Skocz do zawartości

Polski F-16 Jastrząb w 1/48


Kuba9575

Rekomendowane odpowiedzi

ten sam model pakował też mastercraft w różnych wersjach. Typowej wersji C faktycznie już nie widzę ale zobacz to:

 

http://www.mojehobby.pl/products/F-16-Fighting-Falcon-539509.html

 

wszystko jest ok tylko statecznik jest od A/B. Popytaj, może komuś się został od C/D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 109
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

wszystko jest ok tylko statecznik jest od A/B
No niekoniecznie OK. Brak odpowiednich pylonów do rakiet air2air, osłony podwozia bez wybrzuszenia, niewłaściwe główne koła... Ja bym tego starego zestawu Italeri nie sugerował, bo w podobnej cenie można znaleźć C Hasegawę, która mimo swojego wieku jest lepszym zestawem. Chyba że na dawcę do przeszczepu wlotu/wylotu, jak ktoś tanio znajdzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że o odrobinie serca i weny własnej nie muszę wspominać. Poszukujesz czegoś za marną stówkę i oczekiwałbyś gruszek na wierzbie. CO do Hasy oczywiście że tak, można już za 89 zł kupić - zaproponowałem najtańsza alternatywę. Kupisz Hasegawę, będziesz miał problem z zasobnikiem na spadochron. Na obecną chwilę ciężko o właściwy zestaw, tym bardziej za tą kasę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat to nie ja poszukuje "taniego i dobrego". 1/48 to nie moja skala. Ogólnie patrząc na temat wolę wziąć lepszy zestaw niż byle co i jeszcze się nad tym narobić. Moim zdaniem warto dopłacić te kilkadziesiąt złotych różnicy w cenie zamiast poświecać wiele wiele modelarskich roboczogodzin na poprawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że o odrobinie serca i weny własnej nie muszę wspominać. Poszukujesz czegoś za marną stówkę i oczekiwałbyś gruszek na wierzbie. CO do Hasy oczywiście że tak, można już za 89 zł kupić - zaproponowałem najtańsza alternatywę. Kupisz Hasegawę, będziesz miał problem z zasobnikiem na spadochron. Na obecną chwilę ciężko o właściwy zestaw, tym bardziej za tą kasę

 

Jak wspomniałem na wstępie podstawę statecznika pionowego jestem w stanie przedłużyć (chyba ). Więc jest jakaś Hasegawa z naszymi antenami, wlotami i wylotami? Albo chociaż wloty i wyloty (przy antenach też można podłubać )

 

Pozdrawiam,

JK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Kuba, chyba chłopaki już tyle powiedzieli, że powinna być względna jasność. Nie da się uzyskać na forum kompletnie jednoznacznej recepty. Jak już wiadomo gdzie są wloty i dysze, to brać, a resztę z gazet, fotek itp. Bez minimum roboty własnej się raczej nie obędzie. Ale to dobrze wróży - takie zbieranie info zapowiada dobry model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba, jak Hasegawa do której link podałem już w 4 poście tej dyskusji jest za tania, albo nie podoba ci się z jakiegoś innego powodu , to tu masz inną:

 

http://www.mojehobby.pl/products/F-16CJ-Night-Falcon-Misawa-Japan.html

 

albo jeszcze inną:

 

http://www.mojehobby.pl/products/F-16C-Wolf-Pack-2002.html

 

Z Hasegawą ogólnie jest o tyle dobrze, że P&W zawiera w podstawowych wypraskach. Te zestawy mają dodatkowo wloty/wyloty GE (zbędne w przypadku robienia 'polaka'), ale mają także przydatne pylony, koła i osłony podwozia. Rakiety HARM i zasobnik HTS niestety też nie do założenia przy polskim F-16.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, to dużo wyjaśnia. W Wolf-Pack-u widziałem oba wloty i wyloty. Jedyne co mnie zastanawia to czy w tym albo w tym też są nasze "otwory" ? Niestety ramek nie mogę znaleźć... .

 

Pozdrawiam,

JK

 

PS. Skąd ta oszczędność? Za 20-30 zeta mam kolorki bazowe .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.mojehobby.pl/products/F-16A-Plus-Fighting-Falcon.html w tym są napewno. Taniej i kabinka do wyboru.

 

http://www.mojehobby.pl/products/F-16CJ-Night-Falcon-Misawa-Japan.html tego mam 2 szt i naprawdę wart polecenia. Obydwa wloty, obydwie dysze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.mojehobby.pl/products/F-16A-Plus-Fighting-Falcon.html w tym są na pewno. Taniej i kabinka do wyboru.

 

Cena niższa i kabinki kuszące... Czy wersja A wymaga dorabiania wielu elementów do C? To moja jedyna wątpliwość...

 

Pozdrawiam,

JK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego Cinek zasugerował A, ja bym tego zestawu w ogóle nie brał pod uwagę. Może ma odpowiednie wloty i dwie szybki do wyboru, ale poza tym brakuje mu wielu elementów do wersji C. Drugi link jest OK, zresztą został powielony bo wcześniej wskazałem ten sam zestaw.

 

Kończąc temat, logiczne jest że zdecydowanie lepiej się nadaje wersja C, o czym była mowa w wątku WIELOKROTNIE, także nie za bardzo rozumiem wątpliwości. Może przeczytaj posty jeszcze raz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli A odpada. Ten zestaw jest określany jako wersja C, ale ramki podstawowe są takie same jak w A. Różnica polega na 2-3 małych ramkach. Czy tutaj jest więcej elementów do naszego C?

 

Pozdrawiam,

JK

 

PS. Przepraszam za, czasem dla niektórych głupie i uciążliwe, pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest "wczesny" C, z pylonami rakiet AA starego typu, z innymi kołami i osłonami podwozia bez wybrzuszenia.

 

Przepraszam za, czasem dla niektórych głupie i uciążliwe, pytania.

Kuba, podałem ci wcześniej najlepiej pasujące zestawy Hasegawy (i to 3 sztuki!!!) w cenie ok 100 pln, także nie rozumiem jaki sens ma poszukiwanie kolejnych??? Tym bardziej że mają w sklepie status dostępne. Ja rozumiem ciekawość i dociekliwość, ale dalsze drążenie robi się to poniekąd irytujące... No chyba że w martoli masz jakąś super promocję, albo rozdają tam modele za darmo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję jeszcze raz wszystkim za odpowiedzi i przepraszam za rozpatrywanie całego rynku modelarskiego. Stanęło więc na pierwszej propozycji kolegi Banny-ego!

 

Pozdrawiam,

JK

 

PS. Polacy to zawsze kupią coś, co ciężko zdobyć w pomniejszeniu

PS2. Nie na temat, ale słyszeliście o strasznej wiadomości? "Antki" wycofują...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na czym polega ta nieprawidlowosc wlotu , bo wylot ma raczej prawidłowy

 

F-16 z silnikami P&W mają mniejszy wlot powietrza tzw. "Małe Wary" - "Small Mouth" ( F-16 Block 32,52 ), a te z silnikami General Electric ( Block 30, 50 ) maja dużo większy wlot powietrza tzw. " Duże Wary" - "Big Mouth". Wynika to z zapotrzebowania sprężarki silnika, na powietrze. W P&W jest mniejsze. Nasze Jaszczomby i Izraelskie "Huragany", latają właśnie na silnikach P&W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki jestem w tamacie, to moge pomóc. Opisanie poprawek każdego dostępnego zestawu jest niemożliwością, ale np do tej edycji "Triple Nickel" Hasegawy należy:

- użyć części do wersji z silnikiem P&W znajdujące się w podstawowych ramkach zamiast GE sugerowanych przez instrukcję

- dodać anteny pod wlotem do silnika (obok siebie, jedna mieczowa, druga w postaci bąbla)

- dorobić "piramidkę" pod światła pozycyjne znajdujące po bokach wlotu powietrza

- dorobić "grzebień" przed osłoną kabiny (anteny IFF, zwane popularnie "birdslicerami")

- użyć osłony podwozia głównego z wybrzuszeniem

- dorobić zasobnik na spadochron z antenami na przedłużeniu statecznika pionowego

- pylony rakiet A2A i koła należy użyć tak jak sugeruje instrukcja, z dodatkowej ramki

 

Z podwieszeń można użyć zbiorniki paliwa, zarówno podkadłubowy jak i podskrzydłowe oraz rakiety AMRAAM. Sidewindery z zestawu nie nadają się (lub wymagają przeróbki), bo używana na polskich wersja AIM-9X różni się istotnie od AIM-9L. Zasobniki LANTRIN w tym zestawie też nie pasują, bo w polskich używane są Sniper/Pantera.

 

To tyle co mi się rzuciło w oczy, jeśli coś pominąłem to może skorygują lepsi specjaliści ode mnie.

 

Niezależnie jaki to zestaw, ogólnie sugeruję dokładne przyjrzenie się wypraskom, czasem znajdują się tam przydatne elementy zaznaczone w instrukcji jako "niepotrzebne" i pominięte w montażu. Dlatego złożenie samolotu nie zawsze musi być zgodne z instrukcją, może wymagać uwagi i pewnej wiedzy o F-16kach. Zanim coś przykleimy albo pomalujemy trzeba to konfrontować ze zdjęciami polskich F-16, których na szczęście jest mnóstwo i do tego świetnych jakościowo.

 

Życzę powodzenia w budowie polskich Jastrzębi! Tym bardziej, że na forum mnóstwo jest rozmów na ten temat, a wykonanych modeli jak na lekarstwo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

A jak wygląda kwestia zrobienia C z CFT? Interesowałby mnie zestaw gdzie nie trzeba dorabiać zasobnika na spadochron, birdslicera, "piramidek" pod światła na wlocie, wlot/dysza byłyby ok i pokrywy podwozia ok. Z antenkami na spodzie i na zasobniku spadochronu dam rade, uzbrojenie, kokpit dokupię.

Ten zestaw: http://www.1999.co.jp/eng/10186544 dałby radę? W instrukcji widzę, że raczej nie ma antenek, ale jest CFT, zasobnik. Tylko co z pokrywami? Na bazie jakiego zestawu jest ten wypust?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście preferuję Tamkę. Zapytam od siebie : Co sądzicie o takiej przeróbce : F-16 Block 25/32 Tamka + CMK do europejskich F-16, koła z Haski F-16 CJ Block 50. Pozostają anteny na kadłubie. Czy tak ?

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.