Jump to content

bf-109C 1:72


kub
 Share

Recommended Posts

Nie wiem ile w tym prawdy (nie moja 'działka'), ale już kilka osób mi mówiło, że to najlepszy model wczesnego Mesera jeśli chodzi o wymiary, geometrię i ogólnie 'merytorykę bryły'. Co do jakości wyprasek i tzw. 'detalu', to wygląda tak jak większość polskich modeli w skali 1/72 ;) Tzw. 'średniak'. Choć widziałem sklejonego i ładnie pomalowanego - wyglądał dobrze.

Link to comment
Share on other sites

Jakiś czas temu popełniłem Mietka tej firmy a nawet dwa ( jeden jest na forum ) . Jak sądzę, domyślasz się, że roboty trochę czeka, czyszczenie, szpachlowanie to norma ale też nie jakoś bardzo dużo. Jest to całkiem sympatyczny zestaw. Do takiej Tamiyi czy Fine Molds się może i nie równa ale za taką sumę.... Z elementów jakie dostaje się w pudełku można zrobić dowolną wersję od B ( a pewnie na upartego i prototypy by się zbudowało ) do D. O kalkach się zbytnio nie wypowiadam bo w swoim fabrycznych kalek niemalże nie wykorzystałem oprócz kilku napisów eksploatacyjnych.

Link to comment
Share on other sites

Widziałem twój warsztat z nim i chyb a się skuszę na niego przy następnych zakupach. Wiesz może czy ma on w sobie kalkomanie z września 39?

Link to comment
Share on other sites

Do zestawu są dołączone malowania z których można zrobić dwie maszyny z Hiszpanii ( legion condor i powojenne ) oraz dwie z września: 1./JG20 Berlin Doberitz 1939 oraz 2./JG71 opisane tylko jako wrzesień 1939r. Oba malowania zielono zielone ( H30 oraz H76 jak podają w instrukcji na górne powierzchnie )

 

Jak kupisz i wystartujesz z budową to relacja na forumie musowo

Link to comment
Share on other sites

Specjalnie dla ciebie przeprowadzę tą relację, ale liczę za to na pomoc merytoryczną .

Mam w planach całą serię bf-109 C,D,E-1,E-3,G-2,G-10 mam nadzieję że będą chociaż na średnim poziomie .

Link to comment
Share on other sites

Czy ktoś mógłby mi powiedzieć coś o jakości tego zestawu?

http://www.jadarhobby.pl/aeroplast-90026-messerschmitt-bf109c-172-p-10329.html

 

Jakość tego zestawu jest niska.

Możesz bardziej to rozwinąć

 

Nie, nie kupiłem, nie mierzyłem, nie przykładałem do planów. Otworzyłem pudełko, rzuciłem okiem i uznałem, że szkoda niecałych 20 złotych i każdej minuty życia na montaż tego wynalazku. Pierwsze wrażenie było odpychające, zastanawiałem się jeszcze tylko, czy nie kupić dla kalkomanii, ale też dałem sobie spokój. Zresztą model poskładany przez Paranoida potwierdza, że to chyba najgrubszy Messerschmitt w tej skali.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.