Skocz do zawartości

Sd.kfz.251/9 Ausf.D (7.5cm KwK37L)


Darek_01

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

kalki się nie świecą, nie widać jakichś uchybień montażowych, ładnie położony kamuflaż - to na plus. Widać też, że chciałeś go wycieniować i pobrudzić - to też na plus, choć efekty są jakie są. Powodzenia w dalszej pracy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MrBat, a mogę prosić o jakies konkrety ? Wiem, że jeszcze sporo musze poprawić ale już za długo na to patrzę i nie wszystko widzę .... i dlatego będę się dopytywał o konkrety. A więc co i jak powinno być zrobione żeby bylo lepiej ?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model super ale chciałbym coś od siebie dodać a mianowicie czy gąsienice nie są za bardzo zardzewiałe przecież w ciągłym ruchu metal sie ściera i nie mogły by tak szybko pokryć sie rdzą. i druga wątpliwość czy kamuflaż w rzeczywistości nie był nakładany pistoletem natryskowym jeśli tak to warto byłoby go odtworzyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec, masz rację ... ale i nie masz Malowanie gąsiennic to spory problem. kiedys miałem okazję widzieć jak szybko zmienia sie kolor gąsiennicy gdy tylko nie jest ona uzywana. Po jednej nocy może być ona czerwona... jesli tylko widać chociaż kawałek metalu spod warstwy kurzu i ziemi. Ale masz rację co do tego, że na zdjęciach tego modelu są one zbyt czerwone- w rzeczywistosci nie rzuca się to aż tak bardzo w oczy, dlatego nic nie poprawiałem.

sposoby malowania kamuflazu to też dyskusyjny temat. Kamuflaż nowych wozów był nanoszony już w jednostkach a warunki były rózne. Często wozy szły w bój bez kamuflażu tylko w malowaniu fabrycznym (jak np. pod kurskiem). Instrukcje zalecające proporcje barw i same kolory były rzadko przestrzegane. Malowano jak się dało i czym się dało używając także zdobycznych farb. I całe szczęcie, bo to daje nam teraz sporą swobodę w interpretacji

To, że kamuflaż miał także ostrą krawędź widać trochę na tych zdjęciach:

9cfd595e855b9a75m.jpg e7e59f2c07663351m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MrBat, a mogę prosić o jakies konkrety ? Wiem, że jeszcze sporo musze poprawić ale już za długo na to patrzę i nie wszystko widzę .... i dlatego będę się dopytywał o konkrety. A więc co i jak powinno być zrobione żeby bylo lepiej ?

Witam,

 

sam nie jestem jakimś tam ekspertem, ale mogę napisać co JA bym poprawił następnym razem. Wash - taki jakiś czerwony, wygląda jakby rdza. Generalnie bym spróbował z ciemniejszym kolorem, który dałby efekt zaciemnienia wszelkich wgłębień. Dałbym też suchy pędzel, aby wydobyć wszystkie szczegóły jak np. nity czy zawiasy. Odpryski farby wewnątrz są zbyt rozmyte. Ale jak je zrobić to Ci nie mogę powiedzieć, bo sam dopiero się tego uczę I brudzenie mogłoby być bardziej konsekwentne - tył jest przykurzony, natomiast reszta już nie.

Za to koła i gąsienice mi się strasznie podobają i jestem o nie zazdrosny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym jeszcze zauważyć jedna rzecz a mianowicie na gąsienicach były montowane gumowe nakładki które powinny być czarne a u ciebie są jakby były z metalu, proponował bym przetrzeć delikatnie czarna farbką. Kolega wyżej słusznie zauważył że koła są boskie ale wyglądają tak jakbyś inna technikę zastosował do brudzionku kół i kadłuba przez to różnią sie trochę. Co do gąsienic to tutaj mam linka do czołgów używanych obecnie i niewidać nawet na nich rdzy. Co prawda te zabawki po każdej taplaninie myte i woskowane. Kiedyś również stosowałem dużo rdzy na gąsienice ale kiedy zacząłem sie przyglądając zdjęciom oryginałów doszedłem do wniosku że wygląda to trochę sztucznie. pozdrawiam

http://www.militarni.pl/galeria/7259_.jpg

http://tanxheaven.com/t72m1/06-T-72,-Sinsheim.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze. Zawsze wole trochę mniej pobrudzić model niż za bardzo. Biorąc pod uwagę przeżywalnośc podobnego sprzętu na froncie to należy sądzić, że nie powinien być on zbyt brudny...

Ostatnio też trochę oglądałem gąsiennice ale w naturze, bo zdjęcia jednak nie pokazują zbyt dokładnie kolorów. I muszę powiedzieć, że dawanie rdzy na modelach niemal zawsze jest naduzyciem ... ale za to fajnie wygląda . A tak naprawdę to gąsiennice sa albo zawsze zasmarowane ziemią albo, jak sa czyste a pojazd trochę postoi to, są całe czerwone (zdjęcia muzealne się nie liczą bo tam jednak zabezpieczają wszystko przed korozją).

 

Następne modele będa lepsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny modelik lecz to co ja zrobiłem...(i jeszcze on wyląduje na dioramce ) moim zdaniem wyszedł ci super, życzę ci jeszcze więcej takich modelików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.