Skocz do zawartości

Polski F-16D w 1/72 co wybrać?


Seweryn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuję informacji co wybrać do zbudowania polskiego dwumiejscowego F-16D w skali 1/72. Do budowy wersji jednomiejscowej wybrałem koreańskiego F-16 Academy, na wersję dwumiejscową mam dwie opcje:

1. Kinetic - jednak widziałem model i w porównaniu z finezja Academy wygląda blado

2. KF-16C Academy + CMK (tylko część kadłuba z kabiną) + zbiorniki i garb z Kinetica

3 - może jakiś dwumiejscowy Revell + ?

Są jakieś dodatki prócz CMK na których można polegać? Może Hasegawa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 1/72 do wersji C najlepszy jest Revell (Academy nie dość że droższe, to z błędami w obrysie), ale D to faktycznie zostaje Kinetic. Ewentualnie Hasegawa SUFA lub F16F Block 60 (np zestaw E34 lub 01930 , obydwa kosztują słono).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 1/72 do wersji C najlepszy jest Revell (Academy nie dość że droższe, to z błędami w obrysie), ale D to faktycznie zostaje Kinetic. Ewentualnie Hasegawa SUFA lub F16F Block 60 (np zestaw E34 lub 01930 , obydwa kosztują słono).

Ja kupiłem do wersji C model Academy, tak z ciekawości w czym jest lepszy ten Revell?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Revell ma lepszą sylwetkę (podobno, bo to nie moja działka!), szczególnie w części nosowej, choć zgoda że nie dla każdego to jest istotne. Gdyby nie to, Academy to też ładnie zdetalowany model, a podwieszenia są bardziej przydatne niż te z Revella (np AIM-9X czy zasobnik 33 Sniper).

 

Moim zdaniem najlepszą (najłatwiejszą?) opcją byłoby zbudowanie polskiego F-16C właśnie w oparciu o części z tych dwóch zestawów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło słyszeć RAV, że wkrótce zobaczymy zobaczymy ciekawe F-16!

 

Co do wykonania wersji dwumiejscowej to obecnie "B" Revella jest praktycznie niedostępny, a żywice znacznie podrażają taki projekt, także myślę że Kinetic jest dość dobrą alternatywą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki RAV za porównanie. Doceniam włożony trud w przygotowanie porównania, aczkolwiek obecnie kiedy są dostępne wtryskowe zestawy Kinetica i Hasegawy (obydwa z "garbem" i zbiornikami konforemnymi, których nie trzeba spasowywać!) użycie żywic pachnie nieco masochizmem. Tym bardziej, że jak widać obydwa żywiczne zestawy są dalekie od doskonałości...

 

Tym niemniej jestem pewien, że świetnie sobie poradzisz i z ciekawością czekam na efekt końcowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak na wersję D kupię Kinetica, to ma być luźny i w miarę szybki projekt.

Jako, że Polski jest trudno dostępny aktualnie, jak jest różnica z wersją SUFA, na Mojehobby nie mają inboxów ;)

Jeszcze jedno pytanko - kalkomanie, dostałem dziś dwa arkusze Techmodu, ale brakuje napisów eksploatacyjnych - jak prezentują się kalki w modelu Mastercrafta (w 1/48 były bardzo dobre)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zestaw napisów z Mastercrafta do naszych F-16 i powiem krótko - rewelacja.

Całe mnóstwo tego dali na arkuszu...

 

A co do modeli F-16 u mnie:

wersja C - czeka w pudle Revell

wersja D - leci do mnie Kinetic Polish Air Force

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Kinetic doleciał dzisiaj wreszcie z Chin, muszę przyznać, że nie wygląda to tragicznie, trzeba będzie tylko zniwelować te linie podziału, w sam raz na luźny modelik z pudła. Pasowanie na sucho bardzo obiecujące, kształt garba jak i CFT wygląda na poprawny. Do kompletu szukam jeszcze F-16B Revella, może ktoś ma na zbyciu, spróbuję dopasować garb Kinetica do Revella.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zestaw napisów z Mastercrafta do naszych F-16 i powiem krótko - rewelacja.

Całe mnóstwo tego dali na arkuszu...

 

A co do modeli F-16 u mnie:

wersja C - czeka w pudle Revell

wersja D - leci do mnie Kinetic Polish Air Force

Czołem

W drugim, kolejnym zestawie Techmodu do naszych F-16, który obecnie 'się robi' będzie również komplet napisów eksploatacyjnych. No i fajne malowanka ;). Już niebawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zestaw napisów z Mastercrafta do naszych F-16 i powiem krótko - rewelacja.

Całe mnóstwo tego dali na arkuszu...

 

A co do modeli F-16 u mnie:

wersja C - czeka w pudle Revell

wersja D - leci do mnie Kinetic Polish Air Force

Czołem

W drugim, kolejnym zestawie Techmodu do naszych F-16, który obecnie 'się robi' będzie również komplet napisów eksploatacyjnych. No i fajne malowanka ;). Już niebawem.

Świetna wiadomość, mam pierwszy zestaw, brakuje właśnie napisów eksploatacyjnych. Tiger będzie ;)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem

W drugim, kolejnym zestawie Techmodu do naszych F-16, który obecnie 'się robi' będzie również komplet napisów eksploatacyjnych. No i fajne malowanka ;). Już niebawem.

 

Tiger Meet 2011?

 

Czołem

Tak, 'francuski' Tygrys oraz Red Flag. Do tego napisy. No i rzecz jasna poprawione te drobne uchybienia merytoryczne z pierwszego zestawu (w sumie drobiazgi, ale...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - kalka jest w zasadzie zrobiona. Jest Tygrys z Francji, jest 'Red Bull' i to drugie małe godełko - taki 'uproszczony' tygrys, z Red Flag. A kiedy się ukaże 'drukiem'? Nie wiem, ale raczej nie powinno to potrwać długo. Wszystko zależy od p. Kazimierza z Techmodu. Póki co ma remont (ale już w finalnej fazie) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to drugie małe godełko - taki 'uproszczony' tygrys, z Red Flag.
Ten tygrys to godło eskadry obsługi samolotów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos kalek, to na pudełku F-16 Mastercrafta pojawiło się malowanie TIGER zarówno na box-arcie jak i profil na boku opakowania... Niestety w środku nie ma tego co sugeruje pudełko, ale być może z czasem zestaw będzie konfekcjonowany z taką kalkomanią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do jakości samego modelu Mastercrafta nie będę polemizował, nie da się ukryć że jakość jest adekwatna do ceny. Choć nie wykluczone, że wykorzystam z niego część napisów eksploatacyjnych oraz rakiety AGM-65 (w sumie oprócz wrodzonej ciekawości po to go właśnie kupiłem).

 

BTW Czy natrafił ktoś na zdjęcie naszych F-16 z Maverick'ami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.