Skocz do zawartości

jak zaczac?


koksik750

Rekomendowane odpowiedzi

witam! pisze poniewaz mam maly dylemat... naszlo mnie na klejenie samochodzikow i malowanie ich :P i chce zakupic pierwszy model i cale oprzyrzadowanie czyli jakis aerograf farbki itp. i tu pytanie czy mozecie cos doradzic??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczatek wstrzymaj sie z zkupem aerografu. Modele samochodow calkiem skutecznie maluje sie farbami samochodowymi w sprayu, pewnie koledzy zajmujacy sie pojazdami cywilnymi to potwierdza. Jezeli zaczynasz modelarska przygode, nie pchaj sie w inwestycje w sprzet, bo na dobra sprawe nie wiesz, czy Ci sie to spodoba i czy bedziesz chcial sie w to dalej bawic. Wtedy okaze sie, ze wsadziles te pieniadze psu w d... w tylek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek polecam wspomniane przez Majka spray' e. Jest najlepszy jakościowo wybór za najbardziej rozsądną cenę na początek. Jeśli się "wkręcisz" w modelarstwo na dobre to możesz pomyśleć o aerografie. Na razie- nie polecam.

 

Najlepsze spray' e to dupli color oraz Motip (obydwa to wyroby koncernu MOTIP). Resztą lepiej się nawet nie interesować, bo to tylko strata pieniędzy.

 

Do tego potrzebujesz kilka narzędzi jak np. pinceta, nóż lub skalpel, papier ścierny lub pilniki. Do tego zawsze przydaje się kilka pędzelków różnych grubości oraz kilka farbek humbrola lub pactry. O wszytkim było napisane na forum. Co jest lepsze co kładziemy na co, czym nałożyć, ile ma schnąć... Wystarczy użyć opcji SZUKAJ, którą znadziesz w menu forum (ten taki brązowawy pasek pod logo).

 

 

Jeśli chodzi o sam model, to musisz się zdecydować co to ma być? Wóz egzotyczny (lamborghini. porsche etc.), rajdówka, samochód ciężarowy, czy też Muscle Car.

 

Wybór należy do ciebie, ale pomogę Ci linkiem:

 

http://www.emodele.pl/index.php/cPath/15_22?osCsid=2629bdde568018a88d4ad768f3c3e3cc

 

 

Powinieneś tam znaleźć coś dla siebie. Polecam robienie zakupów właśnie w tym lub innych sklepach internetowych, gdyż różnicę w cenach w porównaniu do zwykłych sklepów modelarskich są kolosalne.

 

 

Pozdrawiam,

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak juz zaczniesz kleic, rozpocznij relacje na forum. Zamieszczaj zdjecia, i pisz o napotkanych trudnosciach. Zawsze znajdzie sie ktos, kto na biezaco Ci pomoze z konkretnym problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie za wskazowki....jednak nie chce sie bawic w jakies spreye.... nie ma opcji ze mi sie nie spodoba bo juz kiedys sie bawilem w klejenie plastikowych zabaweczek i bardzo mi sie podobalo....a jak mysle o malowaniu aerografem to az mi slinka cieknie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ma dla ciebie jedną rade najpierw użyj "boskiej opcji szukaj" a potem pytaj się gdybyś czegoś nie znalazł. I nie twórz tylu nowych tematów wystarczy jakbyś umieścił wszystkie swoje pytania w jednym!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.