzeba również korzystać z netu o pooglądać zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile mnie wzrok nie myli to dorobiłeś gumowe "chlapacze" do błotników? Jeżeli tak to z czego je wykonałeś?

Chlapacze to...Attack Hobby tak ładnie je zrobił - są odlane razem z błotnikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że nie na tetamt, ale z czego byście takie gumy dorobili? Z tektury?

Folia alu - np z góry po jogurcie.Tylko szukaj gładkiego zamknięcia.

BTW - na Paprykarzu kolega był??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był. Nie wystawiałem modeli, bo za późno się dowiedziałem. Za rok na pewno coś wystawię, bo szczerze powiedziwaszy, to w skali 1/72 dużo modeli nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.