Skocz do zawartości

Toyota Landcruiser, tamiya 1:24


MartiniOCP

Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda bardzo zachęcająco ten kolor bardzo pasuje do tego autka. Wiedziałem że będzie się pięknie prezentować, nie martwię się o efekt końcowy. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 131
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki Grubyjg. Też mi się wydaje, że ten kolorek ma coś w sobie. Taką japońska powszechność z lat 90. Co myślicie o zostawieniu dolnych części drzwi (od listwy w dół) z lekkim pomarańczem imitującym "baranka" ? Sam się zastanawiam czy polerować, czy zostawić.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc uzyskałem satysfakcjonującą odpowiedź. Motip jest akrylowy wiec taśma śladów nie zostawia, lakier z mieszalni też akryl bo wg przepisów teraz są lakiery ekologiczne na bazie wody.

 

Podoba mi się!

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że się wyjaśniło. Ja też nie wiedziałem co taśma zrobi z bazą, więc postanowiłem maskować po 2 cienkich warstwach bezb. Minus to 2 razy więcej roboty z oklejaniem bo jak już wszystko wypastuję to znowu muszę zasłonić nadwozie i pryskać czarne elementy matem.

 

Fajnie, że się przekonujecie do kolorku:D

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotele rewelacja. Miałem Tico w tym kolorze, co Twoje nadwozie- bordowy.

 

No, typowo skośnooki kolor:D

 

Fajnie, że się fotele podobają. Od pewnej artystki dowiedziałem się, że mają za mocny wash. Będę musiał chyba trochę rozjaśnić te ciemne miejsca.

 

Up z polerki, która jest już prawie zakończona. Zostaję okleić jeszcze raz nadwozie i prysnąć bezbarwnym po czarnych elementach. No i kierunki. Potem pasta tamiya finish i wosk. Jaja się dzieją, bo mam problemy z usunięciem pasty z niektórych zakamarków...

 

030.jpg

 

104_4848.jpg

 

104_4849.jpg

 

104_4850.jpg

 

104_4852.jpg

 

104_4851.jpg

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolorek rzeczywiście fajny ale kalki mnie obaliły w tym modelu. Zdaje mi się, że zrobiłem wszystko jak trzeba, tzn. dałem warstwę bezb. pod kalki, potem dekale zmiękczone revellowskim specyfikiem, potem bezb. i szlif między warstwami, żeby zniwelować górkę. Ale coś poszło nie tak i dziwnie powstawały. Porobiły się pęcherzyki itd...Może dałem im za mało czasu, żeby wchłonąć zmiękczacz - jakieś 4-5h. Wcześniej zostawiałem na 12h. Najgorzej jest z "turbo" po prawej stronie - widać pęcherzyk na zdjęciu. Kombinuje jak z tego zrobić pęcherzyk rdzy:D Zdjęcia po nałożeniu matu na czarne elementy:

 

104_4858.jpg

 

104_4856.jpg

 

104_4860.jpg

 

104_4861.jpg

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomalowałem wnętrze, choć sporo wymaga dopracowania. Z takich większych buraków: Nie wyszło z licznikami a w nagrodę za starania, jedna z kalek pękła. Coś mam pecha do dekali w tym modelu. Poza tym, straszy szczelina na łączeniu górnej i dolnej części deski. Jak widzicie bawiłem się w cieniowanie. Nie będę się oceniał, ale stwierdzam, że wygląda ciekawiej niż płaskie kolory wnętrza. Pracy wymagają również fotele.

 

104_4877-1.jpg

 

104_4872.jpg

 

104_4871-1.jpg

 

104_4879-1.jpg

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, ja nie chciałbym się czepiać, ale z tym cieniowaniem to tak nie haraśnie jakoś wyszło na fotelach...

Sam jestem uczulony na to, bo dokładnie w piątek wieczorem zmalowalem coś podobnego na fotelach od Jeepa Cherokee Tamki. Najpierw naoglądałem się cieniowania figurek w necie. Potem bawiłem się w mieszanie odcienia, potem nałożyłem, poczekałem aż wyschnie i... wyszło mi coś podobnego. Chwyciłem więc aerograf i walnąłem wszystkie zakamarki na czarno. Zamierzam na tym położyć bazę (Tamiya XF-20) traktując wszystkie zagłębienia szczególnie delikatnie. Nie wiem, czy to nie odniesie lepszego efektu od maziania pędzlem.

 

Podkreślenie elementów deski rozdzielczej robiłeś białym, czy jasno szarym? Tamiya zaleca w Jeepie na fragmenty dechy czarną satynę, ale po jej położeniu, jakieś to mi się wszystko takie płaskie i świecące wydaje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotele - zgadza się, są do poprawy. Robiłem je olejami i chyba dałem za ciemny ten wash. Teraz, tak jak Ty, planuje preshading. Zobaczymy, może wyjdzie lepiej.

 

Deskę podkreśliłem szarym. Apropo czarnych desek - ja zazwyczaj robię je ciemno szare, żeby głęboką czernią trochę je urozmaicić.

 

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kierownica nisko :P

 

Deska jak i siedzenia nie były sklejone. Deska idzie do góry, siedzenia w dół, więc przestrzeń między siedziskiem a kierownicą będzie ok.

 

Wziąłem się jednak za usprawnianie deski bo ta szpara prześladuje człowieka.

 

104_4882.jpg

 

Poza tym, próbowałem preshadingu, ale moje aero wybitnie się do tego nie nadaje. Jest za mało precyzyjne, pluję, ogólnie mocno do bani. Coś tam mi się udało przyciemnić i, mimo wszystko, efekt podoba mi się bardziej niż ten wcześniejszy.

 

104_4893.jpg

 

104_4891.jpg

 

104_4888.jpg

 

Może wpuszczę jeszcze jakiś delikatny wash.

 

A tak z innej beczki - próba zrobienia otworu, żeby było na czym trzymać przy malowaniu... i dodatkowe kilka minut roboty z naprawianiem. Ale, może komuś się przyda bo to fajna metoda np. przy tuningu, kiedy chcemy wywalić klamki i inne ozdoby.

 

104_4883.jpg

 

104_4885.jpg

 

104_4887.jpg

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

preshading robię wg przepisu, czyli najpierw aero ciemne miejsca na czarno i potem baza (delikatniej w tych zaciemnieniach) Niestety moje aero przypomina trochę radziecką pepeszę - wali wszędzie tylko nie w cel...Przydało by się coś dokładniejszego.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To miał być taki akcent humorystyczny:D Oczywiście nie chciałem przewiercić na wylot, myślałem, że fotel ma podwójne dno. Z resztą, no głupota i tyle, roboty sobie narobiłem. Może komuś się przyda mini poradnik jak łatwo łatać dziury:D Dzięki za komentarz.

 

 

 

Decha poszpachlowana i pomalowana. Zostały jeszcze jakieś duperele, ale to już bezpośrednio przed montażem gratów we wnętrzu.

 

104_4909.jpg

 

104_4903.jpg

 

104_4902.jpg

 

pzdr.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

preshading robię wg przepisu, czyli najpierw aero ciemne miejsca na czarno i potem baza (delikatniej w tych zaciemnieniach) Niestety moje aero przypomina trochę radziecką pepeszę - wali wszędzie tylko nie w cel...Przydało by się coś dokładniejszego.

 

pzdr.

A może go nie wyczyściłeś dokładnie? Dziś zmagałem się z tym samym. Wyciągnąłem jeden z nich, którego już sporo czasu nie używałem i jakoś słabo podawał powietrze. Po sprawdzeniu przepustowości zaworka dolnego, rozkręciłem go na części pierwsze i wyszło, że swego czasu nie wyczyściłem go dobrze po źle rozcieńczonym srebrze Vallejo i na wpół zapchana była dysza i dolot do dyszy. Po zabawach z nitrem chyba go nareszcie usprawniłem, bo już nie pluje i nie ma zamiaru pracować wyłącznie na, odciągniętej na maksa, igle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też czyszczę aero nitrem, żeby mieć pewność, że wszystko spłynie. Dodatkowo kupiłem zestaw szczoteczek - różne rozmiary, wchodzą we wszystkie szczeliny aerografu. Polecam. U mnie problem jest inny. Aero, którego używam do detali/ wnętrza itp. ma mocno sfatygowaną igłę. Kiedyś mi spadł (bez osłonki), potem próbowałem to naprawić i częściowo się udało, ale nie jest już tak precyzyjny. Ciągle nieźle radzi sobie z kryciem większych powierzchni, ale ma nieregularną i grubą kropkę, więc jak chcę ładnie pociągnąć linię np.wzdłuż siedziska jest problem. Drugie aero ma dyszę 0.5 i jest przeznaczone tylko do bezb. Wiem, g...e narzędzia, g...e efekty pracy. Póki co staram się tym co mam, niedługo sprawię sobie coś własnie do cieniowania bo plastyka wnętrz coraz bardziej mi sie podoba.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.