Skocz do zawartości

Bismarck - 1:200


DarkWing

Rekomendowane odpowiedzi

Witam brać modelarską, a w szczególności sąsiadów z działu morskiego - sam raczej goszczę na co dzień w cywilach.

Naszła mnie wielka ochota na sprawienie sobie jakiegoś okrętu. Padło na Bismarcka.... wiem, wiem... było już ich troszkę ale nie będę Was zanudzał kolejnym warsztatem, raczej chciałem podpytać.

Początkowo po lekturze forum zdecydowałęm się na Revella w skali 1:350 + kilka drobiazgów (blachy itp.). Jednak ostatnio rozważam coś takiego:

 

http://www.mojehobby.pl/products/German-Bismarck-1941-Battleship.html

 

Cena niemała ale w komplecie są blachy... no i skala słuszna (chyba nawet ta sama co drewniany z Hachette). Na stronie producenta znalazłem in-box:

 

http://www.trumpeter-china.com/a/en/product/ship/1_200_Series/2012/1006/2250.html

 

Zawartość pudła bardzo zachęca....

Czas więc na moje pytanie. Czy model Trumpka w tej skali i w takim wydaniu ?

Czy mniejszy Revella + wszytskie dodatki ?

A może już ktoś nabył i ma w swoim doku....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Jakiś czas temu pytałem o tytułowy model... i zastanawiałem się nad kupnem...

Dzisiaj miła niespodzianka (chociaż spodziewana)... w drzwiach stanął kurier z przesyłką.

Ponieważ jeszcze nikt nie prezentował, będę pierwszy.

 

Paczka jest duuuża.... i waży dobre 3 kg....

ku_1.jpg

 

wewnątrz kartonu transportowego karton właściwy - w zasadzie identycznych rozmiarów

ku_2.jpg

 

a w środku to.....

ku_3.jpg

 

Jak to w zwyczaju ma Trumpeter - wszystko popakowane w osobnych pudełkach. Poniżej prezentuję zdjęcia zawartości poszczególnych kartonów. Wybaczcie, że jeszcze wszystko jest w folii... ale model naprawdę przyszedł dosłownie 15 min. temu.

ku_4.jpg

 

ku_5.jpg

 

ku_6.jpg

 

ku_7.jpg

 

ku_8.jpg

 

ku_9.jpg

 

ku_10.jpg

 

Paczka BONUS'owa - kompletna wieża artylerii głównej wraz z podstawą - windą itd...

ku_11.jpg

 

Sprzedawca ostrzega przed zakupem aby zadbać o miejsce dla modelu .... MA RACJĘ !!! - 126 cm dł.

ku_12.jpg

 

Dla porównania skali... 1 zł. na podstawie pierwszego działa.

ku_13.jpg

 

Mam nadzieję, że model szybko trafi na warsztat, jednak najpierw muszę pokończyć aktualne warsztaty.

A może ktoś będzie pierwszy... będzie od kogo podpatrywać.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i się doczekałem in-boxa na modelworku

Model wygląda pięknie, mam co prawda 350-tkę Revella z blachami, ale raczej się nie powstrzymam przed braciszkiem w 1:200... Powiedz proszę, jak wyglądają części pod względem technicznym, czy dużo nadlewek, śladów po wypychaczach trudnych do usunięcia itp., czy można brać śmiało? No i jeszcze z ciekawości zapytam, (o ile można oczywiście ) ile kosztował?

 

W kwestii dodatków to chyba nie ma póki co w czym wybierać... tylko to mi się w oczy rzuciło. Słyszał ktoś może o jakichś zapowiedziach dodatków innych firm?

 

 

 

Pozdrawiam

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem jak zestaw prezentuje się pod kątem merytorycznym. Może, któryś z kolegów napisze co nie co w tym temacie. Odnośnie zestawów dedykowanych do tego modelu to widziałem jeszcze wypust Trumpetera o numerze 06627.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co o modelu nie mogę powiedzieć dużo bo leży w pudle i czeka na swoją kolej....

Jeśli chodzi o wypraski - jakość b. dobra. Szczegółowość podobna do Tamiyi, nadlewek nie zauważyłem. Jedyne co denerwuje u Trumpetera to dość grube łączniki części z ramką - ale to już standard.

 

Kami - polecam - śmiało bierz. Cena jest miłą niespodzianką ponieważ okazała się niższa niż zakładał importer i zamiast 1045 zł model jest dostępny za ~900 zł. Mój mam z mojehobby - zdaje się, że jeszcze mają kilka sztuk. Ja po zbudowaniu Bismarcka na pewno nabędę Yamato - oczywiśie w 1:200

 

abir24 - niestety na warsztat będzie trzeba troszkę poczekać.... Muszę pokończyć to co zaczęte.

 

Ritter - co do merytoryki to trudno mi się wypowiadać - nie jestem ekspertem od okrętów. Na pewno błędów będzie dużo, podobnie jak w innych modelach tej i innych firm. Pamiętam jak robiłem czołg - T-34/85 w 1:16 i aktualnie M16 w tejże skali. Są to jednak błędy które zauważają naprawdę znawcy tematu i dla mnie nieistotne. Dla mnie radością będzie wykonanie tego modelu i posiadanie go takim jaki jest. Co do zestawów dedykowanych to wiem, że Trumpeter na przełomie grudnia/stycznia ma wypuścić metalowe śruby, kotwice oraz komplet toczonych luf. Cena ok. 120 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację warto poczekać grudzień/styczeń Trumpek a może jeszcze ktoś coś wypuści do tego mod. Ja w pudle /Arizona/ miałem troszke blaszek relingi i jeszcze cusik ale bardzo szybko pojawiło się ładne uzupełnienie KA MODELS. Myślę,że i tu też tak będzie.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kami - nie czekaj, bierz. Z tego co wiem model był produkowany tylko i wyłącznie pod zamówienia importerów. Więc jeśli teraz cały nakład zejdzie może być kłopot z dostępnością, a wtedy raczej cena nie spadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny ten "kanclerz" , cena rzeczywiście nie jest aż tak duża. Niestety jak na razie dla mnie model jest nie osiągalny

Ale kto wie może w przyszłym roku skuszę się . Tylko co powie moja żona na takiego kolosa postawionego w salonie

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cazador - przekonaj żonę, że to piękna dekoracja - zwłaszcza salonu. Tylko będziesz musiał się postarać o ładną gablotę i stolik do niej....

 

Na pewno popracuję nad tym tematem

 

A swoją drogą to teraz oczekuję Hooda w tej skali , na niego to już na pewno kredycik wezmę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem jak zestaw prezentuje się pod kątem merytorycznym. Może, któryś z kolegów napisze co nie co w tym temacie.

 

Trochę się orientowałem w temacie i na pierwszy rzut oka wygląda to tak:

-ze względu na rozmiary kadłuba i to, że jest jednym elementem to pod odpowiednim światłem można dostrzec (patrząc wzdłuż kadłuba) zapadnięcia i uniesienia, coś jak krowie żebra. Na szarym plastiku tak tego nie widać, ale wiadomo farba, lakier itp. i wszystko elegancko się ujawni, więc szlifowanie tego plus

-szwy na kadłubie, które również trzeba usunąć, zajmą spoooro czasu (oczywiście dla chętnych)

-wzór deskowania na pokładach jest całkowicie skopany, i wymaga użycia pokładu drewnianego lub deskowania ręcznego

-brak drenażu wokół pokładu głównego (coś w stylu rynienki między krawędzią pokładu a kadłubem, odprowadzającej wodę - w modelu Revella to odwzorowano)

-z racji, że nadbudówki również są jednoczęściowe, to niektóre bulaje są "skośne" i wymagają korekty

 

Z grubsza tyle, mam jeszcze kilka innych wątpliwości, ale że nie mam bezpośredniego dostępu do modelu, to nie mogę ich sprawdzić

 

I teraz to już nie wiem czy inwestować...

 

 

 

Pozdrawiam

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....I teraz to już nie wiem czy inwestować...

Pozdrawiam

Kamil

Zamówiłem ten model jak tylko ukazała się zapowiedź i nie załuję :-), zapłaciłem 857 zł w Mojehobby.

kadłub faktycznie ma kilka delikatnych wgłębień ale to jest do przeskoczenia, co do skośnych bulajów jest ich tylko kilka na łukach za dzaiałami 150mm więc raczej mało widoczne.

Najwarzniejsze jest to ze ślady po wypychlach są niewidoczne po sklejeniu ewentualnie (chodzi o pomosty) są od spodu a więc również niewidoczne.

Kamio- link który zapodałeś odnosi się do pokładu drewnianego i blaszek foto firmy artwox, aktualnie opracowywanych przez tą firmę i jeszcze niedostępnych, niestety cena jest zaporowa (ok 600 zł na nasze), pokład jest jaki jest, z metra nie będzie widać różnicy.

Model posiada blaszki które skutecznie go uzupełniają, nie wiem co tam artwox może jescze wymyśleć do poprawienia.

Obecnie skleiłem pokład z kadłubem, dokleiłem część podwodną na dziobie, osłony wałów oraz stępki przeciwprzechyłowe, miałem obawy o poprawność przyklejenia tak długiego pokładu ale o dziwo nie miałem z tym najmniejszego problemu :-).

Teraz zabieram się za szpachlowanie i szlifowanie wgłębień, nie ma tego wiele i powinno się udac w jeden wieczór.

Pozdrawiam

Kilka zbliżeń na szczegóły:

 

mmhBE.jpg

 

KNZfH.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

...dzis miałem w łapkach to cudo kosztowne - robi wrażenie !

 

 

można dostrzec (patrząc wzdłuż kadłuba) zapadnięcia i uniesienia, coś jak krowie żebra.

 

- faktycznie widac zdeko te żeberka....

 

 

PS. jest jakis w rozsadnej cenie pokład ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.