Skocz do zawartości

'68 Corvette 1:25 Revell


bartek330

Rekomendowane odpowiedzi

Moja rada jest taka. Zakładam, że kolor jest równomierny i nie ma żadnych wpadek. Jeżeli masz niewielką wprawę w malowaniu aero to raczej warstwa clear'u na mokro ci nie wyjdzie i będą zacieki. Jeżeli boisz się, że warstwa clear'u jest zbyt cienka to pomaluj clear'em jeszcze ze dwie warstwy tak jak umiesz. Następnie przetrzyj całość papierem 2000-2500. Koniecznie na mokro. Możesz płukać papier w misce z wodą. Nie przyciskaj papieru zbyt mocno i raczej postaraj się użyć do tego jakiegoś trochę elastycznego klocka np. z pianki lub miękkiej gumki do ścierania ołówka. Podczas szlifowania zauważysz na czym ono polega i po co jest potrzebne. Będziesz dokładnie widział jak papier wyrównuje nierówności lakieru (pomarańczowa skórka) a lakier staje się matowy ale tym się nie przejmuj. Obserwuj papier czy nie staje się kolorowy bo to znaczy, że zeszlifowałeś clear. Jeżeli dojdziesz do wniosku, że wyrównałeś już całą powierzchnię to wtedy, po dokładnym umyciu budy, wypoleruj ją pastą polerską do polerowania wstępnego. Ja używam G3 firmy farecla do kupienia w sklepach z artykułami dla lakierników (tam też kup parę arkuszy porządnego papieru ściernego 2000-2500). Pastę g3 stosuję na mokro przy użyciu szmatki(mokrej) z polartecu. Potem wykańczająca pasta polerska tamiya; też na mokro. Na koniec wosk polerski tamiya lyb jakiś inny. Gwarantuję ci, że będzie lustro.

Co do ilości warstw clearu to jego wygląd nie zależy od ilości warstw a raczej (podobnie jak w przypadku prawdziwych aut) sposobu ich położenia. Moim zdaniem w przypadku modeli wystarczą dwie warstwy clearu. Pierwsza normalna tzn. taka jak wyjdzie, raczej zawsze wychodzi sucha. Druga, faktycznie na mokro. Wymaga to sporo wprawy tak, żeby nie było pomarańczowej skórki (zbyt gęsta, zbyt gorąco na malowanie, za duża odległość aerografu od powierzchni, zbyt szybko schnie-potrzebny retader), albo żeby nie tworzyły się zacieki (powody z grubsza odwrotne).

Tak przy okazji choć zupełnie nie na temat ale może ci się przyda:

moje trzy warunki powodzenia żeby uzyskać lustrzany chrom przy pomocy alclada:

1. wypolerowany podkład gunze 1200 lub alclad

2. wypolerowana warstwa czarnego podkładu alclad pod chrom (w praktyce potrzebne raczej dwie warstwy, szlifowane papierem 2000 i polerowane)

3. malowanie chromem alclad polegające na położeniu z bliskiej odległości niewielkiej ilości metalizera. Mówimy raczej o napyleniu niż malowaniu. Zbyt duża ilość alclada daje efekt zmatowienia powłoki. Tego nie da się wytłumaczyć ale da się to dość łatwo wyczuć podczas malowania. Nieodzowne próby przed malowaniem.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak byś model nawoskował, ale pastą polerską K-2 tempo lub Waxy, lekko ścierna to by model się bardziej błyszczał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki marph za obszerny opis postaram się tak zrobić i zobaczymy co z tego wyjdzie. Z aero ma styczność od niedawna w sumie jest to pierwszy model nim malowany.

Model próbowałem już woskować woskiem Druchema Original Tempo nabłyszczającym czy na to mogę normalnie kłaść lakier, powierzchnia oczywiście będzie odtłuczona wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rada jedna warstwa lub dwie w zależności od potrzeby lakieru bezbarwnego gloss Motipa (akryl). Oczywiście przed lakierem troche wyszlifuj powierzchnie najmniejszym papierem jaki masz wodny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Po długim czasie powrót do modelu. Zrobiłem po części jak mi radził marp ale dodatkowo polakierowałem model glosem Dupli Color i przy szlifowaniu powierzchni zdarłem lakier z kolorem. Nie wiem czy wystarczy jak dane miejsce psiknę aero kolorem. Chce skończyć jak najszybciej ten model bo same problemy z nim mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

5 podejście do lakieru. Wyszło tragicznie jak za każdym razem. Nie wiem co źle robie. Tym razem pomalowałem Vallejo Gloss Varnish. Próbowałem już Humbrola (słoik, puszka) Pactry. Spróbuje to przetrzeć papierem i wypolerować pastą G3 Farecla.

Tak swoja drogą czym Wy lakierujecie modele i jak żeby był efekt (np. jak u koksik750)

 

corvette_13.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.