Skocz do zawartości

bf-109C 1:72


kub

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem ile w tym prawdy (nie moja 'działka'), ale już kilka osób mi mówiło, że to najlepszy model wczesnego Mesera jeśli chodzi o wymiary, geometrię i ogólnie 'merytorykę bryły'. Co do jakości wyprasek i tzw. 'detalu', to wygląda tak jak większość polskich modeli w skali 1/72 ;) Tzw. 'średniak'. Choć widziałem sklejonego i ładnie pomalowanego - wyglądał dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu popełniłem Mietka tej firmy a nawet dwa ( jeden jest na forum ) . Jak sądzę, domyślasz się, że roboty trochę czeka, czyszczenie, szpachlowanie to norma ale też nie jakoś bardzo dużo. Jest to całkiem sympatyczny zestaw. Do takiej Tamiyi czy Fine Molds się może i nie równa ale za taką sumę.... Z elementów jakie dostaje się w pudełku można zrobić dowolną wersję od B ( a pewnie na upartego i prototypy by się zbudowało ) do D. O kalkach się zbytnio nie wypowiadam bo w swoim fabrycznych kalek niemalże nie wykorzystałem oprócz kilku napisów eksploatacyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem twój warsztat z nim i chyb a się skuszę na niego przy następnych zakupach. Wiesz może czy ma on w sobie kalkomanie z września 39?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zestawu są dołączone malowania z których można zrobić dwie maszyny z Hiszpanii ( legion condor i powojenne ) oraz dwie z września: 1./JG20 Berlin Doberitz 1939 oraz 2./JG71 opisane tylko jako wrzesień 1939r. Oba malowania zielono zielone ( H30 oraz H76 jak podają w instrukcji na górne powierzchnie )

 

Jak kupisz i wystartujesz z budową to relacja na forumie musowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie dla ciebie przeprowadzę tą relację, ale liczę za to na pomoc merytoryczną .

Mam w planach całą serię bf-109 C,D,E-1,E-3,G-2,G-10 mam nadzieję że będą chociaż na średnim poziomie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby mi powiedzieć coś o jakości tego zestawu?

http://www.jadarhobby.pl/aeroplast-90026-messerschmitt-bf109c-172-p-10329.html

 

Jakość tego zestawu jest niska.

Możesz bardziej to rozwinąć

 

Nie, nie kupiłem, nie mierzyłem, nie przykładałem do planów. Otworzyłem pudełko, rzuciłem okiem i uznałem, że szkoda niecałych 20 złotych i każdej minuty życia na montaż tego wynalazku. Pierwsze wrażenie było odpychające, zastanawiałem się jeszcze tylko, czy nie kupić dla kalkomanii, ale też dałem sobie spokój. Zresztą model poskładany przez Paranoida potwierdza, że to chyba najgrubszy Messerschmitt w tej skali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.