Skocz do zawartości

W-3W/W-3RM Sokół/Anakonda 1:72 Topgun


Mikele

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Swego czasu był juz na forum in-box tego modelu, ale zdjęcia już się nie wyświetlają, a że udało mi się kupić zestaw na allegro to czemu by nie pokazać jeszcze raz zdjęć tego ciekawego zestawu.

 

Pudełko:

scaled.php?server=651&filename=dscn0049mh.jpg&res=medium

 

Instrukcja:

scaled.php?server=9&filename=dscn0045x.jpg&res=medium

Po czasie się zorientowałem, że zrobiłem zdjęcie tylko jednej z dwóch stron, ale dodam tylko, że jest ona czytelna i zorzumiała.

 

Części:

scaled.php?server=16&filename=dscn0043cn.jpg&res=medium

 

scaled.php?server=824&filename=dscn0042c.jpg&res=medium

 

scaled.php?server=40&filename=dscn0040w.jpg&res=medium

 

scaled.php?server=40&filename=dscn0044ud.jpg&res=medium

Jakość odwzorowania paneli czy drobnych części jak dla mnie świetna, połówki kadłuba z ładnymi liniami i nitowaniem. Części przezroczysje wykonane metoda vacu, wszystkie drzwi noczne wykonane jako jeden element, powinno to się dobrze prezentować. Gładka podłoga kabiny transportowej trochę razi, ale da się z tym coś zrobić.

 

Kalkomanie:

scaled.php?server=833&filename=dscn0047u.jpg&res=medium

Zestawowe kalkomanie pozwalają na wykonanie dwóch malowań z 36 specpułku (pod numerami linki):

0915

 

504

 

0504 - czyli ten sam śmigłowiec, co powyżej, tylko w łaciatym malowaniu, z ładnymi godłami z resztą.

 

oraz dwa śmigłowce czeskie:

0718, oraz 0710 czyli egzemplarza utraconego przez Czechów w katastrofie w 2001 roku.

 

Ponieważ ja chcę wykonać model W-3WA uczestniczącego w PKW Irak kupiłem wykonane przez Pepsi-Adama kalkomanie do tego smigłowca:

scaled.php?server=94&filename=dscn0050d.jpg&res=medium

 

0904

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeróbek będzie sporo, nie ma modelu, ktory odwzorowywałby sylwetkę uzbrojeńca. Dziób, wyrzutnie ASO-2W, inne okna boczne (kształt i ilość), w końcu pylony na uzbrojenie i działko GSz-23 na burcie i cała masa innej drobnicy. Nie mówię, że będzie to weekendowy model ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikele, a jak zestawowe kalkomanie? Są drukowane na przeźroczystym podkładzie łącznie z białymi elementami? Bo trochę z fotki trudno powiedzieć

 

Michał chyba z TG nie będziesz mógł zrobic 0904
Bez przesady... Fakt, że w sklepie nie ma gotowych zestawów do przeróbki jednej wersji na drugą nie znaczy, że nie da się tego zrobić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikele, a jak zestawowe kalkomanie? Są drukowane na przeźroczystym podkładzie łącznie z białymi elementami? Bo trochę z fotki trudno powiedzieć

 

No zdjęcie robiłem z wieczora, to jakość słaba, jak wrócę do domu to zrobię ponownie. Film jest dość gruby, ale przezroczysty, ale czy siądą dobrze czy nie to nie mam pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorobiłem trochę zdjęć:

 

Kalkomanie zestawowe:

scaled.php?server=638&filename=dscn0051v.jpg&res=medium

 

scaled.php?server=687&filename=dscn0052x.jpg&res=medium

 

Zbliżenia na szczegóły:

 

 

Kadłub:

scaled.php?server=706&filename=dscn0053l.jpg&res=medium

 

scaled.php?server=594&filename=dscn0054r.jpg&res=medium

 

Pulpity w kabinie załogi:

scaled.php?server=842&filename=dscn0056h.jpg&res=medium

 

scaled.php?server=32&filename=dscn0057kv.jpg&res=medium

 

scaled.php?server=195&filename=dscn0059ge.jpg&res=medium

 

Piasta WN i tłumik drgań:

scaled.php?server=99&filename=dscn0060j.jpg&res=medium

 

Fotele pilotów:

scaled.php?server=703&filename=dscn0061wi.jpg&res=medium

 

Elementy podwozia głównego, ramy foteli i sterownice i inna drobnica:

scaled.php?server=831&filename=dscn0062b.jpg&res=medium

 

Okaptowanie silników i SO:

scaled.php?server=829&filename=dscn0064l.jpg&res=medium

 

Nadmuchiwane pływaki, bliżej niezidentyfikowana głowica obserwacyjna, filtry wlotów powietrza i dysza wylotowa oraz siedziska indywidualne w kabinie transportowej:

scaled.php?server=254&filename=dscn0065w.jpg&res=medium

 

Znalazłem kilka pęcherzy powietrza, ale w zywicy o to nie trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie nie ma rzeczy nie mozliwych - Mikele kibicuje choc bedzie ci cięzko- jak cos słuze pomocą - moze jakas dioramka z plamą mam fajne fotki z Iraku

Pomysł z diorama dobry A warsztat sądzę jeszcze w tym roku, Su-22M4 własnie się kończy, zostają mi oba Mi-24 do dokończenia, póxniej An-2 no to następny w kolejce będzie W-3WA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

61eaf2ea2ea87e27med.jpg

 

 

Tak wygląda prawie wykończony kadłub, bez malowania - to będzie W-3T z krótkiego okresu, zanim przerobiomo go na RL. Mam prośbę, szczególnie do p. Adama Pękali, czy ma zdjęcia 0417 z tego okresu ok. 1992. Mnie udało się znależć jedno zrobione na krakowskich Błoniach p. Adama autorstwa.

 

Wojciech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

A to już wina obiektywu aparatu, niestety. Model Top Gun dobrze lezy w znanych planach z Modelarza, Lotnictwa z Szachownicą, HpM, materiałow WSK Świdnik, także jak Chodzi o podwozie. Zdjęcie filipińskiego Sokoła nie jest zrobione idealnie prostopadle, o czym swiadczy wysunięte do przodu prawe koło podwozia głównego. Do poprawy mam natomiast zastrzał, który powinien, w widoku z boku, być prostopadły (prawie) do poziomu lotniska.

 

 

 

aa11afb443d2134dmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.