Skocz do zawartości

Porsche Boxster [Tamiya]


Emilssi

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Ostatnio 'okazyjnie nabyłem:)' model Boxstera od kolegi. A ponieważ ostatnio nie mam za bardzo czasu ani dogodnych warunków na prace nad moimi głównymi projektami, pomyślałem że prosty boxsterek 'bez większego wydziwiania' będzie doskonały na szybki, łatwy i przyjemny warsztat:)

Zacząłem jak zwykle od kasty. Baza to ts-55 dark blue a clear to Finnisher's urethane (2k) clear, wypolerowany pastami Tamiya i coating polymerem od hasegawy.

 

f9c64f23.jpg

IMG_3966.jpg

IMG_3967.jpg

 

Zmyłem tez tamiyowski chrom z kół i pomalowalem je Ts-17. Jestem szczególnie zadowolony z wyglądu felg - ts17 to jest to!

ec48144a.jpg

2efa0914.jpg

 

Pozdrawiam

IMG_4017.jpg

 

Emil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, nieładnie. Nowy model zaczynasz, a w warsztacie F2003GA nie ma znaku życia .

A na serio, to będę chętnie odwiedzał ten temat, ale, ponieważ nie znam się na innych cywilach niż F1, ograniczę się tylko do patrzenia.

Co przedstawia 3 zdjęcie? Mi się wydaje, że maskę, w której odbija się zdjęcie FW14.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, nieładnie. Nowy model zaczynasz, a w warsztacie F2003GA nie ma znaku życia .

A na serio, to będę chętnie odwiedzał ten temat, ale, ponieważ nie znam się na innych cywilach niż F1, ograniczę się tylko do patrzenia.

Co przedstawia 3 zdjęcie? Mi się wydaje, że maskę, w której odbija się zdjęcie FW14.

 

Dzięki,

Masz rację - trochę nie ładnie ze f2003 jest zaniedbywany, ale nie ma obawy, będzie dokonczony na bank. Odgrzewam go co jakiś czas i po trochu idzie do przodu.

 

Masz rację, to zdjęcie fw14(b) na okładce książki clearview-F1 autorstwa sławnego modelarza F1 Andyego Mathewsa (polecam zarówno książkę jak i wizytę na jego stronie: andymathews.com - modele które buduje są nie do opisania - to trzeba zobaczyć)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za mile slowa

Ciesze sie ze podoba Wam sie moj Boxster

 

Prace nad Porschakiem ida do przodu co mnie ogromnie cieszy. To zdaza mi sie poraz pierwszy ze w zalozeniu 'szybki' projekt w rzeczywistosci okazuje sie w miare szybki

 

A oto co udalo mi sie zwojowac przez ostatnie kilka dni. Podwozie jest wstepnie zrobione. Nie dodalem tam nic specjalnego, jakoze bedzie niewidoczne po skonczeniu. Zostalo jeszcze je troche przetrzec i pochlapac washem.

Wkleilem tez przednia szybe i pomalowalem swiatla.

 

IMG_4269.jpg

 

IMG_4255.jpg

 

IMG_4290.jpg

 

IMG_4282.jpg

 

IMG_4281.jpg

 

Pozdrawiam

Emil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

Lampy tak wyglądają w budce do malowania, ale tez podoba mi się ten efekt a wnętrze jest narazie w podkładzie. Docelowo ma być ciemno-czerwone ze względu na flocking który chce wypróbować. Tak się trochę ociagam z wnętrzem bo odstrasza mnie mieszanie koloru i skomplikowane maskowanie. Ale w weekend powinienem skończyć przynajmniej większa cześć środka.

 

Pozdrawiam

Emil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie masz racje. Szary tez ładnie wyglada, ale moja (być może nieco kontrowersyjna) koncepcja bordowego wnętrza tez powinna dobrze spółgrać z ciemno-granatową karoserią A pozatym ponieważ wnętrze będzie doskonale widoczne, to chcę użyć najlepszego flocka jaki mam w swoim arsenale, a to właśnie ciemno czerwony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

To juz ostatnia aktulizacja przed galeria

W weekend udalo mi sie dokonczyc wnetrze (chociaz jeszcze wymaga paru poprawek i detali) i zlozylem wszystko 'do kupy'

Jedyna wieksza przerobka we wnetrzu to siatka za siedzeniami. Ta z zestawu byla raczej... marna, dlatego zastapilem ja fototrawiona siatka o podobnym wzorze. wyszlo chyba nawet niezle (a napewno lepiej niz w oryginale ). Zreszta ocencie sami:

 

Oryginal

IMG_4422.jpg

 

Siatka

IMG_4407.jpg

 

I po zainstalowaniu

IMG_4427.jpg

 

Wnetrze jest pomalowane na cos w rodzaju bordo (NIestety nie sposob sfotografowac tego koloru ). Wymieszalem farby pod kolor dywanu wine red od Ka models. Mysle ze bordo pasuje do ciemno granatowej karoserii - Jak muslicie?

IMG_4425.jpg

IMG_4429.jpg

 

Model jest juz praktycznie gotowy ale poniewaz skonczylem go dopiero wieczorem, na wykonanie odpowiednich do galerii zdjec bede musial poczekac jeszcze pare godzin. Narazie pokaze wam tylko maly teaserek

 

DSC_3810.jpg

 

Pozdrawiam

Emil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kornik. Ja tez nie jestem fanem Boxstera (i sądząc po znikomej ilości boxsterow na forach chyba boxsterek do najpopularniejszych nie należy ) - raczej gustuje we włoskich bestiach, ale muszę przyznać że model wyglada fajnie i jest miłą odmianą w mojej kolekcji. Przyjemnie się go tez budowało (jakość tamii). Gorąco polecam ten zestaw wszystkim porsche-fanom i nie tylko.

 

Pozdrawiam

Emil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówił P. Richard Hammond z mało popularnego programu top gear "Jedyny powód dla którego kupujesz Boxtera to taki, że nie stać cię na 911" Reszta to podobno puste tłumaczenia. Chyba nie do końca zgadzam się z tą teorią i Boxterkiem bym nie pogardził, tym bardziej Twoim na półce:D Model jak zwykle zabija połyskiem. Wnętrze bardzo mi się podoba, widać, że z maskowaniem jesteście na "ty." Siatka za zagłówkami też fajna. Ogólnie rewelka. Jakbyś dołożył pasy to na odpowiednio skomponowanym zdjęciu ciężko było by poznać, że to plastik;D

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.