Jump to content

Ducati 900SS - TAMIYA - 1:12


DarkWing
 Share

Recommended Posts

Witam

 

Przedstawiam kolejny motorek który tyle co ukończyłem i wzbogaca moją kolekcję . Model wykonany jest bez żadnych dodatkowych elementów, wszystko użyte do budowy to co w pudle. Jedyne odstępstwo od założeń producenta to malowanie. Wszystkie elementy karoserii malowane czarnym metalikiem - spray Tamiya TS-40.

Felgi i silnik lekko "upaćkane" żeby zaznaczyć zużycie i używalność motoru. Podobnie rury wydechowe, po chromowaniu lekko je zmatowiłęm symulujac nalot na oryginalnym chromie ;o) .

Ponieważ w modelu przeważają kolory czerni dla odmiany postanowiłem użyć do zdjęć tła o średnim odcieniu. Pomyślałem, że z czernią ładnie będzie kontrastować czerwień (lekko podchodząca pod pomarańć - żółty uznałem za zbyt jasny który mógłby powodować zbyt duże kontrasty na zdjęciach :-/ ).

 

Zapraszam do ogladania galerii oraz komentowania

 

_MG_0992.jpg

 

_MG_0993.jpg

 

_MG_0994.jpg

 

_MG_0995.jpg

 

_MG_0996.jpg

 

_MG_0997.jpg

 

_MG_0999.jpg

 

_MG_1000.jpg

 

_MG_1001.jpg

 

_MG_1002.jpg

 

_MG_1003.jpg

 

_MG_1004.jpg

 

_MG_1005.jpg

 

_MG_1006.jpg

 

_MG_1007.jpg

 

_MG_1008.jpg

 

_MG_1009.jpg

Link to comment
Share on other sites

Tak się zastanawiam, czy to mini paprochy czy może autor dodał efekt rozplaśniętych much na szybce?

Piękny model, malowanie jak najbardziej na miejscu, bardzo mi się podoba.

 

Właściwie ostatnio zaczęło być tak, że mało komentarzy pod zdjęciami modeli, pod którymi nic innego nie można napisać niż: "świetny" i "bardzo mi się podoba". Ale ja się wysiliłem

Chociaż może mi się wydaje?

Link to comment
Share on other sites

I co by tu więcej napisać poza tym, że bardzo ładny? Znawcą nie jestem, więc nie wytknę błędów (zresztą pewnie nie byłoby co wytykać )

Zawsze oglądając motocykle w tej skali zastanawiam się, jak jest zrobiony łańcuch. Odlany razem z kołem zębatym przy tylnym kole, odlany sam, fototrawiony, czy jeszcze jakoś inaczej?

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za opinie, cieszę się, że model się ogólnie podoba.

Ma oczywiście kilka mankamentów i niedociągnięć ale świadomie jest wykonany jako standard - z użyciem tylko tego, co dał producent w pudełku - PZP.

 

dumapolski - łańcuch w tym modelu jest odlany jako jeden element, efekt końcowy uzyskałem tylko i wyłącznie poprzez odpowiednie malowanie i wash.

Jak narazie tylko w Hondzie RC211V łańcuch robiłem z poszczególnych odniwek (miniatura prawdziwego). Była to prawdziwa droga przez mękę i tak naprawdę.... efekt końcowy prawie jak te zwykłe odlewane i malowane . Kto nie wie i ogląda model w gablotce to wogóle nie zauważy różnicy , a byli i tacy którzy twierdzili, że te "zwykłe" malowane to właśnie te składane .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.