Jump to content

Mr Surfacer - buteleczka vs spray


Recommended Posts

Witam,

 

tak się zastanawiam. Ostatnio zauważyłem Mr Surfacera 1000 w sprayu za ca 27 zł/100 ml. Ten sam Surfacer w buteleczce 40 ml (!) kosztuje ok. 20 zł. Biorąc pod uwagę fakt, że tego w buteleczce przy pryskaniu się prawie nie rozcieńcza, to wychodzi na to, że o wiele bardziej opłaca się kupić ten w sprayu. Ponadto malując sprayem odpada brudzenie aerografu. Tak więc wszystko przemawia na produkt w sprayu. Ale to chyba zbyt piękne. Czy ktoś mógłby się szerzej wypowiedzieć na temat obu tych form Surfacera? W szczególności interesuje mnie wydajność obu podkładów.

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

To zależy jak chcesz go używać. Bo jeśli jako podkład to może lepeiej pomyśleć o Primerach Gunze lub TAMIYA? Bo Surfacer to mimo wszytko bardzo rzadka szpachla.

Ja osobiście używam 500tki, która bez problemu daje się polerować, tyle, że używam go jako szpachli do drobnych szczelin i "zacięć" plastiku oraz do robienia faktury odlewu na czołgach ( do czego przy umiejętnym stosowaniu nadaje się idealnie i MSZ daje najlepsze efekty dla skali 1/72 ). Wydajność jest MSZ niezła, choć jak pisałem nie używam Surfacera jako podkładu. Jak dla mnie tą rolę spełnia zwykły Humbrol 64.

Link to comment
Share on other sites

Ja tam stosuję Surfa 1000 jako podkładu, i wcale nie narzekam. Tylko chodzi mi o to, który - w buteleczce czy sprayu - jest wydajniejszy, praktyczniejszy czy po prostu lepszy.

Link to comment
Share on other sites

Ja tam stosuję Surfa 1000 jako podkładu, i wcale nie narzekam.

Narzekasz - farba Ci odchodzi z maskowaniem:P Może naprawdę wytestuj za mnie i za Ciebie jakiegoś primera?

Link to comment
Share on other sites

MrBat -miałem i używałem tego specyfiku w sprayu -jest to dobra sprawa z zaletami które wymieniłeś jest tylko jedno ale ,moim zdaniem ciśnienie jest za duże, przez to jest znaczny ubytek surfacera , lepiej używać go np.na korytarzu ,bo podczas pryskania powstaje duża mgiełka .Dla mnie budującego modele typu short run ten surfacer jednak to rewelka z całymi wadami i zaletami pozdrawiam wielbiciel szmatopłatów

Link to comment
Share on other sites

No właśnie Reggy też tak myślał. Że niby w sprayu jest go więcej, ale za to większość z powodu dużego ciśnienia i małej precyzji nie trafia na model. Mmm5, ile modeli udało Ci się zagruntować jednym sprayem?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.