Skocz do zawartości

1:24 Tamiya/Scratch Mazda RX-7 VeilSide Fortune "Tokyo Drift


Dart

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka,

Wziąłęm się ostatnio za Madzię RX-7 od Tamiyi. Zawsze chciałem zrobić model MAzdy z Tokyo Driftu, a więc jak Madzia wpadła w moje ręce postanowiłem, że to będzie ten model. Sama Madzia od Tamki jest wybrakowana. Będę musiał zrobić podsufitkę oraz uchwyty drzwiowe, bo są zupełnie płaskie. Licznik będzie fabryczny (jedyna kalka, która zostanie )

Kalki są już zamówione i projektuje je mój znajomy.

 

Inbox:

 

img1672sh.jpg

 

Dash panel hood:

 

pobrane1o.jpg

 

62771524.jpg

 

Znajdzie się tam ekran Alpine.

 

img1736xk.jpg

 

Wczoraj zacząłem rzeźbić w hipsie i na razie efaktów nie ma.

 

Oryginał:

 

img1033ii.jpg

 

img1739m.jpg

 

img1034s.jpg

 

img1031i.jpg

 

Cdn.

 

Pozdrawiam, Kuba

 

 

Ktoś wie jak gdzie mam zdobyć felgi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako wielki fan RX-7 mocno kibicuję. Sam tez będę robił ten model, ale jeszcze nie teraz. Mam nadzieję że zdobyłeś dużo dokumentacji zdjęciowej

 

Co do felg - zapraszam na PW.

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Ten przy tylnim. Dałem link do filmu.

 

EDIT: Ta mała blaszka kosztuje jedyne 150zł za sztukę a logo 300zł)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Musiałem do kalek dodać. Na razie efektów prac nie ma, bo ktoś mi zgubił śrubkę do mocowania narzędzi w Dremelu i dopiero jutro jadę do Leroy Merlin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ja również jestem strasznie ciekawy tych zdjęć bo projekt wybrałeś sobie trudny. Zrobić taki bodykit od podstaw - nie lada wyzwanie. Co do zdjęć - wypróbuj photobucket.com. Świetna stronka.

 

powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia mam, ale okazało się, że Imageshack na iPhone nie daje linków do forum... Idiotyczny program.

 

Ale jeżeli otworzysz samo zdjęcie - na cały ekran i potem skopiujesz link i wstawisz w tagi to chyba powinno zadziałać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Oto zdjęcia:

Usuwam światła i do jutra ich nie będzie. Jak widać po bokach przykleiłem kawałki polistyrenu. Według moich obliczeń wynika, że z każdej strony powinienem dodać 1 cm.

 

imagehaw.jpg

 

Dodatkowo złożyłem na sucho wnętrze. Fotele jeszcze przerobię (VS D1 R Black/Black (CARBON) i chyba zrobię odlewy. Kierownica nowa (jeśli ktoś ma jakąś sportową na zbyciu proszę o PW) oraz gałka biegów VS typu R II w kolorze czerwonym. Pedały Racing Foot Pedal MT

 

imagekk.jpg

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że lampa poszła kiepsko, ale to poprawię po to tylko są rysy takie (nie z mojej winy). Do dzisiaj wytnę dobrze. Co do zdjęć nie wiem dlaczego tak wychodzą. Poprzednim razem używałem tego samego i dobrze wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem tego samego? Aparatu? Żadne z czterech zdjęć jakie pokazałeś nie jest dobre, czytelne. Problemem jest światło i ostrość. Rozwiązaniem ma być światło za Twoimi plecami ewentualnie namiot bezcieniowy, aparat na statywie i 100 prób wybierasz najlepsze.

Jak na razie praca ma się nijak do ambitnych planów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma się nijak dlatego, że nie mam narzędzi, bo mi paczka idzie ponad 3 tygodnie. Co do jakości zdjęć rozwiązałem problem. Okazało się, że to wina uploadera na iPhone. Automatycznie zmniejsza jakość obrazu. Aktualizacji też chwilowo nie było i nie będzie, dlatego że mam muszę poprawiać sprawdziany i inne tego typu. Na dodatek do naszej budy przyjechali obcokrajowcy i wiecie. Wszyscy chcą się z najlepszej strony pokazać. Cały budynek pomalowali, imprezę szykują, lekcji nie ma i wszendzie burdel. aproszę o wyrozumiałość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrozumiałość wyrozumiałością ale wybacz - tłumaczenie to lekka fikcja.

Żadne zdjęcie nie ma ostrości - tu nie ma co zwalać na urządzenia czy programy do hostowania zdjęć. Zdjęcia modeli dla pokazania detali jak i bryły robi się na trybie makro - i nie ma zmiłuj - ma być ostre, wyraźne i pokazywać konkretny obszar modelu na jakim się skupiasz.

 

Skoro nie masz narzędzi to po co zaczynasz? Narobisz sobie tylko więcej szkód niż korzyści - co widać po "wyrżniętej" osłonie lampy.

Modelarstwo to hobby dla cierpliwych.

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.