Skocz do zawartości

Airbus A340 (Revell 1/144)


Marcin G.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Po kilkunastu pracowitych popołudniach udało mi się uporać z moim pierwszym samolotem cywilnym...Maszyna ma tak ciekawe malowanie, że po prostu nie mogłem się powstrzymać. Przyzwyczajony do modeli militarnych, gdzie wszystko można fajnie pobrudzić i tym samym ukryć ewentualne niedociągnięcia i błedy, tutaj musiałem się nieźle napocić, by efekt był jako taki. Oceńcie sami...Przyznam, że fotki odrobinę upiększają stan faktyczny. Wszystkie zebrane doświadczenia z pewnością wykorzystam przy budowie kolejnego "cywila"

 

7711dfc0c37d10e2m.jpg db687cb2be8bdf8am.jpg 1a981ec586629886m.jpg 8da714a5fe72890cm.jpg

 

880f9251081e0fe3m.jpg 6b05544c4c7e883dm.jpg 2350bb58d8a21d0fm.jpg d1b67ee71acfa036m.jpg

 

553bc84f36ccf394m.jpg be38afc8c7846c16m.jpg 94783cb5daefdd01m.jpg 474d4920d22ab41cm.jpg

 

b0973da06a2418fcm.jpg 4e045063463b7de3m.jpg 36157c41c13cd059m.jpg

 

Pod tym linkiem http://www.airliners.net/search/photo.search?&s=1&keywords=oe-lal&nr_of_rows=202&first_this_page=15&page_limit=15&sort_order=&thumbnails=&engine_version=&nr_pages=14&page=;

jest kilka fajnych zdjęć oryginału.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod ogromnym wrażeniem, zapewnie musiały być problemy z kalkomanią, ale widze że świetnie dałeś rade Mam takie pytanie ile on ma cm długości tak mniejwięcej dla orientacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Marcin.

Widzę, że też obok kartonu zafascynował Cię plastik Model wykonany przepięknie.

Mam pytania o wykonanie:

1.Jaką technikę zastosowałeś do pomalowania: aerograf czy może farba w spray'u?

2.Czym wypełniłeś okna,bo wiem, że oryginał to ziejące pustką otwory?

 

Pozdrowienia

Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, Aga Model był w całości malowany aerografem. Przykładowo na kadłub przyszły kolejno:

1. farba podkładowa

2. dwie warstwy białej

3. lakier błyszczący

4. kalkomanie + DecalFix Humbrola

5. lakier (mieszanka 3/4 połysk i 1/4 mat)

 

Okienka zrobione są przy użyciu humbrolowego ClearFixu - specyfik specjalnie do tego przeznaczony. Muszę jeszcze popracować nad techniką jego nanoszenia, bo nie wszędzie przeszklenie wyszło jak należy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda tak dobrze, jakby był zrobiony z ... metalu. Może i mnie kiedyś uda się zbudować taki model...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Gratulacje !!

1.Ciekawy temat

2.kalkomania nałożona po MISTRZOWSKU.Ona w sumie "robi" ten model

3.reszta czyściutko może nawet za czyściutko.Jestem fanem "patyny" :-)

4. jak można wyprodukować model bez oszklenia !!!!! skandal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.