Skocz do zawartości

Jeep 1:72


Paws

Rekomendowane odpowiedzi

Mi model i brud się podobają

A powiedz mi tylko jak te światła i migacze pomalowałeś, bo w Uazie trochę się nad tym głowię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Uczucia dalej mam mieszane...

+ za skalę + za temat no i + za skończenie modelu :P ja mam np. z tym fantem kłopot

Teraz przejdziemy do -, przy czym częściowo będą które umknęły mi wieczorem i które można było poprawić.

- usunąłeś szwy na kanistrach, ale zostawiłeś na oponach, pałakach do mocowania zadaszenia i lusterku wstecznym ( wiem, że na fotkach model jest większy niż "żywa" 35tka, ale sam tego Willisa sklejałem i wiem, że te babolce widać )

- maska silnika jest zbyt długa ( fabrycznie ), nie powinna wystawać poza przód błotników, swoją drogą - czy ona jest przyklejona? straszna szpara tam zieje...

- wiatrochron jest teraz zbyt krótki, trochę przesadziłeś

- migacze zasmarowałeś na czerwono ( powinny być pomarańczowe kreski, choć coś mi się majaczy, że to nie są migacze a coś innego )

- cały model jest upaprany srebrną farbą ( na masce, wiatrochronie, pałąkach, kanistrach itd )

- brudzenie jest trochę nie teges

 

Generalnie model średnio mi się podoba, choc moze dlatego, ze model Academy jest raczej karykaturą jeepa...

Jak pisałem w wątku warsztatowym, kup sobie zestaw Hellera/Airfixa, jest znacznie lepszy.

 

 

Pozdrawiam

 

 

P.S. Jeśli zdecydujesz się na drugiego jeepa ze wspomnianych wyżej firm wstrzymaj się z budową bo za jakieś 2-3 tygodnie powinienem mieć pierwsze odlewy zestawu upratowego do Willisa ( lepsza chłodnica, trochę gadżetów ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maska nie jest przyklejona-szkoda silnika..

Ta srebrna farbka to "otarcia" weź pod uwagę że to duuże powiększenie.

Celowo zrobiłem takie zbliżenia tak małego modelu aby ukazać szczegóły, wszystko było szlifowane,większość rzeczy które "widzi" aparat oko nie dostrzega..

Z "brudzenia" jestem zadowolony i w tym temacie się z Tobš nie zgodzę

Kolejnego nie będę robił-to tylko taka odskocznia od samolotów.

 

P.S.

"Odblaski" vel "migacze" powinny być czerwone..

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Odblaski" vel "migacze" powinny być czerwone..

Odblaski (z tyłu i na bokach tyłu karoserii) oraz lampy tylne (z tyłu na ramie obok 'zderzaków') owszem. Chociaż te ostatnie składać się powinny z dwóch owali wpisanych w okrąg - w tej skali raczej trudne do osiągnięcia.

Natomiast migaczy vel kierunkowskazów Jeep oryginalnie nie miał.

W dolnych otworach atrapy przedniej były światła pozycyjne (białe) w postaci poziomych kresek.

Całość modelu sprawia nawet pozytywne wrażenie, tylko przesuń szybę do przodu, prawie do krawędzi maski. Oś obrotu podczas kładzenia szyby była na końcach pałąków mocujących od stony karoserii (nie szyby).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Poprawię to mocowanie szyby.

Podwójne swiatła tylne faktycznie ciężko będzie zrobić.. Już z produkcją klamer do kanistrów i opaskami miałem zabawę..

b2ab95d84701653d.jpg

 

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym zdjęciu jest model przed brudzeniem? Bo jeżeli tak to wygląda lepiej niż ten brudzony u góry. Te wielkie srebrne plamy na kanistrach mnie nie przekonują-przedzierał się przez las czy co? No i mogłeś mu zrobić przednie światła z przezroczystych wyciągniętych ramek bo te srebrne są takie sobie. I chyba nie ma szyb na "wiatrochronie"? Bo w zestawie są trzeba, tylko ramy pomalować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zdjęcie jest późniejsze.. To tylko dowód na to że modele w tej skali należy fotografować bez tak wielkiego powiększenia..

 

Szybka w zestawie była za gruba a ramka przeźroczysta inna niż ta "szara", szybki zrobię z folii.

Co do reflektorów to nie chciało mi się bawić..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.