Skocz do zawartości

M1151 Enhanced Armament Carrier 1/35 Academy


grzes430

Rekomendowane odpowiedzi

Całkiem przyjemnie się go skleja.

Model ma jeden widoczny błąd. Zawieszenie jest za wysokie i model wygląda dość dziwnie.

Na początku myślałem, że to wina kół i kupiłem żywiczne Armo.

Wyjaśniono mi potem, że Academy popełniło mały... ale widoczny... błąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście zbyt wysokie zawieszenie to główny mankament modelu. Niełatwy do usunięcia - bardzo ciężko przerobić dość skomplikowane zawieszenie tak, aby dla wszystkich 4 kół wyszło równo. Jest zestaw korygujący Wind Mark Models, ale drogi i nie do kupienia w Polsce. W dodatku koła mają o ok. 1 mm za małą średnicę. Nie jest to może dużo, ale niestety dodatkowo zwiększa to i tak za duży prześwit między kołami, a nadkolami. Tutaj można pomyśleć z zakupie jakichś żywicznych (o wzorze bieżnika takim, jak w zestawie lub innym), z prawidłowymi wymiarami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kół nie będę zmieniać, myślałem nad nimi jeszcze przed zakupem by przesyłka wyszła taniej ale słyszałem, że jak już kupować żywiczne to trochę kasy trzeba wyłożyć.

 

Dziś zacząłem sklejać:

IMG_0432.jpg

IMG_0431.jpg

I już mam pewny dylemat. Otóż zaznaczone elementy mają być srebrne - rura wydechowa metaliczny szary. I nie wiem czy zacząć malować to teraz czy wszystko skleić a później bawić się pędzelkiem? Obawiam się, że potem nie dojdę do niektórych miejsc.

 

IMG_0433.jpg

Złożone na sucho i porównanie do 1:1

http://data3.primeportal.net/hummers/epifanio_becerra/m1151/images/m1151_66_of_83.jpg

To moja wina, że te metalowe części nie leżą dokładnie między kołami napędowymi? I jeszcze jedno - te koła mają barwę żółtą, miedzianą?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli kończę składać podwozie.

IMG_0438.jpg

 

Pierwsze zmiany to zrobienie "błotników" z taśmy izolacyjnej. Wyszło to tak:

IMG_0434.jpg

IMG_0437.jpg

Mam tylko nadzieję, że spokojnie pomaluję tę taśmę.

I jeszcze kupiłem cynę do lutowania 1mm

IMG_0440.jpg

Spróbuję z tego zrobić sprężyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś jakoś nie wiedziałem za co się zabrać. Podwozie zrobione, a brać się za wnętrze to dla mnie jakby tak za szybko

Wyciąłem więc z ramki miejsce na szyby przednie oraz skleiłem deskę rozdzielczą:

IMG_0448.jpg

Szyb na razie nie będę wkładać ze względu na malowanie, złe maskowanie i w konsekwencji szybki do wyrzucenia.

Jutro chyba w końcu podkład na zawieszenie i deskę rozdzielczą. No właśnie, zawieszenie złożone na sucho z blu-tackiem. Przy kąpieli przed malowanie nie rozklei mi się blu-tack?

Jutro jeszcze spróbuję porobić coś z siedzeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh, przez te igrzyska prace prawie stoją.

Udało mi się ulepić te rzeczy:

IMG_0450.jpg

IMG_0452.jpg

 

I taka mała informacja -> zawieszenie jak leży złożone na sucho tak leży. Nie mogę jakoś wziąć do ręki spray'u z podkładem.

 

Małe pytanka i prośby o pomoc.

1. Znalazłem materiały na przewody, kable itd. Dysponuje ktoś zdjęciem tej całej elektroniki, którą pokleiłem i mieści się na pierwszym zdjęciu. Chciałbym zobaczyć jak, z której strony i dokąd prowadzą z tego wszystkie kabelki, chyba że są to bezprzewodowe przedmioty.

 

2. Chciałem się zabrać za tworzenie wieżyczki, ale po przestudiowaniu instrukcji nie byłem pewny, czy skoro będę miał zamiar użyć figurek dołączonych do zestawu to właz wieży ma być otwarty czy zamknięty?

 

3. Również czekają na mnie koła. Tak teraz myślę sobie jak najlepiej ustalić plan pracy nad nimi, by ich malowanie wyszło najlepiej. Ktoś może doradzić czy ten sposób, który zaraz przedstawię jest dobry? A więc najpierw pomalowałbym koła osobno i opony osobno, a później złączyłbym razem wszystko. Na pewno nie martwiłbym się o to, że maskowanie nie wyjdzie dokładnie i nie trzeba będzie poprawiać pędzelkiem (maluję aerografem).

 

 

Tak przyglądam się miejscu obok siedzenia kierowcy, gdzie ma być gaśnica i czuję, że będzie problem z jej odpowiednim ustawieniem. Bardzo ciasno w tamtym miejscu, ale może mi się tylko tak wydaje.

 

To chyba na tyle. Nie będę obiecywał, że położę podkład jutro bo znów może się to okazać kłamstwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie pisałem o postępach, ale cały czas coś dłubię. ;)

Zdjęcia z wczorajszego wieczora:

IMG_0455.jpg

Wieża gotowa w 80%. Pozostaje jeszcze przednia osłona(widoczna na przedostatnim zdjęciu) oraz karabin.

 

IMG_0457.jpg

Tak mi wyszły drzwi.

 

IMG_0458.jpg

Parę mniejszych rzeczy, które czekają na swoją kolej.

 

IMG_0459.jpg

Na takim etapie jestem z sufitem. Jakość klejenie oraz wyginania drucika nie powala. I chyba za grubą tekturę przykleiłem.

 

IMG_0461.jpg

Koła pomalowane, reszta czeka na lepsze dni.

 

IMG_0460.jpg

Tak wyglądało zawieszenie do dziś...

 

...

IMG_0462.jpg

IMG_0464.jpg

A tak wygląda na ten moment. Parę rzeczy jeszcze nie sklejonych i nie pomalowanych, ale pewien zarys już jest. Muszę jeszcze poprawić czarnym te miejsca, które zasłonięte były przez bluetack.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.