Skocz do zawartości

AFV Club PzKpfw VI ausf. E 1:35


Demonion

Rekomendowane odpowiedzi

Możesz w kanty i w miejsca,gdzie chcesz mieć cień dać czarną farbę.W miejscach jaśniejszych zostaw bazową farbę. Na to rozrzedzoną farbę bazową cieńką warstwę (tak jak w Spimie preshading).Po położeniu bazy tam gdzie mają być rozjaśnienia daj rozjaśniną białą farbą bazę. Poszukaj na youtubie poradnika reggyego (reggy). Tam też jest o cieniowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem poradnik reggyego i następny model będę robić kropka w kropke . Na chwilę obecną przebija się czarna farba nałożona przed bazówką. Dodatkowo dokopałem się do instruktażu polegającym na mocnym rozcieńczeniu czarnej farby - na zasadzie smugi i nałożeniu jej po wykonaniu kamo. Narazie postaram się udać łatwiejszą drogą by nie spaprać dotychczasowego nakładu prac.

PS. Co do WOTa to gram w niego od momentu zamkniętej bety

PS II. Mała aktualizacja po nałożeniu kamuflażu (troszke nie wyszedł)

CIMG0856.JPG

CIMG0861.JPG

PS III

CIMG0865.JPG

CIMG0864.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałeś kiedyś srebrne narzędzia, km i liny holownicze? Koniecznie do poprawy. Reszta całkiem przyzwoicie wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety czarna farba wyszła (zdarzył sie tragiczny wypadek). Jednakże mam pytanie dotyczącą koloru RAL 7021 z uwagi na jego szarość odpowiadającą metalowi który został przegrzany (trzeba by go chyba tylko ciut rozjaśnić tak mi sie wydaje) - choc MG powinen raczej odpowaiadać stali ocynkowanej.

CIMG0884.JPG

PS. Coś aparat nie domaga faktura zdjęcia zbyt jasna wyszła.

CIMG0882.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym mg pomalował tak:

-na całość czarna farba,

-suchym pędzlem nanosisz metalizer (gun metal). Efekt będzie lepszy o wiele.Tak jak teraz jest za monotonny i za jasny.

Następna sprawa-ogniwa gąsienic nie pomalowane?Te zapasowe. Pamiętaj o korozji (nie były używane więc możesz dać rdzę).

Jaśniejszym kolorem kamo się nie martw - po washu ściemnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

800px-Mg_34.jpg

 

Ja bym jednak proponował satynową czerń delikatnie przetartą metalizerem (albo wcale), tak jak sugerowali koledzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie "pierdolniki" na wierzchu są machnięte stalową Pactrą. Wielkie dzięki za rady i coś przy tym pogrzebie ale błagam nie wymagajcie odemnie za dużo bo już prawie łysy jestem a nie chce rwać ostatnich wiatrołomów.

A co do korozji to już coś tu mieszam z brązem i dodatkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metalizery Pactry niestety są słabe. Ja używam metalizerów humbrola (jest nawet specjalna seria metal cote) i o wiele lepiej kryją,wyglądają i można je polerować.A na kamo pactra jest Ok.

Zmiany jak nei na tym no na kolejnym modelu. Nie ma co na siłe robić .

Nikt nic o kamo nie powiedział a jest bardzo ładnie pomalowane .

Można prosić o zdjęcia całego modelu na jednolitym tle (czarne/białe)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo włosie pędzla (takiego do malowania dużych powierzchni)/rozciągnięta ramka.

Nie chcę się czepiać ale z gąsienivami też postąpił bym jak z mg.Czyli czarna baza i suchy pędzel z metalizera. Ale może szkoda to już rozbierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To szkolny model, może jeszcze coś z nim zrobie ale w drobnym zakresie. Raczej wszystkie rady, nauki oraz nabyte doświadczenie przeleje już na następny model. A właśnie maże farbami chiński model za 10 zł celem doboru odpowiednich proporcji farb na przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.