Skocz do zawartości

AFV Club PzKpfw VI ausf. E 1:35


Demonion

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jest to mój pierwszy warsztat od ponad 20 lat. Na dobrą sprawę jest to mój pierwszy tak zaawansowany model. Wcześniej były ogólnie dostępne modele w skali 1:72 (Łoś, Karaś, 7TP czy ruskie latadła).

Powrót zaczął się od FW 190 F-8 1:72, którego przyniosła do domu córka i pomagałem jej przy składaniu (wyszedł chyba znośnie jak na dwójke laików). Ale wracając do tematu.

CIMG0835.JPG

W chwili obecnej model wygląda następująco:

CIMG0831.JPG

 

Jest jeszcze tylko złożony, jednakże spaprana jest wanna kadłuba i musze usunąć żółtą farbe z uwagi na zacieki spowodowane pędzlem (areograf idzie ale coś go nie widać)

Wielkim wyzwaniem było dla mnie zrobienie zimmeritu, którego nigdy wcześniej nie robiłem.

CIMG0829.JPG

A efekt na załączonym obrazku. Malowanie będzie opierać się na III ciężkim batalionie GD z późnego lata 1944.

Proszę o dodatkowe porady doświadczonych modelarzy co należy poprawić i jak go dodatkowo upiękrzyć w swej niedoskonałej formie.

CIMG0827.JPG

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczątki szpachli są na prawym przednim błotniku z uwagi na 4 letnią specjalistkę z którą straciłem kontakt podczas robienie jej kolacji. Cały model jest pomalowany podkładem z farby olejnej Humbroll Matt 28 (jasno szary), celem poprawienia krycia Pactrami.

PS. Jakby nie patrzeć jest to dopiero nauka na głębokiej wodzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za szpachla? Bo często można je potraktować zmywaczami wamodu (szpachla się rozpuści i łatwo ją usunąć np patyczkiem higienicznym).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj Humbrol też się wgryza, ale jak inaczej szpachla miała się by trzymać modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szpachla Tamiy ,mr disolved putt,akrylowa szpachla wamodu da się zmyć - kosztem wytrzymałości spoiny (niestety wszystkie przetestowane).Jak się trzyma - nie wiem - na zasadzie kleju CA chyba.Przy detalach bał bym się szpachlować wgryzającą się szpachlą - mimo iż lepiej trzyma.Zmywalna szpachla daje margines poprawy błędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to początek pracy z areografem. Najpierw cały wieczór upiększałem biurko dla lalek czym doprowadziłem do rozpaczy moją najmłodszą córkę (przywrócone już do stanu pierwotnego). Jednakże mam pytanie takowe, jak wyczuć natrysk by nie dochodziło do formowania się zacieku w zagłebieniach i fakturze pancerza.

Pierwsza próba nałożenia koloru bazowego.CIMG0842.JPG

CIMG0843.JPG

Boczny pancerz wieży jeszcze nie malowany (opary)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem mistrzem (tylko sklejaczem i to marnym) ale co do malowania - maluj mocno rozrzedzoną farbą kilka warstw. Farba z aero wszędzie dojdzie i nie zrobisz zacieków).Niestety za jednym pociągnięciem wszystkiego nie pomalujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz trochę za rzadką farbę. Albo za długo trzymasz areograf w jednym miejscy. Płynne ruchy, nie trzymaj aerka nad jednym miejscem za długo. Wszystko jest kombinacją odpowiednio dobranej gęstości farby, ciśnienia no i doświadczenia. Próbuj wyczucie sprzętu przyjdzie z czasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie od wczoraj walcze z proprcjami rozcieńczania i przekopałem się przez forum w tej sprawie a wygląda, że rozcieńczenie trzeba będzie ograniczyć do jakiś +- 10 % jak nie mniej. Zresztą człowiek uczy się na błędach.

Zabawa i "nerw" się zacznie momencie nakładania kamuflażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poćwicz na kartce papieru przed położeniem farby na model. Jak się będzie rozlewać to znaczy,że za rzadka a jak będziesz miał paprochy z zaschniętej farby to znaczy,że za gęsta.

Tu taki mały poradnik - nistety resztę trzeba samemu wyćwiczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie ale już spima przerobiłem z 10 razy. I kółek oraz kwadracików namachałem ze 4 kartki. Jednakże każda jedna farba od tego samego producenta zachowuje się ciut inaczej. I ten Tygrysek jest poligonem doświadczalnym przed rozpoczęciem prac nad serią E. Na tym etapie już wiem co trzeba poprawić w pracach i jakich to umiejętności nowych nabrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze poczytać na ten temat i coś tam pooglądać jak znajde jakieś instruktaże. Dziś mi się kończy L-4 więc prace zwolnią w drastyczny sposób ale nie wiem czy sie odważe na cieniowanie mimo, iż jest to trening. Zobacze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakier przed kalkami. Czym mniej warstw tym lepiej. No chyba,że rezygnujesz z cieniowania to lakier teraz.

Czemu psuć - bardzo ładnie idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie wyczytałem, iż bazowy można zabezpieczyć a na niego dopiero nałożyć barwy kamuflażu, co umożliwi ich uszkodzenie artystyczne w postaci zatarć itd. Zresztą narazie mi się farba skończyła i trzeba trochę książki dla odmiany poczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.