Skocz do zawartości

Lehký tank vz. 35 - Attack Hobby 1/72


plastikk

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 77
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Skoro Attack taki słabo skladalny, to co powiecie na to, co leży u mnie w składziku:

 

sam00013.jpg

 

sam00012.jpg

 

sam0001b.jpg

 

To chyba zestaw z końcówki produkcji ESCI, ma wyraźne braki (niedolewki?) w kilku istotnych miejscach, jak wózki, czy płyta nad silnikiem.

 

Ale gdyby ktoś miał ochotę, to chętnie ten zestaw sprzedam jako zabytek-ciekawostkę modelarską. Cena - bagatela 50 PLN, czyli połowa tego, za ile takie modele chodzą na niemieckim ebay'u ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, zaiste piękny 2smiech.gif . To coś, jak to:

 

91546662.jpg

 

Ale nie zbaczajmy z tematu. Nasz model od strony "odlewniczej" jest raczej dobry, jamy skurczowe trafiają się najlepszym. Ale spasowanie to już inna bajka. Wygląda to tak, jakby ktoś formy rzeźbił ręcznie. Ale - jak wcześniej zostało zauważone i pokazane - model do zrobienia.

 

pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Prop - noo - jak ktoś kolekcjonuje to może się skusi.

Sam bym tylko wycyganił z chęcią te zewnętrzne tarcze od kół napinających/napędowych...

@Grzesioj:

Czyżby ramka od Armaggedon'u??Ze składu Panzerzuga?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wózki jezdne ''part one'':

IMG_2979-3.jpg

IMG_2982-3.jpg

1.Tylko brat Czech mógł tak skomplikować zawieszenie typu Vickers.

Zarówno oryginał jak i w modelu...

2.Koła mają za dużą średnicę oraz po sklejeniu w pary są ciut za grube.

Na fotkach mam je osadzone na sucho.

Jeden z resorów - przedni trzeba ciut dociąć od góry - problem z jego zmieszczeniem pod ramieniem wózka jezdnego.

Aha - i nie bić za fotki - szybko cyknięte.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko brat Czech mógł tak skomplikować zawieszenie typu Vickers.

Zarówno oryginał jak i w modelu...

 

No tylko, że ono było tak dobre, że Francuzi skopiowali go do swojego Somua.

 

Oglądam z uwagą bo mam ten model w wersji bułgarskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.Koła mają za dużą średnicę oraz po sklejeniu w pary są ciut za grube.

Potwierdziłeś jedynie zauważony i ogólnie znany już fakt oczko.gif :

Koła mają troszkę za dużą średnicę i są trochę za grube, aby bezproblemowo zmieścić się na swoje miejsce, ale można to jakoś przebrnąć.

co tylko potwierdza fakt, że problem nie był wyssany z palca.

 

Co do zdjęć:

Aha - i nie bić za fotki - szybko cyknięte.

To nie jest żadne usprawiedliwienie 0acute.gif . Fotka poniżej też jest cyknięta na szybko, jak to mówią, z ręki, na biurku, bez lampy błyskowej tylko przy jednej kompaktowej świetlówce świecącej od góry:

 

Pzkpfw%252035t_001.jpg

 

pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele tam nie narobiłem z uwagi na lęk przed przypadkowym uszkodzeniem delikatnych części z żywicy. Właściwie to jedynie skleiłem wieżę i dwa duże elementy góry kadłuba. A - i dorobiłem "mechanizm" obrotu wieży, tak, żeby się mogła obracać nie wypadając na podłogę podczas... zabawy. Jeśli chcesz zobaczyć, jak to wygląda, proszę bardzo:

 

Pzkpfw%252035t_003.jpg

 

Oczywiście góra kadłuba nie jest przymocowana do jego dolnej części z uwagi na zaplanowany wcześniejszy montaż gąsienic, który muszę gruntownie przemyśleć. Aha - te gąsienice to zakupiony do tego modelu zestaw Attacka.

 

pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego plastikk. Czy masz jakiś patent na montaż gąsienic i pomalowanie układu jezdnego? Przyznam szczerze, że zastanawiałem się przez większość wczorajszego wieczora, jak to zrobić. Mam niestety (czy może raczej stety) zestaw żywicznych gąsienic do tego modelu, o czym wspominałem wcześniej. No i jak na razie nie wymyśliłem nic - odpadają tutaj wszystkie moje metody składania plastikowych gąsienic, ze względu na technologię wykonania i materiał. Plastikowe gąsienice mogłem skleić w sztywny pas, którym otaczałem koła, w niektórych modelach nawet go do nich nie doklejając. Tutaj takiego paska nie skleję, a odcinki żywicy muszę mocno przytwierdzić do kół klejem CA. Nie wiem - najpierw malować, potem to skleić, czy odwrotnie. Ale już widzę, że po sklejeniu nie będę w stanie dotrzeć pędzlem do wszystkich zakamarków. Czekam z niecierpliwością, co Ty wymyślisz...

 

pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wózki jezdne maluję przed sklejeniem ,wannę syfię też przed montażem układu jezdnego.

Gąski?No jeszcze nie wiem.Długie odcinki podmaluję jeszcze przed wklejeniem.Żywiczne łuki chyba też.Wklejanko na CA ,punktowo a potem miejsca łączenia - o ile da radę- podmaskuję szpachlą

Jak na razie to miałem wypadek z wieżą i przednia płyta się rozp...rozkawałkowała.

Łoś syna przypuścił atak nurkowy na rozłożony ''warsztat'' i ... depłem na nią jak spadła po ataku.Złożyłem jakoś ale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby ramka od Armaggedon'u??Ze składu Panzerzuga?

 

Chyba trafiłeś

 

Attack przy tym czymś to jak krzesło elektryczne przy taborecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu wy robicie układ jezdny na prawie gotowym modelu, a nie przed jego złożeniem czyli oddzielnie?

Ja zawsze miałem problem z dokładnym ułożeniem gąsek przy Hetzerach (równo), a od jakiegoś czasu układam je oddzielnie, możecie przecież zastosować tzw. klej tymczasowy, aby można było dokonać małej korekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu wy robicie układ jezdny na prawie gotowym modelu, a nie przed jego złożeniem czyli oddzielnie?

Ja zawsze miałem problem z dokładnym ułożeniem gąsek przy Hetzerach (równo), a od jakiegoś czasu układam je oddzielnie, możecie przecież zastosować tzw. klej tymczasowy, aby można było dokonać małej korekty.

Są gusta i guściki...raz trudniej,raz łatwiej.Grunt, że do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.