Skocz do zawartości

makiety lotnisk


JeyBee

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 165
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tutaj małe przymiarki. Wreszcie jest podłoga i prace ruszyły ze stolikami i krzesłami do tego donice ufff kilkanscie nocy zejdzie.

 

ee3v.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

xgp.JPG

 

Uploaded with ImageShack.us

2e79.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

zastanawiam czy nie powinienem dać podłogi nie szarej a w odcieniu beżu, może lepiej by się komponowała z tłem. Oczywiście na miejscu widocznych śrób w podłodze będą donice aby ładnie wyglądało . Krzesła i stoliki nie będą na białych podstawkach ale na przeźroczystych i pomalowane ladnie .

I jak wyszło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępna przymiarka. Ale widać na zdjęciach podstawki z PET (nie podoba mi się) i będę musiał kleić do podłoża każdą figurę, stoliki i krzesła uff. Cóż nie da się iść na skróty. Może ktoś podpowie jakim klejem? Pod okleiną jest HIPS więc to nie problem ale okleina to może być ciężko a i nie wiem jak będzie wyglądało.

x92t.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Dorzuciłem tablice informacyjne na filarach i parę drobiazgów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

wrzucam parę fotek z kolejnej przymiarki po dodanie tego co widać

9c8t.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

b6yn.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

0qsi.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

wgec.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

qsmp.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

xbdz.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

qe9j.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

A tu powstają pomosty wraz z oświetleniem. Dwa już gotowe wiec jeszcze do zrobienie 6 sztuk. Elektryka działa więc teraz tylko sklejać i podłączać. Do oświetlenie po wcześniejszych próbach wykorzystałem diody SMD 3528 na pasku w ilości 3/10cm (150/5m). Dają lepsze światło i nie jest za jasne.

8rn6.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

A tutaj małe postępy. Ten kształt pomostu jest konieczny z uwagi na projekt i kształt wypukły tej restauracji której zdjęcia są powyżej (uwzględniając rozmieszczenie samolotów i ich wymiary.

ug3n.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

tutaj postępy z widoczną podłogą do której będą przyklejone ludziki.

v98y.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

więc jeszcze tylko sufit z oświetleniem i wykończenie.

t8ce.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

To pasażerowie w rękawach gotowi. Najtrudniej było dorabiać im te walizeczki i inne torby podręczne bo musiało to jakoś wyglądać.

r7ra.JPG

 

Uploaded with ImageShack.us

dpug.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

i7vm.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

8jx5.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

i jak, może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Troszke popracowałem po przerwie. Tutaj przymiarka do wykonania drugiego poziomu z tworzywa przeźroczystego PMMA – znalazłem super klej. I tak to będzie wyglądało o oczywiście przybędzie pasażerów itp. Będzie kilka takich odcinków.

00zk.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Tutaj zaczynam dla odmiany Airbusa A340 w malowaniu South African Airlines – wnętrze na czarno aby nie prześwitywało oświetlenie.

lxtd.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

A tutaj kończe MD-Dc 10-30 w malowaniu Amarican Airlines z oświetleniem wnętrza (wcześniej wrzucałem zdjęcia) i udało się odpracować oświetlenie skrzydeł. Po drugiej stronie będzie oczywiście czerwone 

wzg6.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

I jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Postępy w pracy nad wyposażeniem i wyglądem wnętrza terminala. Drobiazgowa robota! Zobiełm ponad 500sztuk różnego rodzaju i kolorów walizek. Teraz pracuję na krzesłami itp. Potrzeba też około 500 sztuk. (każde ciąg krzeseł przeznaczony dla kilku osób, a reszta to mam nadzieje będzie efekt głębi.

5a9i.jpg

vthk.jpg

l5c7.jpg

6bys.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, takie opinie motywują mnie do dalszej pracy. Właśnie zaczynam prace nad autobusem lotniskowym Neoplan N9122L. Mam wymiary, przeliczyłem na skale 1:144, zrobiłem plany, znalazłem tworzywo i mam pomysł na sposób wykonania, więc zobaczymy jak wyjdzie. Jak zacznie wychodzić podrzucę tu zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

próbne sklejenie szkieletu. Praca bardzo mozolna i delikatna. Ten będzie bez pasażerów. Dodam oświetlenie, okleje odpowiednio i na końcu koła...... Idzie powoli ale zawsze tak jest z pierwszym egzemplarzem..... tak się pocieszam.

f0m7.JPG

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Tak będą i takie pojazdy. Również catering i obsługa techniczna. Trochę już mam ale wymagają przeróbek, więc czekają na swoją kolej. Ostatnio wpadłem na pomysł aby dorzucić pojazdy z Faller Car System (ze 2 czy 3 sztuki aby coś jeździło ale są drogie a i skala nie taka bo N 1:160 lub TT 1:120 więc ten pomysł odkładam obecnie ale nie przekreślam bo trochę kusi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dalsze prace nad DC 10-30 w malowaniu AA ale z oświetleniem. Teraz muszę czekać na dostawę SMD białych do oświetlenie statecznika pionowego.

8u6y.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

jf6y.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

xngm.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Myślę, że chyba fajnie wyszyło oświetlenie skrzydeł na końcach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popracowałem trochę i dokończyłem łączenie obwodów. Dodałem oświetlenie statecznika pionowego bo już dotarły diody. Załączam zdjęcia tylko w takiej jakości bo lepsze nie wyszły – ale chyba coś widać? 

bvxm.jpg

5gwn.jpg

avdu.jpg

Oczywiście to logo na stateczniki pionowym to tylko tak coć przykleiłem bo byłem ciekawy jak będą oświetlone inne barwy niż tylko kolor kadłuba.

I co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miazga , wielkie brawa dla Ciebie , nie siedzę w samolotach ale chętnie będę spoglądał na Twój projekt, szczękę zebrałem i brawa na stojąco ode mnie i nie tylko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Pracuję obecnie nad wykonaniem oświetlenia beacon do tego A340. Zrobię je na diodach 3mm czerwone z kondensatorem 1000uF lub 1500uf lub 2200uf i na 10V lub 16V (metoda prób i błędów gdyż muszę dopasować taki kondenstator aby migały z odpowiednią częstotliwością. Mam gotowe diody co migają ale za szybko i są nienaturalne. Dodam jeszcze tranzystor NPN i rezystor oczywiście i powinno ładnie błyskać. Jak zmontuję układ to podeślę zdjęcia a i może się uda wrzucić filmik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popracowałem nad apron’em bocznym to kolejne 2 metry bieżące lotniska. Będą pod kątem prostym w stosunku do głównego terminala. (uzależnione położeniem ścian w pomieszczeniu ). Planowane 6 miejsc dla B737/3/4/5/8 i A320/319. Będzie jeszcze droga dla pojazdów na niepomalowanym fragmencie i oświetlenie (planuję lampy o wys. Ok 15-17 cm ale dopiero je projektuję więc z wykonaniem trochę zejdzie – zasilanie 12V)

4t80.jpg

ykse.jpg

77lp.jpg

tffi.jpg

owpo.jpg

voun.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.