Skocz do zawartości

Honda VFR750R - TAMIYA - 1:12


DarkWing

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Niedawno zacząłem nowy model. Tym razem znów motorek, to chyba staje się moja ulubiona kategoria. Ponieważ ostatnio zakupiłem sobie 5 modeli motocykli, czas więc na pierwszy z nich...

 

Tak prezentuje się pudło:

vfr750_1.jpg

 

Model ma przeźroczystą przednią owiewkę (czachę) oraz spodni panel. Planuję malować je tylko z jednej strony, druga będzie przeźroczysta - ukazująca to co w środku. Malowanie takie jak na zdjęciu.

 

Póki co zrobione to co poniżej

Na pierwszy rzut poszła rama.

v1.jpg

 

Malowana następująco: 3/4 od przodu aluminium połysk, reszta aluminium matt, lekko przyciemnione dla zaakcentowania różnicy kolorów (zgodnie z oryginałem)

v2.jpg

 

Silnik. Napisy HONDA są niewyraźne, obecnie zostały już podretuszowane, będzie to widoczne na późniejszych zdjęciach

v3.jpg

 

v4.jpg

 

v5.jpg

 

Montaż silnika w ramie oraz uzbrojenie całości

v6.jpg

 

v7.jpg

 

v8.jpg

 

v9.jpg

 

Tylne zawieszenie

v10.jpg

 

v11.jpg

 

v12.jpg

 

v13.jpg

 

v14.jpg

 

v15.jpg

 

Połączenie w całość

v16.jpg

 

v17.jpg

 

v18.jpg

 

v19.jpg

 

v20.jpg

 

v21.jpg

 

Układ wydechowy. Całość (bez tłumika) malowana alluminium a następnie transparentnym pomarańczem. Na to przeźroczystym niebieskim i czerwonym robione przepalenia. Tłumik chromowany Alcladem II

v22.jpg

 

v23.jpg

 

v24.jpg

 

v25.jpg

 

v26.jpg

 

v27.jpg

 

v28.jpg

 

v29.jpg

 

v30.jpg

 

v31.jpg

 

Przednie zawieszenie. Teleskopy oklejone folią chromowaną. Tarcze hamulcowe w rzeczywistości mniej się świecą, na zdjęciu silnie odbijają światło lampki doświetlającej.

v32.jpg

 

v33.jpg

 

v34.jpg

 

v35.jpg

 

Póki co to tyle. Aktualnie zabieram się za elementy karoserii. Mam nadzieję, że nie napotkam żadnych problemów i niedługo będzie finisz.

Aa.. jeszcze jedno. Wszystkie elementy malowane praktycznie farbami Tamiya TS. Drobne elementy z aero lub retuszowane ModelMaster lub Tamiya ze słoiczka. Numeracja farb zgodna z instrukcją. Kolor bloku silnika uzyskałem malując całość na srebrno, następnie brąz i na to smoke. Wszystko ze spray'a na zasadzie napylania. Na koniec bezbarwny mat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cosik mi się wydaje, że napis Honda na silniku nieco szwankuje. Tarcza hamulcowa jakaś taka porysowana, chropowata zamiast błyszcząca. Ale to drobnostki, które mogą wynikać ze zdjęć a nie z rzeczywistości.

Czy spaw na ramie robiłeś sam czy taki był? Fajny

No i usunąłbym występ gumy na środku opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam po nieco dłuższej nieobecności niż zwykle... Tak się jakoś wszystko poskładało, że na modelowanie ostatnio czasu było bardzo mało i robiłem co nieco z doskoku. Teraz udokumentowałem to co poczyniłem do tej pory...

 

Dokończyłem w końcu przednie zawieszenie, które na koniec znalazło swoje miejsce w ramie. Przód doczekał sie także półki z zegarami oraz przednich lamp.

v36.jpg

 

Szkła zegarów zalane jak zwykle - bezbarwnym olejem

v37.jpg

 

Do zbiorniczka dorobiłem rurkę odpowietrzającą....

v38.jpg

 

v39.jpg

 

Kolejnym etapem budowy był bak...

v40.jpg

 

...oraz tylna owiewka wraz z siodłem

v41.jpg

 

v42.jpg

 

Następnie całość po wykończeniu (malowaniu, oklejeniu oraz lakierowaniu) zamontowałem na motorze.

v43.jpg

 

v44.jpg

 

v45.jpg

 

Kolejnym etapem była dolna owiewka, która zgodnie z pierwotnym zamysłem jest malowana do połowy. Prawa strona została pomalowana i oklejona, natomiast lewa została przeźroczysta - będzie ukazywać to co jest pod nią...

v46.jpg

 

v47.jpg

 

Teraz została już tylko czacha - również prawa strona w kolorze, a lewa "szklana", a potem już tylko parę dodatków i gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia już aktualizacja warsztatowa

Czacha została odpowiednio pomalowana i oklejona.

v49.jpg

 

Następnie podorabiałem wszystkie szczegóły typu lusterka, kierunkowskazy..

v50.jpg

 

Na koniec całość zmontowana i wyczyszczona

v51.jpg

 

v52.jpg

 

v53.jpg

 

Teraz już tylko porobić zdjęcia do galerii.

Ogólnie jestem więcej niż zadowolony z modelu. Oczywiście jest parę baboli tu i tam ale nie na tyle rażących żeby psuły ogólny wygląd.

 

Niedługo na warsztat idzie następny - Ducati.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.