Skocz do zawartości

Ruined Tower, Hirts Arts


arkady

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

tym razem postanowiłem zrobić coś z innej beczki (w ramach odpoczynku od... zbyt wielu:(). Spodobały mi się budynki f-m Hirts Arts. Produkują formy z których można sobie odlać elementy do budowy. Zamiast jednak kupować formy i bawić sie z gipsem - na portalu aukcyjnym zakupiłem gotowe elementy.

 

Właściwie wszystko jest w szczegółach opisane na stronie producenta - od odlewnia, składania i malowania - razem z filmami i zdjęciami, ale może komuś się ten temat przyda.

 

IMG_4796.JPG

 

Zacząłem od podstawki. Z materiałów na stronie producenta wyciąłem plan jednego z elementów budowli i przeniosłem na kawałek sklejki:

IMG_4795.JPG

 

Przymierzyłem elementy; później z pomocą kombinerek trochę je postarzyłem.

IMG_4798.JPG

 

IMG_4799.JPG

 

Reszta poszła gładko. Do klejenia użyłem wikolu (f-my patex - stosunkowo szybko wiąże). Gdy większe szczeliny wypełniłem szpachlą. Przednia zabawa:)

IMG_4860.JPG

 

IMG_4862.JPG

 

Trochę nad łukiem się rozeszło, ale zamaskuję to jakąś roślinnością.

Wkrótce zajmę się malowaniem.

Pozdrawiam,

A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ruiny się fajnie prezentują, mam pytanie, gotowe elementy które kupiłeś są wykonane z gipsu ? czy z innego tworzywa ? widziałem filmik na youtube, gdzie koleś do tych form wlewał inną substancję . . . (niestety nie wiem jaką, był to proszek + woda, dawała rzadką miksturę która przypominała wikol, którą bardzo dobrze dawało się wlewać do form i która sama szczelnie wypełniała formę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gotowe elementy które kupiłeś są wykonane z gipsu?

 

Tak, wygląda to na gips. Jest biały, brudzący i dość kruchy. Z tego co widziałem na materiałach ze strony hirst arts pisze 'plaster of paris', więc to chyba gips (oczywiście gips-gipsowi nierówny:)) Zobacz tutaj.

 

A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Klocki są odlewane z gipsu. Do odlewów najlepiej stosuje się gips modelowy, formierski, bądź gips dentystyczny w II klasie twardości. Elementy są ładnie odlewane i wystarczająco twarde. Potem przy malowaniu dzięki nasiąkliwości materiału i strukturze budynki wyglądają bardzo naturalnie. Oczywiście można zastosować gips syntetyczny, bądź gipsy dentystyczne 3, 4 klasy. Mamy wtedy materiał bardzo twardy i bardziej przypominający tworzywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

postanowiłem trochę przerobić tą ruinkę. Usunąłem kolumnę i zamiast niej wstawiłem bloczki.

 

Pozwoliło to na wstawienie kraty.

IMG_4865.JPG

 

Drugi otwór zostanie zamknięty przez bloczek betonu.

IMG_4866.JPG

 

Pod dużym łukiem zamierzam wstawić bramę:

IMG_4869.JPG

 

Ruina dostała podkład:

IMG_4870.JPG

 

A później wykleiłem glinką podłoże:

IMG_4872.JPG

 

Pozdrawiam,

A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

prawe wypełnienie okna ma być z betonu. Na kawałek dykty nakleiłem kilka drutów i oblepiłem glinką. W glince odcisnąłem szalunek. Późnej wydziobałem dziury aż do drutów, jakby po uderzeniu czegoś cięższego.

IMG_4868.JPG

IMG_4874.JPG

 

W międzyczasie ruiny dostały jasny dry-brush, pomalowałem kraty. Glinkę na brzegach wysmarowałem wikolem i obsypałem piaskiem.

IMG_4884.JPG

 

Zacząłem prace nad wrotami. Mają być stare i zniszczone niejedną zawieruchą.

2 skrzydła z plastyku 2mm okleiłem miedzią.

IMG_4879.JPG

IMG_4880.JPG

 

Dorobiłem okucia (przepraszam, ale ciężko się fotografuje miedź z lampą). Z drugiej strony klamry na zamknięcie - będzie też belka.

IMG_4881.JPG

IMG_4882.JPG

 

Z łepek od szpilek zrobiłem nity.

IMG_4885.JPG

 

Pierwsze przymiarki przed zawiasami:

IMG_4889.JPG

IMG_4888.JPG

 

Pozdrawiam,

A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie, kolejny raz powiem - fajna praca - lecz drzwi do mnie nie przemawiają . . . trochę głupio krytykować pracę na tym etapie, lecz nie rozumiem dlaczego kolega zmienia kształt drzwi na prostokąt, jeśli arkada aż prosi się by ją wypełnić . . . mieszkam w sąsiedztwie starego zamku i jest tam taka brama wykonana z drewna z metalowymi okuciami - kilka przykładów tego co mam na myśli -

http://plfoto.com/zdjecie,architektura,stara-brama,2412836.html

http://pl.123rf.com/photo_7155870_stara-drewniana-brama.html

http://www.garnek.pl/tubylec/15412031/stara-brama

http://www.krajobrazy.pl/galeria.php?q=%22architektura+drewniana%22&page=1&foto=3417

pociemniałe drewno mocniej dla mnie przemawia do wyobraźni niż miedz . . .

tak poza tym bardzo podobają mi się postępy prac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

trochę głupio krytykować pracę na tym etapie

wcale nie głupio - zwłaszcza jak się robi to konstruktywnie - a zdjęcia które podesłałeś są bardzo inspirujące - coś mi podpowiada, że je wykorzystam:) (dzięki - są Twoje?)

 

Ale chyba nie tutaj: moje ruinki mają być tłem dla figurek wh40 (coraz więcej ich na półce) i już mi ktoś zwrócił uwagę, że takie budowle to bardziej do wh pasują (albo Lord of the Rings). Dlatego chcę dodać więcej różnych akcentów z 40 milenium... Te ruiny to taka linia obrony... może ostatnia?

 

Łuk wypełnię, mam nadzieję że starczy umiejętności bo pomysłów jest wiele. Jak dobrze pójdzie, to i ta miedź się nie będzie świecić... chciałem aby była stara...

 

Pozdrawiam,

A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma sprawy, cieszę się że mogłem pomóc, fotografie niestety nie są moje (naprędce znalezione w internecie w celu zobrazowania o co mi chodzi) ta którą wyobraziłem sobie w twojej pracy jest tutaj - http://en.db-city.com/Poland--Opole--Prudnik--G%C5%82og%C3%B3wek - jeśli chcesz wypełnić później arkadę to sugeruję witraż, chociaż przyznam, że nie mam pojęcia jak go wykonać w skali w której są ruiny . . .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.