Jump to content
Sign in to follow this  
Baldigozz

Universal Carrier Mk. II

Recommended Posts

Taka wakacyjna robótka mnie naszła co by odpocząć trochę od "poważnych" projektów. Miała to być miła i szybka robota i tak w sumie było. Tamiya (zestaw nr 35249) sklejała się raczej bezproblemowo. Pojazd teoretycznie jest w barwach 1. Samodzielnego Szwadronu CKM z 1.DPanc., Francja 1944 ale nie obrażę się jeśli ktoś powie, że nie Model za wyjątkiem dwóch czy trzech gadżetów, powstał prosto z pudła. Malowany z konieczności pędzlami, co pewnie tu i tam widać, farbami Vallejo.

th_03082007_001.jpg th_03082007_002.jpg th_03082007_003.jpg

th_03082007_018.jpg th_03082007_004.jpg th_03082007_005.jpg

th_03082007_006.jpg th_03082007_007.jpg th_03082007_008.jpg

th_03082007_014.jpg th_03082007_009.jpg th_03082007_010.jpg

th_03082007_011.jpg th_03082007_012.jpg th_03082007_013.jpg

Bardzo fajny modelik jak to nie jest poważny projekt to jak wygląda poważny

Witam,

Wcale nie widać, że malowany pędzlem - naprawdę wysoka jakość. Mam parę pytań technicznych:

1. Figurki - malowane też Vallejo? Czy twarze były washowane olejami?

2. Błotko na przodzie i bokach - jaka technika wykonania?

3. Obicia - jakim kolorem malowane? Czy malowane na lakier matowy czy wcześniej na błysk?

Figurki również malowane Vallejo, z tym, że mundury maluję farbą z wodą, a do malowania twarzy daję trochę retardera, bo tu jest trochę zabawy więc lepiej żeby farba za szybko nie schła. Nie washowałem twarzy. Błotko najpierw było robione razem z podstawką. Pojazd stawiałem na mokrą jeszcze mieszankę gipsu, ziemi i wikolu żeby go ładniej ułożyć, a rzadszą mieszanką tej mazi popaćkałem tu i tam model. Trzeba to błotko potem podkolorować bo zaschnięte jest jasne i jednolite, a to już robiłem pigmentami (3 kolory, brąz, rudawy, jasny) utrwalanymi White Spiritem. Na koniec gdzie nie gdzie jeszcze dałem plamy zawilgocone sidoluksem. Obicia są czarnym Vallejo bezpośrednio na powłoce, a na niektórych jeszcze leciutko takie jasne krawędzie zrobiłem.

Witam

Pomijając tego rogala z tyłu to wszytsko pięknie. Ale z tą plandeką to coś bym jednak zrobił ;) Błotko fajne, podstawka jeszcze lepsza... podoba mi się.

pozdr

Plandeka i ludki czekają aż wróci z naprawy sprężarka, bo jak widać na powyższych obrazkach matowy lakier nakładany pędzlem jest mało matowy

Nie chodzi mi tylko o malunek. Ta Twoja wygląda jakby ktoś do niej drutu napchał, zagiął i przykleił z dwóch stron. Proponuje wymęczyć własną...

pozdr

A no tak ale taka już była w zestawie Tamiyi, a założeniem moim było zrobić model z pudła bez zastanawiania się co w nim jest nie tak