Jump to content

AFV Club PzKpfw VI ausf. E 1:35


Demonion
 Share

Recommended Posts

Witam, jest to mój pierwszy warsztat od ponad 20 lat. Na dobrą sprawę jest to mój pierwszy tak zaawansowany model. Wcześniej były ogólnie dostępne modele w skali 1:72 (Łoś, Karaś, 7TP czy ruskie latadła).

Powrót zaczął się od FW 190 F-8 1:72, którego przyniosła do domu córka i pomagałem jej przy składaniu (wyszedł chyba znośnie jak na dwójke laików). Ale wracając do tematu.

CIMG0835.JPG

W chwili obecnej model wygląda następująco:

CIMG0831.JPG

 

Jest jeszcze tylko złożony, jednakże spaprana jest wanna kadłuba i musze usunąć żółtą farbe z uwagi na zacieki spowodowane pędzlem (areograf idzie ale coś go nie widać)

Wielkim wyzwaniem było dla mnie zrobienie zimmeritu, którego nigdy wcześniej nie robiłem.

CIMG0829.JPG

A efekt na załączonym obrazku. Malowanie będzie opierać się na III ciężkim batalionie GD z późnego lata 1944.

Proszę o dodatkowe porady doświadczonych modelarzy co należy poprawić i jak go dodatkowo upiękrzyć w swej niedoskonałej formie.

CIMG0827.JPG

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

Szczątki szpachli są na prawym przednim błotniku z uwagi na 4 letnią specjalistkę z którą straciłem kontakt podczas robienie jej kolacji. Cały model jest pomalowany podkładem z farby olejnej Humbroll Matt 28 (jasno szary), celem poprawienia krycia Pactrami.

PS. Jakby nie patrzeć jest to dopiero nauka na głębokiej wodzie

Link to comment
Share on other sites

Co to za szpachla? Bo często można je potraktować zmywaczami wamodu (szpachla się rozpuści i łatwo ją usunąć np patyczkiem higienicznym).

Link to comment
Share on other sites

Szpachla Tamiy ,mr disolved putt,akrylowa szpachla wamodu da się zmyć - kosztem wytrzymałości spoiny (niestety wszystkie przetestowane).Jak się trzyma - nie wiem - na zasadzie kleju CA chyba.Przy detalach bał bym się szpachlować wgryzającą się szpachlą - mimo iż lepiej trzyma.Zmywalna szpachla daje margines poprawy błędu.

Link to comment
Share on other sites

A to początek pracy z areografem. Najpierw cały wieczór upiększałem biurko dla lalek czym doprowadziłem do rozpaczy moją najmłodszą córkę (przywrócone już do stanu pierwotnego). Jednakże mam pytanie takowe, jak wyczuć natrysk by nie dochodziło do formowania się zacieku w zagłebieniach i fakturze pancerza.

Pierwsza próba nałożenia koloru bazowego.CIMG0842.JPG

CIMG0843.JPG

Boczny pancerz wieży jeszcze nie malowany (opary)

Link to comment
Share on other sites

Nie jestem mistrzem (tylko sklejaczem i to marnym) ale co do malowania - maluj mocno rozrzedzoną farbą kilka warstw. Farba z aero wszędzie dojdzie i nie zrobisz zacieków).Niestety za jednym pociągnięciem wszystkiego nie pomalujesz.

Link to comment
Share on other sites

Może masz trochę za rzadką farbę. Albo za długo trzymasz areograf w jednym miejscy. Płynne ruchy, nie trzymaj aerka nad jednym miejscem za długo. Wszystko jest kombinacją odpowiednio dobranej gęstości farby, ciśnienia no i doświadczenia. Próbuj wyczucie sprzętu przyjdzie z czasem.

Link to comment
Share on other sites

W sumie od wczoraj walcze z proprcjami rozcieńczania i przekopałem się przez forum w tej sprawie a wygląda, że rozcieńczenie trzeba będzie ograniczyć do jakiś +- 10 % jak nie mniej. Zresztą człowiek uczy się na błędach.

Zabawa i "nerw" się zacznie momencie nakładania kamuflażu.

Link to comment
Share on other sites

Poćwicz na kartce papieru przed położeniem farby na model. Jak się będzie rozlewać to znaczy,że za rzadka a jak będziesz miał paprochy z zaschniętej farby to znaczy,że za gęsta.

Tu taki mały poradnik - nistety resztę trzeba samemu wyćwiczyć

Link to comment
Share on other sites

Dzięki wielkie ale już spima przerobiłem z 10 razy. I kółek oraz kwadracików namachałem ze 4 kartki. Jednakże każda jedna farba od tego samego producenta zachowuje się ciut inaczej. I ten Tygrysek jest poligonem doświadczalnym przed rozpoczęciem prac nad serią E. Na tym etapie już wiem co trzeba poprawić w pracach i jakich to umiejętności nowych nabrać.

Link to comment
Share on other sites

Musze poczytać na ten temat i coś tam pooglądać jak znajde jakieś instruktaże. Dziś mi się kończy L-4 więc prace zwolnią w drastyczny sposób ale nie wiem czy sie odważe na cieniowanie mimo, iż jest to trening. Zobacze

Link to comment
Share on other sites

Lakier przed kalkami. Czym mniej warstw tym lepiej. No chyba,że rezygnujesz z cieniowania to lakier teraz.

Czemu psuć - bardzo ładnie idzie.

Link to comment
Share on other sites

W sumie wyczytałem, iż bazowy można zabezpieczyć a na niego dopiero nałożyć barwy kamuflażu, co umożliwi ich uszkodzenie artystyczne w postaci zatarć itd. Zresztą narazie mi się farba skończyła i trzeba trochę książki dla odmiany poczytać.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.