Jump to content

bartek330

Members
 • Content Count

  141
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

 • Location
  Gdynia
 1. Przez rok czasu udało mi się coś zdziałać. Kadłub pomalowany na czysto i teraz trzeba coś z nim zrobić. Potrzebuję jakiś porad.
 2. A nie prościej kupić czeską piłkę. 5-8 zł chyba nie nadszarpnie kieszeni, a efekty będą na pewno lepsze. Nigdy nie myślałem pod tym kątem. Kiedyś zaimprowizowałem i przyzwyczaiłem się do tego rozwiązania.
 3. Ja większość części wycinam postrzępioną żyletką. Ostrze żyletki traktujemy jakimś nożem w celu uzyskania czegoś w stylu piłki. Później tylko obróbka papierem lub pilnikiem.
 4. Coś zacząłem działać. Wykonałem komin i działko 37mm. Jak na pierwszy raz nie jest najgorzej. Problem mam jeśli chodzi o fototrawione tratwy. Blaszka jest za duża. Próbować je trochę dociąć, czy zostawić zestawowe?
 5. Jako odskocznie od pojazdów cywilnych i spróbowanie swoich sił w czymś innym postanowiłem zrobić coś pływającego. Zestaw zakupiony od kolegi filipsg i za jego sugestią malowanie będzie z 1941 z operacji "Rheinübung" Liczę na waszą pomoc ponieważ jest to moje pierwsze podejście bo blach. Czy schemat malowania pokazany na https://www.admiral-hipper-class.dk/prinz_eugen/paint_schemes/prinz_eugen_paint_schemes_1941.html z 22 Maja jest prawidłowy? No to zaczynamy:
 6. Klasa 3 - Pojazdy cywilne Witam Po paru latach powracam do zabawy w Off Road więc postanowiłem zbudować małą terenówkę Samuraja. Model raczej nie będzie prosto z pudła, będzie przeróbka zawieszenia i gadżety Off Roadowe. Startuję z in boxem.
 7. Ja podkład Tamiya rozcieńczam Lacquer Thinner od Tamiya
 8. Jeśli z bluetack'iem Ci farba odchodzi to z taśmą będzie działo się podobnie. Przed malowaniem zmatowiłeś powierzchnie?
 9. Biały z reguły jest farbą słabo kryjącą więc bez podkładu raczej się nie obędzie. Generalnie podkład zawsze warto dawać.
 10. International ProStar 2011 1/25 Revell Model to przepak Moebius Models dzięki temu jakość jest świetna, praktycznie sam się składał. Pomalowany bazowym matalikiem z palety Chevroleta i 3 warstwy Tamiya X22. Chromy malowane Alcladem, jedynie atrapa chłodnicy i odbłyśniki lamp mają fabryczny chrom. Z błędów to na Tamiya Smoke wyszły mi dziwne oczka i krzywe kominy. Instrukcja przewidziała montaż całej ramy z wydechami i na koniec złożyć kabinę przez co nie było punktu odniesienia czy jest prosto.
 11. Peterbilt 352 COE 1/25 AMT Jakość modelu, wyprasek była straszna. Wszędzie pełno nadlewek. Bardzo ciężko było spasować kabinę z ramą i chłodnicą. Kabina pryśnięta białym podkładem, na to kalki, delikatne brudzenie i 3 warstwy sidoluxu. Wnętrze kabiny na zdjęciach wyszło mocno błyszczące. Rzeczywiście jest satynowe imitujące skaje. Chromy to moje pierwsze podejście do Alclad.
 12. Fajnie to wygląda Kabina trochę za czysta się wydaję i krzywo klosze przednich reflektorów są.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.