Skocz do zawartości

King Tiger Porsche - Tamiya - 1:35


Kosynier

Rekomendowane odpowiedzi

Model dostałem 10 lat temu i wtedy też w większości został posklejany. Miałem bardzo ambitne plany co do tego modelu, blaszki, żywiczny zimmerit. Według planu miał być odbajerzony na maxa . W końcu nadszedł czas aby go skończyć. Co do kamuflażu to jeszcze szukam jakiejś inspiracji. Na razie model został psiknięty podkładem Chaos Black.

King_Tiger_Porsche_001.JPG

King_Tiger_Porsche_002.JPG

King_Tiger_Porsche_003.JPG

King_Tiger_Porsche_004.JPG

King_Tiger_Porsche_005.JPG

King_Tiger_Porsche_007.JPG

King_Tiger_Porsche_008.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz się nauczyć, że "odbajerzanie" na maksa blaszkami nie zawsze jest dobre, a w szczególności Eduarda.

I tak:

Osłony wizjerów kierowcy, radiooperatora i celowniczego były zrobione z blachy pancernej, a nie z blachy do wiader.

Prowadnica do km-u przeciwlotniczego to samo.

Haki na klapie silnikowej też były z grubej blachy pancernej.

Całkiem nie potrzebnie zastąpiłeś te elementy plastikowe fototrawionkami.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz się nauczyć, że "odbajerzanie" na maksa blaszkami nie zawsze jest dobre, a w szczególności Eduarda.

I tak:

Osłony wizjerów kierowcy, radiooperatora i celowniczego były zrobione z blachy pancernej, a nie z blachy do wiader.

Prowadnica do km-u przeciwlotniczego to samo.

Haki na klapie silnikowej też były z grubej blachy pancernej.

Całkiem nie potrzebnie zastąpiłeś te elementy plastikowe fototrawionkami.

Pzdr

Gdybym go budował teraz to na pewno kilka rzeczy zrobiłbym inaczej i na pewno się zgłosił do Ciebie o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł na "wypas" model pojawił się w chwili kiedy postęp prac był zaawansowany, dlatego odpuściłem wymianę lufy na metalową.

Liny wymienione na produkt Eureki a gąsienice na HobbyBoss.

 

mimo to lufy mogłeś wymienić nawet na tym etapie

poza tym w tamce bardzo łatwo można zrobić ruchome zawieszenie i to sobie też odpuściłeś a szkoda..

jestem ciekaw malunków, planujesz jakiś konkretny pojazd?

pozdr Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.