Skocz do zawartości

Mr Surfacer - buteleczka vs spray


MrBat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

tak się zastanawiam. Ostatnio zauważyłem Mr Surfacera 1000 w sprayu za ca 27 zł/100 ml. Ten sam Surfacer w buteleczce 40 ml (!) kosztuje ok. 20 zł. Biorąc pod uwagę fakt, że tego w buteleczce przy pryskaniu się prawie nie rozcieńcza, to wychodzi na to, że o wiele bardziej opłaca się kupić ten w sprayu. Ponadto malując sprayem odpada brudzenie aerografu. Tak więc wszystko przemawia na produkt w sprayu. Ale to chyba zbyt piękne. Czy ktoś mógłby się szerzej wypowiedzieć na temat obu tych form Surfacera? W szczególności interesuje mnie wydajność obu podkładów.

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jak chcesz go używać. Bo jeśli jako podkład to może lepeiej pomyśleć o Primerach Gunze lub TAMIYA? Bo Surfacer to mimo wszytko bardzo rzadka szpachla.

Ja osobiście używam 500tki, która bez problemu daje się polerować, tyle, że używam go jako szpachli do drobnych szczelin i "zacięć" plastiku oraz do robienia faktury odlewu na czołgach ( do czego przy umiejętnym stosowaniu nadaje się idealnie i MSZ daje najlepsze efekty dla skali 1/72 ). Wydajność jest MSZ niezła, choć jak pisałem nie używam Surfacera jako podkładu. Jak dla mnie tą rolę spełnia zwykły Humbrol 64.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam stosuję Surfa 1000 jako podkładu, i wcale nie narzekam. Tylko chodzi mi o to, który - w buteleczce czy sprayu - jest wydajniejszy, praktyczniejszy czy po prostu lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam stosuję Surfa 1000 jako podkładu, i wcale nie narzekam.

Narzekasz - farba Ci odchodzi z maskowaniem:P Może naprawdę wytestuj za mnie i za Ciebie jakiegoś primera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MrBat -miałem i używałem tego specyfiku w sprayu -jest to dobra sprawa z zaletami które wymieniłeś jest tylko jedno ale ,moim zdaniem ciśnienie jest za duże, przez to jest znaczny ubytek surfacera , lepiej używać go np.na korytarzu ,bo podczas pryskania powstaje duża mgiełka .Dla mnie budującego modele typu short run ten surfacer jednak to rewelka z całymi wadami i zaletami pozdrawiam wielbiciel szmatopłatów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Reggy też tak myślał. Że niby w sprayu jest go więcej, ale za to większość z powodu dużego ciśnienia i małej precyzji nie trafia na model. Mmm5, ile modeli udało Ci się zagruntować jednym sprayem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.