Skocz do zawartości

Honda Civic Type R Fujimi 1:24


Wojtek91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Moim nowym projektem jest ta oto Honda. Model będzie robiony prosto z pudła czyli bez żadnych modyfikacji itp. Na razie ustaliłem tylko, że samochód będzie pomalowany na czarno. Na sam początek mam prośbę. Mianowicie czy ktoś posiada, lub wie gdzie można zobaczyc zdjęcia podwozia i wnętrza Type R'ki ( z kierownicą po prawej stronie!). W prawdzie szukałem trochę w Google ale nic przydatnego nie znalazłem.

0291af3d2aa14069m.jpg

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz to moge Ci pomuc fotkami z katalogu o Hondzie Typ R. Kiedyś miłem 2lata praktytk w serwis Hondy i dość długo się naoglondałem tych cacek. Co do zdjęc podwozia komory silnika myśle że też niebyło by problemów zrobić

 

Wnętrze nie różni się niczym od wersji europejskiej jedynie kiera po prawej stronie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego troszku Ci pomogę, może fotki nie są jakieś nadzwyczajne ale myśle że pomoga Ci troszku. Fotki robiłem z katalogu o Hondzie Typ-R. Ale już niedługo i Ci skołuje fotki juz na prawdziwym Typ-R.

 

0cb7c60984cc20e5m.jpg3d8e6742a3472ff4m.jpg8252d02869307615m.jpg5b506d0025ce821fm.jpg

86da2238e348490dm.jpg55839ec57a8f17a7m.jpg4ed5e8267fd1dd70m.jpgf916e7417f291199m.jpg

26df3c9fc039bb6em.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Miłosz. Prace ruszyły i oto fotki, a w zestawie:

-fotele i deska rozdzielcza w produkcji

-wnętrze

-podwozie i jego elementy w początkowej fazie prac.

-zdjęcie body kitu który odróżnia Type eRke od zwykłej Civic i spray, którym pomaluje samochodzik.

Mam pytanie jak usunąć nadlewki gumy z opon? Nie chce zniszczyć takiego fajnego bieżnika i z tąd pytanie do specjalistów.

11c413030e2f5fe5m.jpg b50d88bf98b3d2bem.jpg f045b13ffb311504m.jpg 2d10930581f90681m.jpg 26de66cad20144c6m.jpg f15b1af66955aa3em.jpg A tu to koło z nadlewką. Niestety nie jedyne

Miłego oglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć łatwo coś takiego zeszlifować jak zostawisz oponki na 24h w zamrażalniku. Ewentualnie może być od teraz np. do rana, ale musi być zmrożona na kamień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No felgi i kasta jak by nie patrzeć jak orginał Szkoda tylko że producent dał jakieś fotele kubełkowe na 2 szelki a nie jeden otwór.

 

Wojtek napisz mi jeszcze co Ci potrzeba. )

 

Odrazu pisze blok silnika na srebrno skrzynia na srebrno, a miska olejowa na połpołysk czarny. Standardowa kolorystyka silników. Pół ośki całe czarne. Wachacze i drązki czarne. Układ wydechowy silver. katalizator (plecionka w odcieniu matowego złota)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No szczególnie to potrzebuje kolory podwozia i właśnie to mi powiedziałeś Wielkie dzięki teraz moge ruszyć wiedząc jakie kolory mają podzespoły. A jeśli chodzi o zawieszenie to jeszcze jedno jeśli można, a mianowicie kolorki sprężyn czarne czy mają jakiś specyficzny kolor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogułem tak całe podwozie jest pod kolor nadwozia wraz z komorą silnika lecz od momentu gdzie zaczyna się cześć podłogowa tunel na tłumik iinne elementy które idą pod spodem podłogi malowane są jeszcze środkiem ochronnym i sprawia to ze ko9lor jest przybrudzony a nawet zaczerniony jak Nadkola i błotniki od wewnątrz.

 

Co do amortyzatorów spotkałem się z dwoma kolorami. Od 2006 roku Honda montuje żołte amory i czerwone sprężyny. A do roku 2006 amorek i spręzyna była czerwona.

Amorki czarne występują w autach typowo cywilnych nie posiadających sportowego zacięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej zrobiłem podwozie. Do konca brakuje tylko hamulcy i kół i koncówki wydechu ale tą przymocuje na końcu, bo nie chce o nią zachaczyć przy sklejaniu karoserii. Po za tym pomalowałem koła na aluminium (Valeilo), a co do tego mrożenia opon to lepiej w zamrazarce czy można też w lodówce? . Wg mnie Valeilo ma b. dobry aluminium polecam. pomalowałem też troche środkową konsole, ale wymaga jeszcze poprawki.

e789dec3e41f2f18m.jpg 1dfae1d51d2cacddm.jpg dfb36488ae72da14m.jpg 11a3f5947b57f53em.jpg

Proszę o opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek no deska prezentuję się superancko choć ja na twoim miejscu przerobił bym otwór w fotelu na jeden duży. Ale wiadomo to od Ciebie zależy i wyłącznie. Koła wyszły ci bajerancko bardzo dobrze Ci się udało trafić w odcień.

 

Tłoczysko w amortyzatorze pomalowąłes na srebno a obudowę tłoczyska kolumny McPerson na czerwono czy dałeś czarny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Z wielkim zainteresowaniem oglądam tę relację ponieważ jestem fanem samochodów marki Honda. Jeśli mogę dodać jakieś sugestie na początek to zaproponował bym Ci jednak kolor CZARNY lub BIAŁY dla tego modelu ponieważ czerwony nie za bardzo wg. mnie pasuje, ale decyzja należy do Ciebie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No prace idą. Co do podwozia to amortyzatory i tłoczyska kolumny McPersona pomalowałem na czarno i przetarłem gun metalem Humbrola. Co do koloru samego podwozia to chciałem zrobić podwozie, które trochę drogi już przebyło i postanowiłem pomalować je na czarno i przelecieć jeszcze lekko czerwonym z tąd ten brązowawy odcien dla uzyskania ciekawego efektu. A co do dalszych prac to wnętrze jest na ukonczeniu (wystarczy jeszcze przykleić wszystko do kupy). Oto fotki i przy okazji znalazłem idealne fotki do wnętrza tego właśnie auta, więc żadnych "ulepszen" we wnętrzu nie ma.

beebc5026b209a33m.jpg c7cc0a1aaf50c81bm.jpg

A fote wnętrza do type eRki i nie tylko znajdziecie tutaj: http://www.forocoches.com/foro/showthread.php?threadid=24616

Troszkę przekolorowałem podwozie i pomalowałem tylną część foteli na czerwono bo jednak mają być całe czerwone. Wstępnie wszystko poprzymierzałem. Sami ocencie jak to na razie wygląda, a co do koloru to bedzie czerwony. Ciekawie się prezentuje a tylko taki był.

e9d60c1976120823m.jpg 177f6e7579549244m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtku wspaniały model, i modele duży plusik dla Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.