Skocz do zawartości

Jak -23, Special Hobby 1/72.


Wojciech Butrycz

Rekomendowane odpowiedzi

Moja wizja strzały, różnica jest taka z wizją z "LzS", że nie ma trójkątów tulipana na godzinie 12 i 6 w rzucie z przodu, a strzała się elegancko rozszerza na swoim końcu. Do dyskusji jest wygląd z góry, jak te końce strzał się ze sobą łączyły, ale do tematu wrócę po urlopie, czyli za jakieś 2 tygodnie. Pewnej korekty wymaga wzajemne położenie "kolana strzały" i dolnego trójkąta tulipana i kąt grota. Muszę też znaleźć mniej zniekształcone zdjęcie, wziąłem bez sensu najgorsze... Tu uzgodniłem tylko przednią część kadłuba przed skrzydłem między planem i zdjęciem.

Jaczek23.jpg

Corel mnie trochę przerasta. Następne będzie lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Orientujecie się czy znane są jakiekolwiek inne zdjęcia czerwonej 010 oprócz poniższego ??

http://www.plw.private.pl/samoloty/jak-23/Image11.gif

Aczkolwiek dobre i to , przynajmniej widać ze samolot miał czarne "chodniki" ;-) i inny układ czerwonego koloru na końcówce statecznika niż SH podaje

 

Corel mnie trochę przerasta.
mam to samo , dlatego ostatnio preferuje rysunek w AutoCAD, zapisanie jako .dxf, a później zabawę w Corelu z nadaniem grubości linii i kolorów... idzie mi zdecydowanie szybciej, sprawniej i pewniej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Wojtku. Choć przy okazji wyszły dwie wątpliwości:

1) coś co wydawało mi się czarnym pasem (chodnikiem) u nasady skrzydła chyba w rzeczywistości jest cieniem....

2) czy "0" z numeru jest cale czy poprzerywane?? zarówno z prawej jak i lewej strony wygląda to tak jakby jedno było całe drugie dzielone.... ech ;-)

Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na lewej burcie oba zera są przerywane. Na prawej burcie, pierwsze od lewej nie ma łączeń pionowych. Zdjęcie (w locie) i sylwetka barwna jest też w monografii 1 PLM Mikołajczuka, jeśli trzeba zeskanuję w tym tygodniu. Tylko zdjęcie przedstawia stan jak na pierwszym zdjęciu Wojtka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pisma MODELARSTWO Nr 1/2011 (4) str.70:

6457e4d3cf35064cmed.jpg

 

Wojtku , dzięki za foto. Patrząc na nie jedna ciekawą rzecz zauważyłem , numer "010" z lewej strony (zaczyna się na równi z klapą zasilania lotniskowego) jest bardziej cofnięty niż ten z prawej (dość znacznie oddalony od tej klapy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.