Skocz do zawartości

PZL-37B Łoś 1:72 (Mastercraft)


halset

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Forum śledzę od jakiegoś czasu, ale teraz postanowiłem z okazji składania Łosia założyć tutaj poświęcony mu temat ;) Modelarstwem "bawiłem się" trochę za dzieciaka (sklejanie na szybko i pomalowanie sprayem, jeśli to można nazwać modelarstwem), a teraz po ładnych kilku latach przerwy zaczynam od zera Skleiłem ostatnio Foczkę i Spitfire'a w 72 z Revella i właśnie powoli zabieram się za Łośka. Jest to też mój pierwszy model, w którym cokolwiek ingerowałem w fabryczne wypraski - czyli wycinanie lotek itd. Jakoś trzeba zacząć ;) Wrzucam więc zdjęcia jak wygląda stan obecny. Sorki za jakość, pstrykałem nie swoim aparatem.

 

Rozgrzebane wnętrze, malowanie jeszcze do poprawek:

img9867r.th.jpg

img9864l.th.jpg

 

 

Zmaltretowany ogon:

img9870v.th.jpg

img9872u.th.jpg

img9873y.th.jpg

 

 

No i skrzydła na dzień dzisiejszy:

img9874x.th.jpg

 

 

Postępy będą powolne, dziobę sobie po trochę co jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gdzieś czytałem, że Łosie miały wnętrze koloru... srebrnego...

Też o tym czytałem, ale odkąd pokazały się zdjęcia pokazujące ciemny kolor wnętrza pod szklarnią Łosia, zaczęły krążyć opinie o kolorze khaki, przynajmniej na widocznych z góry przez oszklenie wewnętrznych elementach. Halset zrobił zgodnie z instrukcją malowania która podaje bodaj jasnoszary jako kolor dla wnętrza modelu. Powodzenia przy budowie halset.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile nie znajdziemy jakiegoś wiarygodnego kawałka Łosia będziemy się spierać. Mimo wszystko nie jestem na khaki... Może niektóre kawałki... Na razie Łosie u mnie spokojnie czekają na dobry czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również zbieram opinie, oglądam zdjęcia, wyciągam własne wnioski i czekam. Łosie i u mnie oczekują na swój czas, ale chyba już niedługo, a wszystko to przez kolesia o niku ... Ipkinss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, wiedziałem że znowu będzie dyskusja nad kolorem wnętrza ;) Faktycznie, jedni mówią że było koloru aluminium (pewnie prototypy), inni znowu że khaki (gdzieś czytałem że nawet jakiś chyba telegrafista Łosia tak twierdził), a jeszcze inni że szary - pewnie jakby nie pomalować to i tak ktoś napisze że źle

Wątek Ipkinssa dobrze przejrzałem kilka razy, tak jak inne warsztaty Łosi i jakieśtam wnioski powyciągałem Ja wnętrze zrobiłem szare tak jak kol. Roobert bo bardziej mi się podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmagań z Łośkiem ciąg dalszy - postęp niestety niewielki, no ale zawsze jakiś. Sorki że tak piszę posta pod postem ale nie widzę przycisku do edycji.

 

Sklejone lotki na skrzydłach:

 

dscf4662a.th.jpg

dscf4661q.th.jpg

 

 

Kadłub już zamknięty:

 

dscf4663e.th.jpg

dscf4664t.th.jpg

 

No i wstępnie spasowane oszklenie, było trochę szlifowania :<

 

dscf4669qsm.th.jpg

 

 

Panowie i mam pytanie, może mi doradzicie - co zrobić z tymi ohydnymi karabinami? Da się je jakoś "wystrugać" żeby wyglądały zgrabniej? Ktoś to już przerabiał?

A i jeszcze jedna rzecz - oszklenie na przodzie wygląda jakby było zapaćkane klejem, tzn jest taki matowy fragment który szpeci cały element. To normalne u pana Mastercrafta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, jedno ważne pytanie (sorry że tutaj, no ale nie wiedziałem gdzie zamieścić) - opłaca się inwestować w taki kompresor?

http://allegro.pl/kompresor-z-areografem-i2234470085.html

Właśnie przypadkiem trafiłem na aukcję i mnie naszło żeby się szarpnąć bo mam wolne parę groszy - pomalowałbym Łośka już z aero a nie pędzlami. Wygląda niby fajnie, przypuszczam że jest głośny ale to nie problem. Aero na tej aukcji to pseudoiwata czy jakiś szajs?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć halset, z ohydnymi karabinami za wiele nie zrobisz - popatrz na warsztat Ipkinssa i próbuj sam, np igły lekarskie. Wszelkie szlifowanie elementów fabrycznych to będzie półśrodek.

Oszklenie to albo zdecydowana polerka albo od podstaw, w zależności jaki zakres ulepszeń zakładasz.

Trzeba pamiętać, że Łoś w 72 to model mocno dający w kość, aby wyglądał dobrze nie wystarczy robić go z pudła.

Drogę masz przetartą - zatem powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jak Stratusik austriacki. Mam bez filtra i chodzi jak złoto... A km-y wymień na partowskie z igłami... Aero fajnie chodzi, ale farbę musisz rozcieńczać - najlepiej wypraktykować Nie jest precyzyjny, ale ładnie psika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo, zobaczymy co wyjdzie z tym aerkiem... Postaram się km-y poprawić jakoś tymi igłami, nie chcę dokupywać gotowych części bo to ma być model bardzo budżetowy, do poćwiczenia ;) Ale chętnie w przyszłości gdy nabiorę wprawy złożę takiego jeszcze raz, ale już na cacy, z blaszkami itd.

 

A tymczasem mały postęp z Łosiem:

dscf4670f.th.jpg

dscf4672.th.jpg

dscf4671s.th.jpg

dscf4673k.th.jpg

 

I w przerwie zacząłem sobie dłubać takie coś:

dscf4676f.th.jpg

 

Ale nie wiem czy jest sens się w to bawić, zresztą boję się trochę rozcinać fabryczny silnik bo jak coś spierniczę to cały model do kosza :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć halset - proszę o odrobinę konsekwencji - albo chcesz nabierać wprawy albo uważasz, że nie ma sensu się w coś bawić. Model niskobudżetowy jest najlepszy do ćwiczenia własnych umiejętności. Osobiście nie uważam, aby blaszki itp. dawały jakieś szczególne szczęście. Np w Łosiu stosowanie blaszek dla struktury wewnętrznej kadłuba nie jest najszczęśliwszym rozwiązaniem.

A silniki niczego Ci nie popsują, nawet jeżeli się nie udadzą - przecież to tylko modułek. To co pokazałeś na razie wskazuje, że masz ideę i pomysł na rozwiązanie lepsze od tzw. silników fabrycznych. Nie bój się, tylko działaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.